Co je to žvýkací tabák?
V ČR je žvýkání tabáku bohužel velmi častý a viditelný jev na baseballovém hřišti, ale i v jiných zejména kolektivních sportech. Žvýkací tabák obsahuje 28 karcinogenních látek a více nikotinu než cigarety. Přímý kontakt tabáku s ústní dutinou je velmi rizikový a vede k poškození sliznice, dásní, zubů, jazyka a mandlí.Abstinenční příznaky mohou zahrnovat chuť na cigaretu nebo nutkání zakouřit si, depresi, podrážděnost/agresivitu, nervozitu, zvýšenou chuť k jídlu, špatné soustředění, závratě a poruchy spánku. Délka jejich trvání se liší, většina z nich ovšem odezní do 1–3 měsíců.Žvýkací tabák

Obsah nikotinu je výrobcem udáván 43 mg/g, což v přepočtu vychází na cca 32 mg/sáček.

Co dělá tabák : V těle putuje krví a v mozku se váže na nikotinové acetylcholinové receptory a dráždí je. Vyvolává stav relaxace a stimuluje myšlení a pozornost. Dále však svými efekty vyvolává extrémně silnou závislost (považuje se za jednu z nejnávykovějších látek vůbec).

Jak škodí tabák

Tabák je nebezpečný, ať už ho kouříme nebo žvýkáme. Všechny podoby jeho konzumace včetně pasivního kouření vážně ohrožují především zdraví srdce. Jenže zplodiny z tabáku také způsobují rakovinu plic, emfyzém a rakovinu ústní dutiny.

Co zpusobuje Velo : Pravidelným užíváním sáčků se zvyšuje riziko leukoplakie, která se projevuje výskytem bílých či světle šedých skvrn v ústní dutině. Někteří uživatelé také mohou trpět zápachem z úst, zubními kazy anebo poničením tkáně dásní, což v konečném důsledku může vést až ke ztrátě části chrupu.

Mezi ně patří nespavost, změny nálady, deprese, obtížné soustředění, neschopnost odpočívat, podrážděnost, zlost. Ty většinou odezní do 4 týdnů. Další abstinenční příznaky jako nutkání kouřit nebo zvýšená chuť k jídlu naopak mohou trvat 10 i více týdnů.

V závislosti na Vaší závislosti, začnete toužit po dalším pocitu nikotinového bzučení a to od 1 hodiny, do 4 hodin. Velmi navyklí jedinci samozřejmě ihned poté, co první pocit vyprchá.. I přesto, že tento pocit skončí po zhruba půl hodině, nikotin v krvi stále zůstává 1-3 dny, poté jej tělo vyloučí.

Kolik má 1 cigareta mg nikotinu

Průměrná cigareta obsahuje přibližně 8-10 mg nikotinu. Do těla kuřáka se však v průměru dostane „pouze“ 1 mg nikotinu na jednu vykouřenou cigaretu. Zbývající nikotin jednoduše shoří společně s cigaretovým tabákem.Nikotin patří mezi skupinu látek zvané alkaloidy. Samotný nikotin je jed. Jeho smrtelná dávka je 50 – 60mg, což odpovídá asi 20 cigaretám vykouřeným najednou.Výsledky jsou nepříjemné. Muži, kteří si dají jednu cigaretu denně, mají téměř o 48 procent vyšší riziko srdečních onemocnění a čtvrtinu vyšší riziko mrtvice než nekuřáci. U žen byla tato rizika dokonce ještě vyšší: o 57 procent u onemocnění srdce a 31 procent u mrtvice.

Za silného kuřáka se považuje člověk, který kouří několik let více jak krabičku denně. Na začátku se vám to může zdát nemožné, protože už jste vyzkoušeli snad úplně všechno, my ale máme strategii, se kterou se šance na úspěch výrazně zvyšují.

Proč je lepší nekouřit : Rozhodnutí přestat kouřit je to nejlepší rozhodnutí, které kuřák pro své zdraví může udělat. Přínosů je opravdu mnoho a nejen zdravotních. Když začneme zdravím, tak díky odvykání může kuřák předejít až 16 druhům rakoviny, výrazně sníží riziko infarktu a mrtvice a prodlouží si život až o několik let.

Jak skodlive jsou nikotinové sáčky : Může způsobit zvýšený tep, zvýšený krevní tlak a může být škodlivý pro srdce. Kromě nikotinu mohou nikotinové sáčky obsahovat i další škodlivé látky, jako jsou chemikálie a aromatické látky, které mohou dráždit sliznici ústní dutiny a dásní.

Jak dlouho mít Velo

Doporučená doba používání sáčku je maximálně 30 minut.

Při odebrání drogy se objevují symptomy, jako zvýšená únava, podrážděnost, neklid, úzkosti, skleslost, deprese, zvracení, pocení, slabost, strach, hyperfagie, sebevražedné pokusy apod. Stav může přejít do deliria, kdy se přidruží srdeční arytmie, halucinace, epileptické záchvaty, poruchy vědomí apod.Náhlé omezení přísunu jakéhokoli alkoholu se v mnoha případech může projevovat celou řadou fyzických i psychologických (abstinenčních) příznaků. Mezi nejčastější patří třes rukou, pocení, nevolnost, halucinace, deprese, úzkost, podrážděnost, nespavost, v nejzávažnějších případech i záchvaty.

Jak pozna Zubar kuraka : Zubař většinou pozná především dlouhodobé účinky kouření (žluté zuby, plaky, záněty dásní, paradentózu a podobně). Jinak asi bude cítit cigaretu vykouřenou krátce před jeho návštěvou.