Periferie je zařízení, které se připojuje k počítači a rozšiřuje jeho možnosti. Zpravidla slouží ke vstupu/výstupu dat do/z počítače. K počítači jsou periferie připojeny prostřednictvím různých rozhraní a konektorů.Periferie je okrajová část nějakého většího celku. Tento výraz se používá ve více oborech, například: periferie (technika) – určitý typ zařízení, zejména v počítačové technice. periferie (urbanismus) – okraj města.Periferie je zařízení, které se připojí k počítači a rozšíří tak jeho možnosti. Zpravidla slouží pro vstup/výstup dat do/z počítače. Vyberte si z naší široké nabídky. Najdete zde například: senzory vlhkosti, teploty a tlaku, měřiče vzdálenosti polohy a pohybu, ovládací prvky a jiné.
Jaké jsou výstupní zařízení počítače : Výstupní zařízení je hardware, do kterého počítač zapisuje data. Velká skupina výstupních zařízení slouží k prezentaci dat uživateli – monitory, displeje, tiskárny, plottery, ale také zvukové karty obsluhující zabudované nebo vnější reproduktory či sluchátka.
Co je to periferie PC a jak ji Členíme
Periferie jsou zařízení, které se dají připojit k počítači a rozšiřují jeho možnosti o další funkce. Periferie rozdělujeme na vstupní zařízení a výstupní zařízení. U vstupních zařízení data směřují přes zařízení do počítače. U výstupních zařízení je to naopak data směřují z počítače do zařízení.
Co je to hardware počítače : Hardware je veškeré technické vybavení počítače. Souhrnně tímto pojmem tedy označujeme veškeré fyzické (hmatatelné) zařízení, kterými je počítač vybaven nebo zařízení, které je k počítači připojené (různé periferie). Softwarem rozumíme veškeré programové vybavení, které může být na počítači provozováno.
Periferní znamená „okrajový“ nebo „vzdálený od středu“.
Často jsou polohově periferní regiony v příhraničních oblastech (tzv. pohraniční periferie). Též jsou často polohově periferní regiony při vnitřních hranicích administrativních celků – tzv. vnitřní periferie (například Podbořansko ležící na hranici Ústeckého, Karlovarského, Plzeňského a Středočeského kraje).
Jak dělíme periferie
Periferie rozdělujeme na vstupní zařízení a výstupní zařízení. U vstupních zařízení data směřují přes zařízení do počítače. U výstupních zařízení je to naopak data směřují z počítače do zařízení.Vstupní zařízení je hardware, pomocí kterého počítač přijímá data. Obvykle jde o zařízení používaná pro samotné ovládání počítače (myš, klávesnice apod.), může ale jít např. i o specializované např. teplotní senzory nebo čtečky čárových kódů.Hardware je veškeré technické vybavení počítače. Souhrnně tímto pojmem tedy označujeme veškeré fyzické (hmatatelné) zařízení, kterými je počítač vybaven nebo zařízení, které je k počítači připojené (různé periferie). Softwarem rozumíme veškeré programové vybavení, které může být na počítači provozováno.
Současný počítač se skládá z hardware, které představuje fyzické části počítače (procesor, klávesnice, monitor atd.) a ze software (operační systém a programy).
Co je to software : Definice. Software (neboli programové vybavení) je v informatice souhrnný název pro všechny počítačové programy používané v počítači, které provádějí nějakou činnost. Definovat software lze i tak, že software je v počítači vše, co není hardware (tj. vše kromě fyzických součástí počítače).
Jaký mám hardware : Systém Windows obsahuje nástroj nazvaný Microsoft systémové informace (Msinfo32.exe). Tento nástroj shromažďuje informace o počítači a zobrazuje obsáhlý přehled hardwaru, systémových součástí a softwarového prostředí, které můžete použít k diagnostikovat potíže s počítačem.
Co je vnitřní periferie
Často jsou polohově periferní regiony v příhraničních oblastech (tzv. pohraniční periferie). Též jsou často polohově periferní regiony při vnitřních hranicích administrativních celků – tzv. vnitřní periferie (například Podbořansko ležící na hranici Ústeckého, Karlovarského, Plzeňského a Středočeského kraje).
Periferní oblasti území České republiky jsou obecně charakterizovány jako doplňující části území, jejichž celková správa je vztažena k centrálním (jádrovým) oblastem. Z tohoto pohledu jsou tedy nahlíženy především jako doplňkové a podřízené regionální jednotky.Základní deska (anglicky mainboard či motherboard) představuje základní hardware většiny počítačů. Hlavním účelem základní desky je propojit jednotlivé součástky počítače do fungujícího celku a rozdělit jim elektrické napájení, které základní desce poskytne zdroj.
Co je to hardware : Hardware je veškeré technické vybavení počítače. Souhrnně tímto pojmem tedy označujeme veškeré fyzické (hmatatelné) zařízení, kterými je počítač vybaven nebo zařízení, které je k počítači připojené (různé periferie). Softwarem rozumíme veškeré programové vybavení, které může být na počítači provozováno.