Co je Zavetrna lišta?
Závětrná lišta se používá k zakončení střech ve štítu, aby ochránila vaší střechu před zatékáním vody a povětrnostními vlivy.Závětrnou lištu spodní instalujte před pokládkou krytiny, závětrnou lištu horní, až po instalaci krytiny. Lišty pokládejte od okapu k hřebeni s přesahem cca 150 mm tak, aby vnější i horní plochou přiléhaly k bočnímu prknu, ke kterému se z vnější strany přišroubují. Je-li nutno krytinu dělit, proveďte to těsně za vlnou.Závětrné lišty zasuneme do sebe, aby nevznikla mezera ve spoji mezi lištami. Z boku přišroubujeme klempířskými šrouby s gumovou podložkou obě závětrné lišty vedle spoje. V posledním kroku musíme u hřebenové hrany falcovat spoj závětrných lišt.

Jak na oplechování střechy : Jak oplechovat střechu důkladně

Mezi nejvíce inkriminovaná místa patří úžlabí, komíny a vikýře. Na úžlabí existují prvky se stejným názvem, na komín a vikýř použijte produkty pro lemování stěn. Tento produkt použijte také na oplechování střechy ke zdi, například u přístřešku pro auto přilehlého ke stěně domu.

Jak zateplit střechu bez sundání střechy

Foukaná izolace je schopná proniknout i do těch nejmenších mezer a trhlin, což zajišťuje kompletní pokrytí střešní konstrukce. Tato metoda umožňuje udržet stávající krytinu nedotčenou a tak zateplení střechy bez sundání krytiny proběhne bez problémů.

Jak přidělat plechy na střechu : Plechová krytina se zpravidla připevňuje na spodní vlně, pokud je však sklon střechy nižší jak 20°, doporučuje se připevnění v horní vlně. Ke konstrukci se připevňují pomocí střešních šroubů 4,8 x 35 mm, které rozmísťujeme tak, abychom měli 8 šroubků na 1m2.

Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Asfaltohliníková reflexoizolační nátěrová hmota RENOLAST je určená na povrchovou úpravu střech (plech, IPA, térový papír a ostatní střešní izolační lepenky), dřeva, některých plastických hmot, betonu apod., kde se kromě izolačního a konzervačního účinku požaduje, aby nátěr účinně odrážel světelné a tepelné paprsky.

Co se dává pod plechovou střechu

K-Roof je těsnící a protihluková folie určená pro plechové krytiny. Spodní vrstva umožňuje odvod kondenzátu ze spodního líce krytiny a vrchní strukturovaná vrstva tlumí hluk od krupobití, silného deště a bubnování plechů od podfouknutí a saní větru.V případě běžně používaných rozměrů dřevěných latí by neměla vzdálenost mezi krokvemi přesáhnout 900 mm. V případě použití ocelových profilů Lindab může být vzdálenost krokví až 1200 mm. U střech, které mají délku krokví delší než 6000 mm, je třeba pro- vést napojení dvou tabulí nad sebou.V případě fasády se proto doporučuje 20–28 cm ověřeného izolantu, do střechy se doporučuje dát 30–40 cm. Každý centimetr izolace navíc sice něco stojí, ale cenový rozdíl je bohatě kompenzovaný budoucími energetickými úsporami. Nezapomeňte, že životnost izolantu z minerální vaty je v řádech mnoha desítek let.

Stejně jako snad všechny jiné povrchy, i plechy je potřeba natírat minimálně dvakrát. Pokud ovšem renovujeme stávající nátěry, nejprve je nutné zlikvidovat případnou původní nesoudržnou nebo sprašující vrstvu. A to mechanicky, ať už broušením, špachtlí, nebo drátěným kartáčem. Účinná bývá i tlaková voda z wapky.

Jak izolovat plochou střechu : Z tepelně izolačních materiálů se na plochých střechách a střechách menších sklonů používají nejčastěji polystyreny a minerální vlny, ovšem jako velmi účinná se ukázala být i izolace stříkaná – čili speciální pěny.

Jaké latě pod plechovou krytinu : Ideální je však kombinace střešních latí 2x40x60 mm. V případě, že pokládáte například plechovou krytinu a celoplošné bednění, tak nad průřezem 30×50 mm ani neuvažujte! 40×60 mm je skutečně minimum a pokud chcete mít jistotu, že bude střecha provětraná kvalitně, neváhejte použít ani průřez 60×60 mm.

Jakou izolaci pod plechovou střechu

Obvykle aplikujeme izolace ze skla nebo čediče, které odolávají zvýšeným teplotám pod krytinou. Mezi krokve je lze tzv. vecpat a utěsnit veškeré spáry. Obě tyto izolace mají poměrně vysokou nasákavost a vlivem vlhkosti se zhoršují jejich tepelně izolační vlastnosti.

Poslední lať pod hřebenem upevníme co nejblíže k hřebenové lati. Pro připevnění latí používejte pozinkované hřebíky dostatečně dlouhé (90 – 100 mm) tak, aby latě byly uchyceny do krokve.Aplikace foukané izolace je rychlá a bezodpadová, přičemž není třeba vyklízet půdu. Foukanou izolaci je doporučeno aplikovat v tloušťce 18 až 25 cm v případě stropu, ovšem třeba pro splnění podmínek dotačních programů to může být 30 cm.

Jaký materiál na plochou střechu : Jako tepelná izolace plochých jednoplášťových střech se obvykle používají tuhé desky z pěnového polystyrenu (EPS), pěnového polyizokyanurát (PIR), anebo z minerálních vláken, obvykle čedičových. K hydroizolaci plochých střech se nejčastěji používají asfaltové pásy či plastové fólie (PVC nebo FPO/TPO fólie).