Co má na starosti tajemník?
Stanovuje náplň práce jednotlivým odborům a oddělením a následně je řídí, kontroluje a koordinuje. Dále zajišťuje legislativní činnost a zpracování právních předpisů obce, koordinuje a zajišťuje rozvoj a systematizaci personalistiky, odměňování, přípravu a vzdělávání zaměstnanců.Sekretář (sekretářka, vykonává-li tuto funkci žena), také tajemník (tajemnice), je buď administrativní asistent v podnikové sféře, anebo určitý druh střední či vyšší úřednické funkce ve veřejné správě – například Generální sekretář Ústavního soudu, Státní tajemník USA (de facto ministr zahraničních věcí) nebo generální …Dle § 103 odst. 3 zákona o obcích starosta jmenuje a odvolává se souhlasem ředitele krajského úřadu tajemníka obecního úřadu v souladu se zvláštním zákonem a stanoví jeho plat podle zvláštních předpisů; bez souhlasu ředitele krajského úřadu je jmenování a odvolání tajemníka obecního úřadu neplatné.

Co tvoří obecní úřad : Podle zákona tvoří obecní úřad starosta, místostarostové, tajemník obecního úřadu a zaměstnanci zařazení do obecního úřadu. Obecní rada může zřídit odbory a oddělení pro jednotlivé druhy činnosti, které vedou zaměstnanci obecního úřadu. Toto je obvyklé zejména u větších obcí.

Co dělá statni tajemnik

Státní tajemník má postavení vrchního ředitele sekce a řídí činnosti související se zajišťováním organizačních věcí služby, správy služebních vztahů a odměňování státních zaměstnanců a vedoucího služebního úřadu podřízeného ministerstvu.

Kolik bere tajemník : Pokud se podíváme na Tajemnik platové statistiky v České republice během 8. května 2024, reprezentovaný zaměstnanec vydělává 330 276 Kč; přesněji řečeno mzdová sazba je 27 523 Kč za měsíc, 6 881 Kč za týden nebo 172,02 Kč za hodinu. Podrobně jsme prozkoumali trh práce pro tuto profesi a odvodili průměrné hodnoty.

Státní tajemník má postavení vrchního ředitele sekce a řídí činnosti související se zajišťováním organizačních věcí služby, správy služebních vztahů a odměňování státních zaměstnanců a vedoucího služebního úřadu podřízeného ministerstvu.

Starosta plní řadu funkcí, především:

reprezentuje a zastupuje obec navenek, účastní se jednání mezi jednotlivými obcemi apod. svolává a zpravidla řídí zasedání zastupitelstva obce, podepisuje zápis z jednání zastupitelstva obce. podepisuje právní předpisy obce (ale nerozhoduje o jejich vydání)

Co dělá starosta obce

svolává a zpravidla řídí zasedání zastupitelstva obce a rady obce. spolu s místostarostou nebo jiným radním podepisuje právní předpisy obce, usnesení zastupitelstva obce a rady obce, také podpisuje spolu s ověřovateli zápisy z jednání zastupitelstva obce a zápisy z jednání rady obce.Orgány obce:

  • zastupitelstvo obce;
  • rada obce (není volena v obcích pod 15 členů zastupitelstva);
  • starosta obce (primátor statutárního města);
  • obecní úřad (magistrát statutárního města);
  • obecní policie;
  • zvláštní orgány obce – např. komise rady obce, které byl svěřen výkon přenesené působnosti.

sekretář (administrativa) – úředník, funkcionář, pověřený pracovník vyřizující nějakou důležitou administrativní agendu apod.

Výše třináctého platu meziročně stoupla a v průměru dosahuje 17 277 korun českých. Na pozicích jako je poštovní doručovatel, pokojská, speciální pedagog či porodní asistentka lidé s třináctým platem nemohou počítat vůbec.

Kolik si vydělá velvyslanec : Velvyslanec je zařazen do platové třídy T15. V závislosti na zařazení do platového stupně dle let započitatelné praxe, na základě nařízení vlády č. 304/2014 Sb., se jeho základní pevná složka platu pohybuje v rozmezí 30.030–45.140 Kč/měsíčně hrubého.

Kdo zastupuje ministra : Vláda řídí, kontroluje a sjednocuje činnost ministerstev a ostatních ústředních orgánů státní správy, její usnesení jsou pro tyto orgány závazná. Stejně tak jsou usnesení vlády závazná pro orgány krajů a obcí v případě, že vykonávají přenesenou působnost.

Co nesmí starosta

Starosta tak nesmí namísto rady obce rozhodovat ve věcech obce jako jediného společníka obchodní společnosti, vydávat nařízení obce, stanovit rozdělení pravomocí v obecním úřadu, zřizovat a zrušovat odbory a oddělení obecního úřadu, stanovit celkový počet zaměstnanců obce v obecním úřadu a v organizačních složkách obce …

Ve středověku se starostovi říkalo rychtář, později purkmistr. Osoba v čele hlavního města se označuje primátor.Výdaje spojené s výkonem funkce správce obce hradí stát – Ministerstvo vnitra ze svého rozpočtu.

Kam si stěžovat na starostu obce : Stížnost sepište a podejte poštou, e-mailem, datovou schránkou nebo osobně na podatelnu toho úřadu (správního orgánu), který vede vaše řízení, nebo u kterého jste danou věc (například vydání osvědčení bez správního řízení) vyřizovali. Pokud ještě datovou schránku nemáte, můžete si ji jednoduše zřídit.