Co kovy salat?
Červenou čočku dejte vařit do dvojnásobného množství vody na 8 minut. Přidejte trochu šťávy z citronu pro zachování barvy. Poté slijte a vmíchejte do mísy se salátovou směsí. Připravte si dresink z oleje, šťávy a kůry z citronu, medu, hořčice, soli, pepře a natrhané petrželky.Začněte zeleninou.

Zelené listové saláty, jako je špenát, římský salát nebo rukola, jsou bohaté na vlákninu a jsou nízkokalorické. Přidejte do salátu také rajčata, okurky, papriky nebo mrkev. Tyto zeleninové přísady dodají salátu chuť, barvu a důležité vitamíny.Postup přípravy čočky na kyselo

Na tuku osmažíme dozlatova cibuli nakrájenou na kostičky, zaprášíme moukou, zalijeme vodou scezenou z čočky. Dochutíme octem a povaříme. Pak přidáme uvařenou čočku a podle chuti osolíme. Čočku na kyselo podáváme s okurkou a se sázeným vejcem nebo s vejcem vařeným natvrdo.

Jak ochutit černou čočku : Černá čočka je výbornou přílohou například k rybě. Dochutit ji můžete nasekanou pažitkou či petrželkou nebo praženými vlašskými ořechy. Vynikající je v kombinaci s kořenovou zeleninou.

Jak udělat zálivku na salát

V misce prošlehejte metličkou ocet nebo citronovou šťávu se solí a čerstvě namletým pepřem. Poté začněte pomalu a postupně přilévat olej tenkým pramínkem a metličkou ho zašlehávejte tak, aby vznikla krémová emulze. Hotovou zálivku vmíchejte k opraným a usušeným saltovým lístkům a ihned podávejte.

Jak uvařit čočku na salát : Čočku propláchněte pod studenou vodou a dejte do středně velkého hrnce. K čočce přilijte zrhuba 1 l vody a na středním plameni přiveďte k varu. Vařte 19–20 minut, dokud čočka není měkká. Po uvaření čočku sceďte, zchlaďte pod tekoucí studenou vodou a přesuňte do větší mísy.

Chuťové vyváženosti pak dosáhnete kombinací kyselé složky (šťáva z citrusů, jablečný, balzamikový či klasický ocet), sladidla (cukr, med, javorový či jiný sirup) a soli (či sójové tamari omáčky). Požadovanou konzistenci připomínající emulzi napomáhá hořčice, kvalitní (kravský či rostlinný) jogurt, nebo med.

Ledový salát natrháme do mísy na malé kousky, přidáme nakrájená rajčata, papriky, okurku, posypeme trochou vegety, pepře, zakápneme olivovým olejem a promícháme.

Jak dlouho vařit čočku bez namočení

Černou čočku (beluga) můžete připravit bez namáčení, stačí ji cca 25 minut vařit. Dobu varu zkrátí 2 hodiny namáčení v čisté vodě. Červená čočka bude potřebovat 20-25 minut tepelné přípravy.Čočku podáváme s osmaženou cibulkou, kyselou okurkou, vejcem na tvrdo nebo volským okem, uzeným masem nebo osmaženou uzeninou nebo ohřátým párkem či klobásou… Kdo má rád chuť bylinek, může do čočky nechat vyvařit nejen česnek, ale i snítku tymiánu. Použít se dá i nové koření s bobkovým listem.Černou čočku namočte na 2 hodiny, propláchněte a vařte do měkka 10-15 minut, bez namáčení 15-20 minut.

Salát není potřeba nijak hnojit. Při pěstování salátů doporučujeme použít na přikrytí sazenic netkanou textilii, je to vždy velmi výhodné a salát velmi dobře roste. Jediná nevýhoda tohoto překrytí je, že nevypadá příliš esteticky, zvlášť při venkovní výsadbě.

Jak dlouho před vařením namočit čočku : Pozor! NAMÁČENÍ luštěnin napomáhá lepší stravitelnosti a zkracuje dobu vaření. Čočce sice stačí dvě až čtyři hodiny, ale pokud se z nějakého důvodu k vaření nedostanete ještě ten den, nechte ji klidně namočenou i přes noc. Pak ji v cedníku důkladně propláchněte.

Kolik minut vařit čočku : Jak dlouho se vaří čočka

  1. červená a žlutá čočka loupaná nenamočená – 15 minut.
  2. zelená (běžná) čočka, čočka beluga – 20 minut, namočená na 2 hodiny – 15 minut.
  3. červená čočka neloupaná, tmavozelená čočka – 25 minut, namočená na 2 hodiny – 20 minut.

Jak ochutit těstovinový salát

Jak ochutit těstovinový salát

Na těstovinový salát jsou vhodné také zálivky krémové s kysanou smetanou, jogurtem nebo majonézou. Suroviny můžete nakombinovat – lahodnější majonézovou zálivku třeba výborně odlehčíte právě jogurtem.

Smíchejte olivový olej (60 ml), jablečný ocet (30 ml), kurkumu (2 g), najemno nastrouhaný zázvor (1 g) a trochu medu (7 g). Zalijte salát zálivkou a a dobře promíchejte.Zelená čočka

Díky jemnější slupce není nutné ji namáčet a vaří se necelou půl hodinu.

Proč se po čočce prdí : Na rozkladu těchto sacharidů se podílí střevní bakterie, které přitom produkují odpadní plyny jako dusík, vodík či oxid uhličitý a tím způsobují nadýmání. Plyny vznikající při rozkladu oligosacharidů z luštěnin jsou bez zápachu. Příčinou zápachu je ve skutečnosti sirovodík, který však vzniká při rozkladu bílkovin.