Co je to svátost biřmování?
Mladý chlapec nebo dospělý muž ocení jako dárek k biřmování zejména zlatý pánský náramek. Potěšíte jej rovněž, když jej obdarujete zlatým pánským náhrdelníkem nebo zlatým řetízkem doplněným o zlatý přívěsek. A to zejména s motivem křesťanského kříže, andělského křídla, andílka nebo Madonky.Příprava na přijetí svátosti biřmování: Základem přípravy jsou setkání, na kterých se probírají témata Katechismu katolické církve (pro mladé v knize Youcat, pro dospělé v Kompendiu). Dále úvod do Bible, uvedení do modlitby a uvedení do církevního společenství.Oblečení na biřmování by mělo být formální – u mužů by mělo sestávat z košile, kravaty, saka a kalhot, u žen by biřmovací šaty neměly být výstřední, s hlubokým výstřihem, ani příliš krátkou sukní. Elegance by měla být prvořadá i u biřmovacích kmotrů a ostatních rodinných příslušníků.

V kolika letech biřmování : Nejčastěji se slaví v blízkosti Letnic, ale může to být i kdykoli během roku. Slavnost, při které se uděluje biřmování, začíná tak trochu už na Zelený čtvrtek, když biskup v katedrále světí posvátné křižmo pro celou svoji diecézi. Biřmování se zpravidla uděluje ve mši svaté.

Co je svátost biřmování

Spolu se křtem a eucharistií je jednou z iniciačních svátostí. Biřmování je podle nauky zmiňovaných církví svátost ustanovená Ježíšem Kristem, jejímž prostřednictvím křesťan od Boha dostává pečeť daru Ducha Svatého.

Kdo může být kmotrem při biřmování : Kdo může být kmotrem:

– Měl by být schopen pomáhat při křesťanské výchově a vést kmotřence k víře. – Měl by to být praktikující křesťan, nejlépe biřmovaný. – Pokud není svobodný, měl by mít platně (tj. církevně) uzavřené manželství.

Odpověď: Kmotrem může být v podstatě kdokoli, kdo splňuje podmínky, které na kmotra klade kanonické právo. Kmotr křestní i biřmovací musí být pokřtěný a biřmovaný, nesmí být stižen žádným církevním trestem, musí žít v jednotě s církví, a je-li ženatý (resp.

Proč se máme nechat biřmovat Na tuto otázku by se dalo odpovědět protiotázkou: „K čemu být dospělý “ Biřmování je pro křesťana síla, která mu pomáhá k dospělosti ve víře. Biřmovat se nemá nechávat ten, kdo již dospělý je – to by biřmován nemohl být nikdo.

Kolik je svátosti

Církev jako svátost

Sedmero svátostí je pak nástrojem této spásy, kterou šíří Duch Svatý.Svátost biřmování se ve farnosti uděluje zpravidla jednou za čtyři roky. Termín a minimální věk je stanoven farářem. Příprava trvá minimálně jeden rok a je naplněna nejrůznějšími přednáškami, duchovní praxí a aktivitami, aby biřmovanec získal co nejpestřejší a nejkomplexnější zkušenost pro život křesťana v církvi.Z církevního hlediska kmotr představuje osobu, která dbá, aby pokřtěný vedl křesťanský život odpovídající přijaté svátosti a plnil si věrně s přijetím křtu spojené povinnosti. Za kmotra je třeba vybrat buď jednoho muže nebo jednu ženu nebo také dvojici – muže a ženu, přičemž nemůže být kmotrem nikdo z rodičů křtěného.

Ke křtu je potřeba rodný list dítěte, oddací list rodičů příp. rodné listy, a křestní list (či potvrzení o křtu) alespoň jednoho rodiče. Při obřadu budete potřebovat ještě křestní svíčku a symbolickou bílou roušku či košilku.

Co musí udělat kmotra : Ke křtu dítěte si rodiče vybírají kmotra, který musí splňovat tyto požadavky: musí být pokřtěn, biřmován, žije-li v manželství, tak církevně uzavřeném, a vede řádný křesťanský život. Křest se zpravidla uděluje ve mši svaté, pokud tomu nebrání závažné důvody. Ke křtu budete potřebovat křestní roušku a křestní svíci.

Kdo uděluje biřmování : Řádným udělovatelem svátosti biřmování je biskup. V případě nutnosti může dát biskup dovolení, aby udělovali biřmování, kněžím. Je-li křesťan v nebezpečí smrti, může mu udělit biřmování kterýkoliv kněz i bez povolení biskupa.

Jak si vybrat jméno k biřmování

Pro volbu biřmovacího jména, resp. biřmovacího patrona, nejsou striktně stanovena žádná kritéria. V podstatě jedinou podmínkou je, aby to bylo jméno světce nebo kandidáta svatořečení (tedy blahoslaveného), eventuelně starozákonní postavy (např. David, Daniel, pro ženy Ester, Zuzana apod.).

Svátostina (lat. sacramentalium) jsou symbolické liturgické úkony, kterými se na způsob svátostí naznačují účinky, zvláštně duchovní, jichž se dosahuje na prosby církve (SC 60). Existuje celá řada rozličných svátostin, všem je jim společná modlitba ve jménu církve.V církvi je sedm svátostí: křest, biřmování, eucharistie, pokání, pomazání nemocných, kněžství a manželství.

Kdo může jít za kmotra : Kdo může být kmotrem:

– Pokřtěný křesťan římskokatolického vyznání (křesťan nekatolické vyznání může být přizván jako svědek křtu). – Měl by být schopen pomáhat při křesťanské výchově a vést kmotřence k víře. – Měl by to být praktikující křesťan, nejlépe biřmovaný. – Pokud není svobodný, měl by mít platně (tj.