Co léčí Blokurima?
Blokurima URO+ 2g d-manózy – Produkt určený pro pravidelnou dlouhodobou péči o Vaše močové cesty. D-manóza je k péči o močové cesty vhodná nejen pro pacienty trpící na problémy s močovým ústrojím, vhodná rovněž pro těhotné ženy.Dobrý den, bez problému lze užívat dlouhodobě.Omezení kofeinu a alkoholu: Tyto látky mohou výrazně dráždit močový měchýř a zvyšovat produkci moči. Pravidelné cvičení: Aktivní životní styl a cvičení mohou pomoci udržovat zdraví močového měchýře. Úprava stravy: Některé potraviny mohou dráždit močový měchýř, například pikantní jídla nebo citrusové plody.

Co je nejlepší na močové cesty : Pro zmírnění svědění a pálení močové trubice doporučujeme tobolky Rowatinex, které zvyšují vylučování moči a zmírňují tlak a křeče v podbřišku. Pro potlačení samotného zánětu doporučujeme užívat například oblíbený Wobenzym. Léčbu můžete podpořit pitím urologického čaje nebo konzumací brusinek.

Kdy užívat Blokurimu

Užívejte 1 sáček denně před spaním.

Jak se pouziva Blokurima : Doporučené dávkování a použití

Dávkovací schéma akut: První den užijte 8 dávek (4 sáčky), z toho 6 dávek během dne pravidelně po 2-3 hodinách a 2 dávky (1 sáček) před spaním. Druhý den užijte 6 dávek (3 sáčky), z toho 4 dávky (2 sáčky) během dne pravidelně po 3 hodinách a 2 dávky (1 sáček) na noc.

Užijte jeden sáček 1 hodinu před pohlavním stykem a další jeden sáček 1 hodinu po pohlavním styku.

Moč trvale zadržet nelze. Jakmile se tlak na močový měchýř zvýší nad úměrnou mez, dojde k relaxaci svěrače močové trubice a moč unikne samovolně. Lidově řečeno – počůráme se. Ale to samozřejmě neznamená, že nás naše tělo nevarovalo.

Co způsobuje časté močení

Mezi příčiny častého močení patří různé stavy močových cest, jako je benigní hyperplazie prostaty (BPH), rakovina močového měchýře, kameny močového měchýře nebo intersticiální cystitida. Další faktory zahrnují změny ledvin, infekce močových cest, hyperaktivní močový měchýř nebo uretrální striktura.Z volně prodejných léků na zánět močových cest u nás pořídíte: Canephron, urologické čajové směsi a tobolky Rowatinex, které mají močopudné účinky. Spolu s jejich užíváním, bychom měli více pít, abychom podpořili odplavování škodlivých bakterií z močového ústrojí.Kyselost moči dokáže snížit lžička jedlé sody v teplé vodě 2 hodiny po jídle. Snížením kyselosti moči dosáhneme zklidnění pálení a řezání při močení. Známé bojovnice se zánětem močových cest jsou brusinky. V rámci příjmu tekutin můžeme sáhnout po 100% brusinkové šťávě (doporučuje se 300 ml za den).

Doporučují se zejména urologické čaje, jako je kopřivový čaj, a bylinné čaje s antibakteriálními účinky. Mezi ně patří heřmánek, šalvěj a medvědice lékařská. Čaje obecně jsou vhodné při zánětu močových cest a čím více jich vypijete, tím rychleji se vyplaví z těla patogeny.

Jak dlouho člověk vydrží bez záchodu : Močový měchýř člověka je uzpůsoben tak, aby vydržel bez nucení na močení zhruba 6 až 8 hodin. Tedy když před spaním nevypijete litr vody, několik piv nebo káv,“ řekla praktická lékařka Šárka Soukupová.

Jak časté močení je normální : Většina lidí chodí močit šestkrát až sedmkrát denně, ale někteří čtyřikrát až desetkrát, což je považováno také za normální. Většina lidí spí 6 až 8 hodin denně, aniž by chodili na záchod. Pokud jdete v noci jednou močit, je to také běžné.

Jaký čaj pít při zánětu močových cest

Spojíme-li síly natě přesličky rolní, rdesna ptačího, třezalky tečkované a listu kopřivy, vznikne skvělá směs čaje na podporu bránění rozvoje zánětu močových cest.

Nejúčinnější močopudné čaje

– Čaj z petrželové natě – petrželové listy zalijeme horkou vodou. Silice petrželové nati podporuje vylučování moči a má silný dezinfekční účinek, prokrvuje močový aparát- proto se považuje i za silné afrodiziakum.Rozhodně se vyhněte konzumaci kávy, džusu, koly nebo černého čaje. Vhodné je vynechat sladkosti, ostrá a smažená jídla – bakterie, jež způsobuje zánět z 90 % případů, Escherichia coli, je má velmi ráda. Cukr je prostě něco, co vynechte ze svého jídelníčku při obtížích se záněty obecně.

Jak rychle zastavit zánět močových cest : V počáteční fázi zánětu močových cest postačí zvýšit příjem tekutin a užívat fytofarmaka. Doporučují se také brusinky a borůvky. Jestliže potíže i nadále přetrvávají, případně zesilují, je nezbytné užívat antibiotika.