Co je to zloděj?
Osoba páchající krádež se běžně nazývá zloděj. Krádež, při které pachatel usiluje o získání cizí věci násilím či pod pohrůžkou okamžitého vykonání násilí, se nazývá loupež.Vhodný je bezpečnostní zámek, řetízky, bezpečnostní dveře a další bezpečnostní prvky – jejich přehled najdete například zde. Neschovávejte nikdy klíče pod rohožku ani do květináče. Před odchodem z domu zkontrolujte uzavření všech oken a uzamčení dveří a zasklení lodžií.5 tipů, jak v létě chránit dům před zloději

  1. #1 Zajistěte vchod kvalitními bezpečnostními dveřmi.
  2. #2 Alarm napojte na bezpečnostní službu.
  3. #3 Moderní stínicí technika je pro zloděje další překážkou.
  4. #4 Nepodceňujte bezpečnost garážových vrat.
  5. #5 Chytré technologie vzbudí dojem, že jste doma.

Co delat se Zlodejem : Nejbezpečnější je okamžitě zavolat policii (dřív nebo později byste to stejně museli udělat, tak proč ne hned) a počkat na bezpečném místě, dokud nedorazí. Situaci už pak převezmou do svých rukou profesionálové, kteří jsou na tyto situace trénovaní.

Co dělat kdyz se mi nekdo vloupá do bytu

Co dělat, pokud se stanete obětí vloupání Ihned, jakmile zjistíte, že došlo k vloupání, volejte policii. Je důležité s ničím před příjezdem policie nehýbat a nedotýkat se žádných věcí, na kterých mohl pachatel zanechat otisky. Pokud se domníváte, že pachatel může být ještě uvnitř, nevstupujte dovnitř.

Co odradí zloděje : Zloděje může odradit i automatické rozsvěcení světel v bytě, či simulace zapnuté televize. V dnešní době není problém tyto věci ovládat mobilem i na dálku, takže zloděje může zmást jiný čas rozsvěcení světel v bytě. Tipaři na vykradení bytu se tedy nemusí vůbec dozvědět, že jste na dovolené.

Zloděj chycený při činu může jednat zkratkovitě a agresivně. Tím se můžete vystavit riziku napadení a bohužel nikdy nevíte, čeho je který člověk schopný. Nejbezpečnější je okamžitě zavolat policii (dřív nebo později byste to stejně museli udělat, tak proč ne hned) a počkat na bezpečném místě, dokud nedorazí.

Zloději nejčastěji chodí na jisto mezi 16. a 22. hodinou a dům vykradou během několika minut.

Jak se pozná zloděj

JAK POZNAT ZLODĚJE VE VAŠEM OBCHODĚ

  1. OPAKUJÍCÍ SE NÁVŠTĚVY. Pokud si všimnete zákazníka, který opakovaně navštěvuje váš obchod a nic nekupuje, zbystřete.
  2. ROZDĚLENÉ SKUPINY.
  3. NADMĚRNÉ OBLEČENÍ
  4. CHYBĚJÍCÍ OČNÍ KONTAKT, NADMĚRNÉ POCENÍ
  5. ZAČNĚTE PODNIKAT.
  6. NESTANDARDNÍ POŽADAVKY.
  7. POZOROVÁNÍ KAMER.
  8. NADMĚRNÝ VÝBĚR ZBOŽÍ

Amatérští zlodějíčci a tuláci hledají často pouze jídlo, alkohol a lehce zpeněžitelné věci, jako je kovový odpad, měděné kabely nebo drobná elektronika. I tak jsou ale schopni napáchat ve výsledku více škod než profesionálové, kteří kradou například jízdní kola nebo pracovní stroje.Jak odradit zloděje

  1. Osvětlené vchody. Neskutečným lákadlem pro zloděje je jakýkoli vchod, který je schovaný za křovím, ve stínu nebo za stěnou.
  2. Kamery. Kamera je spolehlivým způsobem, jak odradit každého nenechavce.
  3. Makety kamer.
  4. Pes.
  5. Automatické spínače světel.
  6. Prádlo na balkoně, poštovní schránka…
  7. Mříže.
  8. Dveře.


Zaměřte se na okna

Nikdy při odchodu nenechávejte otevřenou ventilaci. Pomocí níž se totiž mohou zloději dostat do obydlí během několika málo sekund. Okna zavřete, stáhněte rolety, případně si pořiďte speciální bezpečnostní folie, které zpomalují vniknutí do objektu a zároveň zabraňují náhodnému vysypání skla.