I když je kraj spojován především s průmyslovým Ostravskem, nachází se v něm i cenné přírodní oblasti, jež jsou chráněny v rámci tří chráněných krajinných oblastí: Beskydy (rozlohou 1160 km²; včetně zlínské části největší CHKO v Česku), Jeseníky a Poodří.Jelikož jsou přírodní podmínky kraje rozmanité, nalezneme tady jak úrodné oblasti s intenzivní zemědělskou výrobou, tak neúrodné oblasti podhůří a hor, která jsou vhodná pouze k extenzivní výrobě. V zemědělství převládají technické plodiny nad obilninami. Pěstuje se zde hlavně řepka, brambory a pšenice.Popis znaku: V prvním poli je slezská orlice. Druhé pole zaujímá orlice moravská (připomíná severovýchodní část historické země Moravy – k regionu náleží Nový Jičín, Místek, Moravský Beroun a Rýmařov). Ve třetím poli je znak Ostravy jako sídelního města kraje.
Co je za kraj Ostrava : Moravskoslezský kraj – region razovity.
Čím je nejproslulejší Moravskoslezský kraj
Lesy a strmé svahy Beskyd a Jeseníků, stezka kolem vodopádů Bílé Opavy a výstupy na Lysou horu či Praděd: to jsou velká lákadla pro milovníky přírody. Můžete ale zůstat v nížinách a obdivovat industriální památky a technická muzea, hrady a zámky, půvabná horská města a rázovité dřevěné kostelíky.
Co se těží v Moravskoslezském kraji : Vedle přírodního bohatství se v kraji vyskytují bohaté zásoby nerostných surovin – především rozhodující domácí zásoby černého uhlí, dále ložiska zemního plynu a dalších surovin jako jsou vápenec, žula, mramor, břidlice, sádrovec, štěrkopísky, písky a cihlářské jíly.
Nerostná surovina je neobnovitelná přírodnina – prvek, sloučenina, minerál nebo hornina, kterou je možno ekonomicky využít, přímo nebo po úpravě pro potřeby lidské společnosti. Nerostnou surovinou mohou být pevné, kapalné i plynné látky.
Znaky všech krajů tvoří čtvrcené štíty ve formě francouzského štítu bez klenotů. V prvním poli je vždy znak historické země, ve které se kraj nachází, ve druhém poli je figura ze štítu krajského města a zbylá dvě pole jsou vyhrazena pro figury charakterizující příslušný kraj. Vlajky všech krajů jsou heraldické, tzn.
Proč je orlice v moravském znaku
Otakar ustanovil markrabětem Moravy svého druhého syna Přemysla, ten měl ve štítu lva, na rozdíl od svého bratra českého krále Václava I. Jednookého, který měl plamennou orlici. Někdy v první třetině r. 1233 došlo ke změně, na novém typáři jezdecké pečeti Přemysla se objevuje orlice.Ostrava láká turisty především kvůli unikátním kulturním památkám, jimiž se může chlubit. Zároveň nabízí spoustu pohybových aktivit. I když si to vzhledem k vizitce hornického města moc lidí nemyslí, je to také rozrůstající se zeleň. Ostrava je o zábavě, jíž prezentuje například proslulá ulice Stodolní.Ostrava se pyšní velkým množstvím divadel, galerií a muzeí, mezi nimiž můžeme jmenovat například Národní divadlo moravskoslezské, Divadelní společnost Petra Bezruče, Hasičské muzeum města Ostravy, Hornické muzeum OKD Landek a Ostravské muzeum. Od roku 2002 se v Ostravě koná multižánrový festival Colours of Ostrava.
Počet obyvatel České republiky v průběhu roku 2019 vzrostl celkem o 44 139 na 10 693,9 tisíce (k 31. 12.). Největší přírůstek (15,8 tisíce) zaznamenal Středočeský kraj, který je již od roku 2010 vůbec nejlidnatějším krajem ČR. Na konci roku 2019 mělo ve Středočeském kraji podle bilance ČSÚ2 bydliště 1 385 141 osob.
Co se těží na Moravě : Obsah
- 1.1 Ropa a zemní plyn.
- 1.2 Černé uhlí
- 1.3 Vápenec.
- 1.4 Lignit.
- 1.5 Kaolin a jíl.
Co patří do nerostných surovin : Nejdůležitější nerostné suroviny
- Ropa a zemní plyn. Ropa a zemní plyn jsou suroviny bohaté na širokou škálu chemických sloučenin, především organických.
- Černé uhlí Je to sedimentární, hořlavá hornina organického původu.
- Kamenná sůl.
- Měď a stříbro.
- Jantar.
Jak se dělí Nerostne suroviny
Ložiska nevyhrazených nerostů jsou ve vlastnictví majitele pozemků. Nerosty z pohledu ložiskové geologie dělíme na rudy, nerudy a energetické suroviny (více viz Jirásek, Sivek 2007). Surovina je jakákoli výchozí látka připravená k výrobě.
V dolním žerďovém modrém poli na zeleném trávníku, širokém jednu osminu šířky pole, bílý kůň v poskoku se žlutým sedlem a červenou pokrývkou provázený za hlavou žlutou růží s červeným semeníkem a zelenými kališními lístky. V horním vlajícím modrém poli moravská orlice.1920 zákonem rozhodnuto, že pole přidané modré barvy bude mít tvar klínu, směřující do poloviny vlajky. Význam tohoto modrého klínu byl vyložen jako symbol Slovenska, respektive spojení české bikolóry a slovenské trikolóry.
Co symbolizuje orlice : Přívěsek má tvar orlice, která je symbolem svobody, síly, odvahy a vůdcovství. Orlice také symbolizuje ochranu, moudrost a vizi. Šperk se nemusí sundávat při koupání, takže si ho můžete užívat kdykoliv a kdekoliv.