Co je to osobní DIS+?
Online finanční úřad (DIS+)

Přístup do Online finančního úřadu (DIS+) je umožněn pouze autorizovaným uživatelům. Pro přihlášení do DIS+ je možné využít služby Identita občana, která umožňuje přihlášení pomocí mobilního klíče eGovernmentu, eObčanky, NIA, I. CA, moje ID, bankovní identity apod.Odeslání podání bez nutnosti podepisování

Uživatel, který se přihlásil do IS DIS, vstoupil DIS+ a následně otevřel některý z formulářů EPO, může, po vyplnění tohoto formuláře, provést odeslání bez nutnosti jeho dalšího podepsání.V části MÁM POVĚŘENÍ PŘÍSTUPEM jsou zobrazeny DIS+, ke kterým bylo uživateli uděleno pověření přístupem. DIS+, ke kterým uživatel pověření dosud nepřijal nebo jej neodmítl, jsou podbarveny šedě a označeny jako POVĚŘENÍ PŘÍSTUPEM NEAKTIVNÍ. Kliknutím na odkaz neaktivní DIS+ je možné zobrazit možnosti přijetí pověření.

Jak provést aktivaci DIS + : Pro aktivaci DIS+ je nutné přihlásit se do informačního systému daňových informačních schránek (IS DIS). Po přihlášení je načtena úvodní stránka aplikace, ve které jsou zobrazeny dlaždice dostupných DIS+. Následně je třeba kliknout na dlaždici DIS+, kterou chcete aktivovat.

Jak zpřístupnit DIS+

Udělení pověření přístupem je možné pomocí jednoznačného identifikátoru uživatele, popř. pomocí čísla občanského průkazu. Pro udělení pověření přístupem je nutné, aby pověřovaná osoba provedla před pověřováním přístupem nejprve vlastní přihlášení do DIS+, následná aktivace osobní DIS+ není podmínkou.

Jak zrušit DIS+ : Po přihlášení do informačního systému daňových informačních schránek (IS DIS) případně po výběru konkrétní DIS+, je možné se kdykoliv odhlásit kliknutím na ikonku panáčka v pravém horním rohu a výběrem možnosti ODHLÁSIT SE.

1. Na titulní straně portálu MOJE daně klikněte na odkaz ONLINE FINANČNÍ ÚŘAD. 2. Na stránce PŘIHLÁŠENÍ DO DIS vyberte záložku DIS+, poté zvolte jeden z nabízených způsobů přihlášení a klikněte na tlačítko PŘIHLÁSIT SE – vice informací naleznete v článku Jak se přihlásím do Daňové informační schránky plus (DIS+)

Informaci o existenci přeplatku je možné zjistit přihlášením do Online finančního úřadu, např. prostřednictvím bankovní identity nebo datové schránky, popřípadě u místně příslušného finančního úřadu.

Jak zjistím zda mám zaplacené daně

Vstupte na stránku portálu MOJE daně. Klikněte na odkaz ELEKTRONICKÁ PODÁNÍ PRO FINANČNÍ SPRÁVU a dále na možnost ZJIŠTĚNÍ STAVU PODÁNÍ. Následně bude zobrazena stránka STAV ZPRACOVÁNÍ ELEKTRONICKÝCH PODÁNÍ, na které klikněte na odkaz NAČTENÍ SOUBORU S POTVRZENÍM (.Podání do konkrétních řízení lze učinit u příslušného orgánu Finanční správy písemně (poštou nebo osobně na podatelně), ústně do protokolu – viz kontakty, e-mailem na e-mailovou adresu příslušného orgánu finanční správy za podmínky, že podání bude do 5 dnů potvrzeno nebo opakováno zákonným způsobem a dále datovou …Na stránce PŘIHLÁŠENÍ klikněte v části DATOVÁ SCHRÁNKA na tlačítko PŘIHLÁSIT SE. 3. Dojde k přesměrování na stránku autentizační služby portálu veřejné správy a zobrazení přihlašovacího okna informačního systému datových schránek. v vyberte jednu z metod autentizace a zadejte odpovídající údaje pro přihlášení.

Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob lze podat:

  1. prostřednictvím datové schránky ve formátu XML.
  2. V aplikaci Elektronická podání pro finanční správu (EPO) v portálu MOJE daně.
  3. V aplikaci Online finanční úřad (DIS+) v portálu MOJE daně.

Jak odeslat daňové přiznání přes MOJE daně : Odeslat podání je možné následujícími způsoby: pomocí aplikace Elektronická podání pro Finanční správu (EPO), prostřednictvím Datové schránky, prostřednictvím aplikace DIS+ a přímým odesláním ze SW třetích stran.

Kolik mi vrati na dani za nemocenskou : Kolik přesně zaměstnanec dostane, záleží na výši mzdy a ostatních faktorech jako jsou ostatní příjmy nebo jiné slevy na dani či daňové odpočty. Ale vesměs platí, že pokud zaměstnanec nemá žádné jiné příjmy, vratka daně ve výši 2320 korun bude vrácena vždy za celý měsíc nemoci.

Kolik dostanu na daních

Kolik je daň z příjmů V České republice činí základní daňová sazba daně z příjmů fyzických osob 15 %, pro část příjmů nad 48násobek průměrné hrubé mzdy se uplatňuje zvýšená 23% sazba. Daň z příjmů právnických osob je 19 %.

Sankce za každý den prodlení činí 0,05 procenta ze zaplacené daně (případně 0,01 procenta ztráty). Maximální postih se může vyšplhat na pět procent z vyměřené daně. Pokud vůbec nepodáte daňové přiznání, a to ani dodatečně na výzvu berňáku, pokuta bude minimálně 500 korun.Jaké jsou lhůty pro daňovou kontrolu

Daňová kontrola je zpravidla prováděna zpětně a může být zahájena po dobu, kdy je možné daň doměřit. Lhůta tedy činí zpravidla tři roky od konce lhůty pro podání přiznání, může ale být prodloužena některými úkony správce či poplatníka.

Jak mě kontaktuje finanční úřad : Telefonní kontakt na váš úřad naleznete na webu Finanční správy. Centrální informační linka na čísle 225 092 392 byla zřízena v roce 2016 jako call centrum pro elektronickou evidenci tržeb.