Valbová střecha je novou střešní rovinou v místě původního štítu, a to v úrovni střešního pláště. Rovina je kolmá vzhledem ke zbylým střešním rovinám. Dvě strany střechy mají tvar lichoběžníku a zbylé tvar trojúhelníku. Vzniká zde pološtít, který má lichoběžníkový tvar, čímž se liší od valbové střechy.Odpověď: Střechy se dělí na ploché a šikmé. Za plochou se označuje ta se sklonem do 10 stupňů, šikmá má sklon 10 až 45 stupňů, strmá pak větší než 45 stupňů. Šikmé se pak dále dělí podle tvaru na klasické sedlové střechy, střechy valbové, polovalbové, mansardové, stanové a pultové.Střešní konstrukce
U této konstrukce tvoří dvě krokve, které jsou k sobě správně nakloněny, dva trojúhelníkové svahy. Aby byla zajištěna stabilita krovu, jsou tyto krokve spojeny kleštinami. Díky tomuto postupu je valbová střecha pevná i při velkém zatížení.
Která střecha je nejlevnější : Při rozhodování o tvaru střechy hraje samozřejmě roli také finanční hledisko. Cenové rozdíly jsou značné. Rovná střecha je přitom nejlevnější. Náklady na údržbu jsou však vyšší než u ostatních typů střech.
Co je to Valba
Valba (C) je sklonitá střešní plocha na kratší straně střechy, zabírá místo štítu.
Co je to mansardová střecha : Jak vypadá mansardová střecha
Mansardová střecha je typ šikmé střechy, pro kterou je typické lomené spojení dvou střešních rovin a dva štíty. Zatímco spodní střešní rovina má velký sklon, ta horní ho má naopak mírný.
Průsečíkem všech ideálních vlastností střechy je betonová střešní krytina. Tento druh střechy je pevný, odolný, stálobarevný a odráží sluneční záření. Betonová střešní krytina je navíc relativně lehká a snadno se pokládá. Je tedy nejlepší střešní krytinou pro většinu domů.
Šindel je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Jedná se o dřevěnou destičku břitovitého tvaru, širokou 8 až 15cm a dlouhou 50 až 60 cm. Tloušťka je asi 1,5 až 2,5 cm. Jedna strana je opatřena drážkou a na druhé straně je břit.
Čím nejlépe zateplit střechu
Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.Tvoří-li se na střeše louže, je spolehlivější použít nátěrové systémy na bázi asfaltových laků a tmelů, případně asfaltové suspenze po aplikaci opatřit asfaltovými nátěry. V případě časově omezené havarijní opravy vodotěsné izolace v zimě nebo po dešti lze použít nátěr modifikovaným asfaltovým tmelem.Při výběru nejvhodnější typu střešní krytiny hraje sklon důležitou roli. V případě sedlové střechy máte na výběr výrazně větší množství střešních krytin, než v případě střechy ploché. Pálené střešní krytiny mají minimální sklon mezi 20-25 stupňů. Plechové střešní krytiny naopak snesou mnohem více.
Střecha je stavební konstrukce, která ukončuje stavbu shora a chrání ji proti povětrnostním vlivům. Též odvádí vodu a brání jí v nahromadění. Skládá se z nosné konstrukce (např. krov) a střešní krytiny.
Kolik stojí oprava střechy : Rekonstrukce střechy stojí v průměru 239.000 Kč, ceny se obvykle pohybují od 194.000 do 284.000 Kč. Maximální částka, se kterou můžete počítat za výměnu střechy je 335.000-400.000 Kč.
Co dát na rovnou střechu : Pravdou je, že nejčastěji se u plochých střech setkáme s asfaltovou krytinou krytou štěrkem, ale výběr je daleko širší. Ve hře je například PVC folie nebo kombinace PVC a bitumenové krytiny. Polyolefinovo-kopolymerovo-bitumenové pásy (POCB). Pro ploché střechy lze v řadě případů využít i plechové střešní krytiny.
Co to je mansarda
Mansardová střecha je variantou střechy sedlové. Mezi hřebenem a okapem je rozdělená na dvě části a každá z nich má jiný sklon. Vnitřní prostor pod touto střechou se nazývá mansarda. Mansardové střechy se začaly stavět u velkých barokních paláců.
Dvouplášťové střechy tvoří dva pláště oddělené vzduchovou vrst- vou. Tato vzduchová vrstva bývá buď větraná, nebo nevětraná – proto dvouplášťové střechy „vět- rané“, nebo „nevětrané“. V zahra- ničí se větraným dvouplášťovým stře- chám někdy říká „střechy studené“.Životnost šindelů se pohybuje od 30 do 60 let, přičemž výrobci garantují většinou tu spodní hranici.
Jak chodit po šikmé střeše : Na šikmé střechy rodinných domů se instalují stoupací plošiny, lávky a nášlapy v kombinaci s bezpečnostními háky. Jsou to kotevní body se zachycovacím postrojem na laně. Připevníme k nim i střešní žebříky zajišťující dočasný pohyb na střeše.