Co loví jezevčík?
Zdraví Jezevčík patří mezi dlouhověká a zdravá plemena, která se dožívají v průměru 14 let, nicméně vůbec nejsou výjimkou jedinci, kteří se dožili až 18 – 19 let.Jezevec je typický všežravec. Živí se hmyzem a jeho larvami, jinými bezobratlými, žížalami, měkkýši, drobnými savci (např. hraboši), ptačími mláďaty a vejci, obojživelníky, plody a semeny rostlin, houbami, kořínky a různými zdechlinami. V čelisti má 38 zubů.Finanční náročnost jezevčíka

Krmivo vybírejte opravdu důkladně, a to hlavně proto, abyste pejskovi dopřáli dostatek živin a látek na podporu páteře, na kterou jezevčíci ve stáří trpí. Nejpřirozenější je pro psy druhově přirozená strava, čili maso, kosti a vnitřnosti.

Kolik má vážit trpasličí jezevčík : Původní krátkosrstí jezevčíci mají lesklou, velmi krátkou a na dotek jemnou srst. Není náročná na údržbu, líná 2x ročně, v tomto období vyžaduje zvýšenou pozornost. Jezevčík standardní velikosti má hmotnost od 8 do 9 kg, králičí/trpasličí varianty mají do 4 kg.

Proč si ne pořizovat jezevčíka

Důvody, proč si NEpořizovat jezevčíka

Jako „správný“ lovečák trpí jezevčíci selektivní hluchotou a tvrdohlavostí. Jsou to opravdu temperamentní pejsci, se kterými občas není lehké pořízení. Je tak třeba být důslední a trpěliví a dopřát jezevčíkovi alespoň základní poslušnost.

Kolik kilometrů ujde jezevčík : „Minimální délka je osmdesát kilometrů, ale většinou jsou jako doplňkové závody vyznačeny i trasy okolo 42 km, takzvaný dogmaraton, a 20 kilometrů, které nazýváme štěněcí nebo kočárkové.

Rázně zakročte a jasně ho napomeňte – zvolte některý z povelů, jako je například „ne“ nebo „nesmíš“, případně „fuj“. Když pejsek poslechne, hodně ho pochvalte a dejte mu také pamlsek. Vždy jde o to, aby pes pochopil, co nesmí – za co je napomínám a kárán. A co naopak smí – za co je chválen.

Jezevčík – drsnosrstý kolem 8000 Kč Jorkšírský teriér – barva čokoládová 20 000 Kč, standard 15 000 Kč až 30 000 Kč, Jorkšírský teriér Biewer – kolem 20 000 Kč – 27 000 Kč

Kolik stojí jezevčík s PP

Jezevčík – drsnosrstý kolem 8000 Kč Jorkšírský teriér – barva čokoládová 20 000 Kč, standard 15 000 Kč až 30 000 Kč, Jorkšírský teriér Biewer – kolem 20 000 Kč – 27 000 KčJezevčík (podle německého Dachshund 'jezevčí pes', odtud i hovorová označení daxl, daxlík, norař) je v současné době velice oblíbené psí plemeno. Někteří chovatelé, jako jsou myslivci, ho používají pro myslivost, avšak v současnosti se čím dál tím více chová coby domácí mazlíček a hlídač.Kousání do rukou, nohou, oblečení

Přesně tak, jako s vámi – koušou, tahají, trhají a dokonce u toho vrčí. Dobrá zpráva tedy je, že pokud vás štěně kouše do rukou a nohavic, má vás rádo, věří vám a považuje vás za spojence.

Vybírejte zvíře jen z chovatelské stanice, kde budete mít jistotu o jeho původu i zdravotní stránce. Cena za štěně s PP se pohybuje okolo dvaceti tisíc korun.

Jak se řekne jinak jezevčík : Jezevčíkům se říká dlouháni – náš se ale jmenuje Kráťa. Jinak je to ale klasický jezevčík – je dlouhý, nízký, k sežrání, po zemi šourá kde co a vběhne do každé nory, aby vyčmuchal nějakou lišku. Třeba naší Elišku. Každopádně si ho jako každého jezevčíka hned zamilujete.

Proč štěně prdí : Nejvíce zapáchající „prdy“ bývají ty ze špatné potravy. A pokud ta obsahuje obiloviny, některé druhy zeleniny a především mnoho aminokyselin s obsahem síry, máte problém. Obzvlášť nebezpečné může být z dlouhodobého hlediska přemnožení a výskyt Enterococcus Faecalis ve střevech.

Proč štěně kňučí

Proč štěňata v noci kňučí Někdy by si štěně chtělo ještě hrát, někdy zkrátka není ospalé, a především nechce být samo. Také odlišný program ve dne a v noci je pro něj novinka. A v neposlední řadě se mu stýská po matce a sourozencích a teprve si zvyká na nový domov.

Jezevčík (podle německého Dachshund 'jezevčí pes', odtud i hovorová označení daxl, daxlík, norař) je v současné době velice oblíbené psí plemeno. Někteří chovatelé, jako jsou myslivci, ho používají pro myslivost, avšak v současnosti se čím dál tím více chová coby domácí mazlíček a hlídač.Mezi nadýmavé potraviny patří luštěniny, košťálová zelenina, cibule, česnek, silně kořeněná jídla, sycené vody, kynuté pečivo, obzvláště to čerstvě upečené a alkohol, především víno. Tyto potraviny jsou bohaté na síru, která ovlivňuje střevní bakterie a vzniká sirovodík páchnoucí po shnilých vejcích.

Proč štěně smrdí : Zdrojem zápachu nemusí být jen srst, někdy jsou to přeplněné anální žlázky, jindy zase zubní kámen, možná je to kombinace víc faktorů. V každém případě je nutné najít zdroj zápachu a sjednat nápravu. Psi často páchnou zkrátka proto, že se vyváleli v něčem smradlavém. Jednoduchým opatřením je důkladná koupel.