Optický internet funguje na principu přenosu dat pomocí světelných signálů skrze tenká skleněná nebo plastová vlákna. Světlo je vedené vláknem díky celkovému vnitřnímu odrazu, což umožňuje přenášet informace na velké vzdálenosti s minimálními ztrátami.Je to připojení k internetu, které funguje na principu přenosu dat pomocí světla vedeného optickým vláknem. Optické připojení je stabilní a rychlé připojení k internetu, tyto požadavky nejlépe splňuje připojení k internetu optickým kabelem nebo lidově optika.Jak název napovídá, optické kabely jsou poskládané ze skleněných vláken uvnitř kterých probíhá přenos dat pomocí světelného paprsku. Oproti kovovým kabelům nebo bezdrátového připojení jsou mnohem stabilnější z pohledu rychlosti přenosu dat a jsou odolné jak proti rušení okolí tak i mezi jednotlivými vlákny.
Jak poznat optický kabel : Optický kabel se totiž pyšní unikátní vlastností: data k uživatelům dostává pomocí světla, přesněji díky světelným paprskům, které se obrovskou rychlostí šíří optickými vlákny. Každý optický kabel v sobě ukrývá takových vláken desítky. Jsou vyrobená z průhledného skla a mají šířku jen několik mikrometrů.
Jak se pripojit k Optickemu internetu
Do optického převodníku se zapojí běžný Wi-Fi router, který si můžete zakoupit přímo od technika nebopoužijete vlastní. Jedná se o nejjednodušší způsob instalace optiky. Z rozvodní kříně, do které vede optické vlákno technik přivede již pouze síťový (UTP) kabel k vám do bytu, jenž propojí rovnou do Wi-Fi routerem.
Jak dostat optický kabel do domu : Optimální je optický zákaznický kabel ukončit někde tam, kde je elektrická zásuvka a též tam, kde máte možnost stáhnout LAN kabely (cat5e nebo cat6) nejlépe do nějakého boxu nebo mělké zazděné skříně, do kterého umístíte i optický převodník a router od operátora.
Do optického převodníku se zapojí běžný Wi-Fi router, který si můžete zakoupit přímo od technika nebopoužijete vlastní. Jedná se o nejjednodušší způsob instalace optiky. Z rozvodní kříně, do které vede optické vlákno technik přivede již pouze síťový (UTP) kabel k vám do bytu, jenž propojí rovnou do Wi-Fi routerem.
Počítač k ní připojíme běžným ethernetovým kabelem (RJ-45). Je-li optické vlákno dovedeno až domů, operátor zpravidla klientovi poskytne tzv. fiber gateway, optickou bránu, s ethernetovými porty (UTP), které slouží k připojení příslušných zařízení, popř. i portem pro připojení klasického telefonu.
Kde vede optický kabel
V závislosti na dohodě s vlastníkem vede optický kabel přímo do bytové jednotky, kde je zakončen optickou zásuvkou nebo optické vlákno končí v rozvaděči ve společných prostorech. Odtud pak vede datový kabel do vašeho bytu.Do optického převodníku se zapojí běžný Wi-Fi router, který si můžete zakoupit přímo od technika nebopoužijete vlastní. Jedná se o nejjednodušší způsob instalace optiky. Z rozvodní kříně, do které vede optické vlákno technik přivede již pouze síťový (UTP) kabel k vám do bytu, jenž propojí rovnou do Wi-Fi routerem.Pokud vede optický kabel až k tobě do bytu, tak ano. Mediakonvertor umístíš buď hned za dveře a odtud povedeš UTP kabel dále po domácnosti, nebo optický kabel natáhneš až k routeru a teprve tam umístíš optický převodník.
Při instalaci (pokládce) se optický mikrokabel ukládá do drážky vyfrézované ve vozovce, v chodníku, popř. v jiných površích z betonu, asfaltu nebo dlažby. Šířka drážky se volí cca 10 mm, hloubka cca 60 až 120 mm. Po vyfrézování (vyřezání, vybroušení) se drážka vyčistí a vysuší, např.
Co je potřeba na optický internet : Nejjednodušší zapojení: ve zdi je (ethernetová) přípojka. Počítač k ní připojíme běžným ethernetovým kabelem (RJ-45). Je-li optické vlákno dovedeno až domů, operátor zpravidla klientovi poskytne tzv. fiber gateway, optickou bránu, s ethernetovými porty (UTP), které slouží k připojení příslušných zařízení, popř.
Jak probíhá instalace optického internetu : Do optického převodníku se zapojí běžný Wi-Fi router, který si můžete zakoupit přímo od technika nebopoužijete vlastní. Jedná se o nejjednodušší způsob instalace optiky. Z rozvodní kříně, do které vede optické vlákno technik přivede již pouze síťový (UTP) kabel k vám do bytu, jenž propojí rovnou do Wi-Fi routerem.
Jak dostat optický kabel do domů
Optimální je optický zákaznický kabel ukončit někde tam, kde je elektrická zásuvka a též tam, kde máte možnost stáhnout LAN kabely (cat5e nebo cat6) nejlépe do nějakého boxu nebo mělké zazděné skříně, do kterého umístíte i optický převodník a router od operátora.
Optimální je optický zákaznický kabel ukončit někde tam, kde je elektrická zásuvka a též tam, kde máte možnost stáhnout LAN kabely (cat5e nebo cat6) nejlépe do nějakého boxu nebo mělké zazděné skříně, do kterého umístíte i optický převodník a router od operátora.Nejjednodušší zapojení: ve zdi je (ethernetová) přípojka. Počítač k ní připojíme běžným ethernetovým kabelem (RJ-45). Je-li optické vlákno dovedeno až domů, operátor zpravidla klientovi poskytne tzv. fiber gateway, optickou bránu, s ethernetovými porty (UTP), které slouží k připojení příslušných zařízení, popř.
Jak se zapojuje optický kabel : Připojení optickým kabelem
Krok 1: Zasuňte optický zvukový kabel do výstupního portu DIGITAL AUDIO OUT na Vašem televizoru. Krok 2: Druhý konec optického zvukového kabelu zasuňte do vstupního portu DIGITAL AUDIO IN na externím reproduktoru. Krok 3: Na ovladači stiskněte tlačítko Domů a zvolte Nastavení.