Co je to rozdíl v matematice?
Rozdíl je číslo, které dostaneme, když od sebe odečteme libovolný počet různých čísel. Používáme tedy znaménko – (mínus) a celou tuto operaci nazýváme odčítání. Zkráceně lze říct, že výsledkem operace odčítání je rozdíl. Při odčítání se hodnota snižuje.Číslo, od kterého odčítáme, se nazývá menšenec. Číslo, které odčítáme, se nazývá menšitel. Výsledek odčítání nazýváme rozdíl. Petr, Lukáš a Radim se po prázdninách vrátili do školy a předháněli se, kdo ujel nejvíc kilometrů na kole.V nejjednodušším tvaru sčítání kombinuje dvě čísla, sčítance, do jednoho čísla, nazývaného součet. Na sčítání více než dvou čísel lze nahlížet jako na opakované sčítání; tuto proceduru můžeme nazvat sumace a obsahuje způsoby sčítání nekonečně mnoha čísel v nekonečných řadách. Opakované sčítání se nazývá násobení.

Co je to podíl v matematice : podíl – Číslo, které dostaneme, když mezi sebou dělíme libovolný počet různých čísel. Při této matematické operaci používáme znaménko: nebo / (děleno) a celou operaci nazýváme dělení. Jejím výsledkem je podíl.

Jak se jmenuje výsledek odčítání

Výsledek odčítání se pak nazývá rozdíl.

Jak se vypočítá poměr : Kolik je ve třídě dívek a kolik chlapců (Pozn.: Poměr chlapci : dívky je pak 2 : 3.) Ve třídě je tedy 18 dívek a 12 chlapců. Dohromady tedy 30 lidí. Obecný postup je tedy takový, že sečteme čísla v poměru, tímto součtem vydělíme celkový počet lidí ve třídě a získaným číslem vynásobíme jednotlivá čísla v poměru.

Menšitel – jeden ze členů v matematické operaci odčítání, kdy pokud je zapsána jako x-y, pak menšitel je číslo y. Typický zápis operace odčítání je ve tvaru: menšenec – menšitel = rozdíl. Menšitel může být použit i pro sčítání, ale to není pouze o menšenci, ale i jednoduše o sčítání.

Menšenec je číslo, od kterého odčítáme. Menšitel je číslo, které odčítáme. Rozdíl je výsledek odčítání.

Jak se počítá součin

Jak se součin vypočítá Součin dvou čísel získáme tak, že každou číslici prvního čísla vynásobíme každou číslicí druhého čísla. Pokud jsou v čísle nějaké nuly, vynásobíme je také. Například: 6*8 = 6×1 + 6×8 = 6+48 = 54.Symbol násobení je · nebo ×, vstupní hodnoty se nazývají činitelé, výsledek násobení součin. Opakovaným násobením získáváme umocňování. Například 3 · 4 se čte „tři krát čtyři“ a je násobení činitelů 3 a 4, jejich součin je 12: 3 · 4 = 12.Symbol prvkem, značený jako ∈, se používá v matematice k označení, že prvek patří do množiny. Symbol neprvkem, značený jako ∉, znamená, že prvek nepatří do množiny. Znamená, že jedna množina je podmnožinou nebo je rovna jiné množině.

Nula dělená nulou je nula.

Jak vysvětlit dítěti sčítání přes desítku : Sčítání, odčítání s přechodem přes základ 10 se provádí pomocí rozkladu druhého sčítance a to tak, že se nejdříve určí, kolik je třeba přičíst k prvnímu sčítanci, aby výsledkem bylo číslo 10. To je např. 8 + 7 = 8 + (2 + 5) = (8 + 2) + 5 = 10 + 5 = 15.

Jak se nazývá výsledek u sčítání : Čísla, která sčítáme, se nazývají sčítanci. Výsledek sčítání se nazývá součet.

Jak vyjadrit poměr

Čísla a, b můžeme porovnat rozdílem: a – b (například 18 – 6→ 18 je o 12 větší než 6) Čísla a, b můžeme porovnat podílem: a : b (například 18 : 6→ 18 je 3krát větší než 6) Tomuto podílu a : b říkáme poměr. Čteme: a ku b Poměr dvou čísel je naznačené dělení (zlomek).

Ředění 1:10 ⇒ na jeden díl sirupu máme přilít 10 dílů vody ⇒ na 0,7 litru sirupu přilijeme 7 litru vody. Z 0,7 litru sirupu připravíme přilitím 7 litrů vody 7,7 litru nápoje. 0,5 litru správně naředěného nápoje obsahuje 0,045 litru sirupu a 0,45 litru vody.Symbol násobení je · nebo ×, vstupní hodnoty se nazývají činitelé, výsledek násobení součin. Opakovaným násobením získáváme umocňování. Například 3 · 4 se čte „tři krát čtyři“ a je násobení činitelů 3 a 4, jejich součin je 12: 3 · 4 = 12.

Co je to Rozlož na součin : Rozkladem mnohočlenu na součin rozumíme vyjádření daného mnohočlenu jako součinu jednodušších, většinou již dále nerozložitelných, mnohočlenů. Před závorku vytkneme výraz, který se vyskytuje ve všech členech mnohočlenu.