Co je to Puttanesca?
Kromě verze, kdy se česnek opéká, je připravují i za studena s česnekem syrovým. Špagety se také často podávají s masem nebo zeleninou, bohatě se sypou čerstvě nastrouhaným sýrem pecorino nebo parmazánem. Sýr k dochucení těstovin raději kupujte v celku a nastrouhejte si ho sami.Složení: Sůl (max. 19%), paprika, oregano, česnek, cibule, pepř, kmín, bazalka, saturejka.Na oleji podusíme nakrájenou cibulku, přidáme rajče pokrájené na kostky a párek na kolečka (nebo jakýkoliv měkký salám), vše od oka. Dále přidáme kečup a směs koření (bazalka, oregano), sůl a pepř. Nakonec podlijeme vodou a trochu zahustíme tmavou jíškou. Podáváme se špagetami uvařenými dle návodu na obalu.

Jak udělat omáčku na špagety z kečupu : Na oleji podusíme nakrájenou cibulku, přidáme rajče pokrájené na kostky a párek na kolečka (nebo jakýkoliv měkký salám), vše od oka. Dále přidáme kečup a směs koření (bazalka, oregano), sůl a pepř. Nakonec podlijeme vodou a trochu zahustíme tmavou jíškou. Podáváme se špagetami uvařenými dle návodu na obalu.

Jak udělat jednoduchou omáčku na špagety

Na rozehřátém oleji osmažte nadrobno nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek, na kostičky nakrájenou mrkev. Přidejte bylinky, rajčata a osolte. Za občasného míchání vařte 15 minut, pak rozmixujte ručním mixérem.

Čím nahradit kečup : Je-li kečup častou ingrediencí vašich receptů, sáhněte raději po rajském protlaku, čerstvých nebo sušených rajčatech či passatě.

Bramborový nebo kukuřičný škrob je velmi často používán v asijské kuchyni. Pár lžiček škrobu se rozmíchá ve skleničce s malým množstvím vody a na závěr vaření se přilije do omáčky. Důležité je omáčku již dále dlouho nevařit. Mohlo by se vám stát, že docílíte opačného efektu a omáčka vám zřídne.

Nejoblíbenější koření na těstoviny

  • Africké koření S touto jemně mletou směsí koření dodáte exotickou chuť jak grilovanému, pečenému, dušenému nebo mletému masu, tak i třeba kuskusu nebo zeleninovým salátům.
  • Aglio peperoncini.
  • bazalka.
  • cibule.
  • černý pepř
  • česnek.
  • dětské grilovací koření
  • estragon.

Jak udělat pepřovou omáčku k masu

Nejdříve na pánvi rozpustíme máslo. Nyní přidáme lžíci nakládaného pepře a pěkně jej rozmícháme. Nebojte se pepř trochu pomačkat, ať z něj dostanete šťávu. Na řadu přichází koňak nebo brandy, záleží na tom, co máte po ruce – pepřová omáčka tak získá skvělou vůni a chuť.Na oleji podusíme nakrájenou cibulku, přidáme rajče pokrájené na kostky a párek na kolečka (nebo jakýkoliv měkký salám), vše od oka. Dále přidáme kečup a směs koření (bazalka, oregano), sůl a pepř. Nakonec podlijeme vodou a trochu zahustíme tmavou jíškou. Podáváme se špagetami uvařenými dle návodu na obalu.V hrnku smícháme vodu, solamyl, sojovou omáčku, ocet, cukr, podravku a sůl. Na pánvi rozehřejeme olej a vlijeme obsah hrnku za stálého míchání a dle potřeby doředíme studenou vodou do potřebné hustoty. Povaříme asi 3 minuty a nakonec vmícháme prolisovaný česnek. Podáváme s rýží.

V různých jídlech lze místo majonézy užít nejen jogurt, ale i kysanou smetanu, tvaroh, sýr cottage, hummus nebo bylinkové pesto. Do sendvičů a salátů se hodí i zálivka z rozmixovaného avokáda s kapkou oleje a výborný je i avokádový dip s tvarohem.

Co dát na pizzu kdyz nemám kečup : Zelenina: obvyklá jsou nakrájená rajčata, paprika, feferonky, cibule, kukuřice, olivy a špenátové listy. Méně typické je na pizzu naskládat plátky lilku, cukety, nakrájené fazolky, brokolici či dokonce brambor. Houby: použijeme žampiony, ale také hlívu ústřičnou či hříbky.

Čím se zahušťuje rajská omáčka : Jak zahušťovat rajskou omáčku

Zahuštění jíškou: Na zahuštění jíškou potřebujeme lžíci másla (použít můžeme také sádlo nebo přepuštěné máslo) a jednu až dvě lžíce hladké mouky. Rozehřejeme si tuk, poté do něj nasypeme mouku a řádně promícháme metličkou. Chvíli jíšku restujeme a stále mícháme, aby se nepřipálila.

Čím zahustit játrovou omáčku

Pak vývar zahustíme buď jíškou nebo hladkou moukou, kterou rozmícháme v malém množství studeného vývaru nebo vody. Vše ještě krátce provaříme, případně ještě dle chuti dosolíme, dopepříme.

Postup přípravy

Opláchnutá rajčata nakrájíme na kostičky, nebo na plátečky, jak kdo má rád. Přidáme je k česneku a chvilku restujeme. Směs okořeníme bazalkou a oregánem a osolíme, vše promícháme a podlijeme trochou vody nebo zeleninovým vývarem. Dusíme asi 15 minut.V rozehřátém másle nechte zpěnit nadrobno nakrájenou cibuli, poprašte moukou a umíchejte jíšku, která by měla být dozlatova. Přidejte malé množství horkého vývaru a rozmíchejte v něm jíšku, až vznikne kašička. Poté zalijte celým vývarem, důkladně rozmíchejte, podle potřeby osolte a opepřete a vařte 25 minut.

Jak udělat pepřovou omáčku bez Nakladaneho pepře : Do kastrůlku dáme ½ kostky zeleninového bujónu, 250 ml vody a 2 lžíce celého zeleného pepře. Pomalu přivedeme k varu a hned potom přilijeme 250 ml smetany. Necháme alespoň 30 minut velmi zvolna povařit, aby zelený pepř změkl. Když máme pepř „al dente“, omáčku dochutíme solí a kapkou citronové šťávy.