Co je to malá násobilka?
Násobilka je soubor, tabulka či schéma násobků vybraných přirozených čísel. Jako malá násobilka se označují násobky čísel 1 až 10, jako velká násobilka rozšíření malé násobilky na čísla 11 až 20.ve druhé třídě se normálně učí násobilka. A zlomky tam rozhodně nejsou jako klasické zlomky. Jen natuknou, třeba u koláče, třeba třetinu, polovinu.Můžete si násobky nadepsat na papírky nebo je třeba použít z různých didaktických her, kde jsou napsané na dřevěných kostkách (Malá násobilka v krabičce Bigjigs) či mouchách (Malá násobilka do 100 Bum Bác). Násobky za sebou stále dokola číst a postupně je otáčet, aby nebyly vidět, až se dítě celou řadu naučí zpaměti.

Jak vysvětlit dětem násobilku : Dítě postaví tolik LEGO kostek na sebe, kolik je hodnota čísla. Když uvidí, že věž s pěti kostkami je menší než ta se šesti, mnohem rychleji mu bude jasné porovnávání. Tentokrát bude dítě umisťovat stejně velké kostky za sebou podle toho, jak mu to určuje číslo.

Jak se počítá malá násobilka

Princip je jednoduchý. Jde v podstatě o stejnou tabulku jako na předchozím obrázku s tím rozdílem, že nevypisuješ všechny čísla od začátku, ale zapíšeš jen to poslední (vpravo dole), tedy výsledek. Takhle máš 100 tabulek v jedné.

Co to je násobek : Násobek daného čísla je tedy takové přirozené číslo, které jde dělit daným číslem beze zbytku. Společný násobek dvou čísel je takové přirozené číslo, které jde dělit oběma čísly. Společné násobky čísel 2 a 3 jsou přirozená čísla, která jdou dělit dvěma i třemi: 0, 6, 12, 18, 24, 48, 54, ….

Násobení je vlastně zkrácené sčítání několika stejných sčítanců. 4 · 2 je totéž, co 2 + 2 + 2 + 2. Rychle sčítat bude dítě při učení se násobení potřebovat. Jestliže mu dělá sčítání potíže, je třeba je krátce, ale často procvičovat – nejlépe formou her, hádanek a zábavných aktivit.

Hlavními předměty v první třídě jsou český jazyk, matematika a kreslení forem. V českém jazyce se děti učí poznávat a psát velká tiskací písmena. Postupují přitom tak jako kdysi naši předkové – od obrázku k písmenu.

Jak se rychle něco naučit

Jak se efektivně učit

  1. Využívejte tištěné materiály.
  2. Poslouchejte hudbu.
  3. Učte se na více místech.
  4. Porazte křivku zapomínání
  5. Zkoušejte průběžné testy.
  6. Dbejte na organizaci.
  7. Pokládejte si otázky.
  8. Vytvořte si studijní plán.

Ve věku 3 let některé děti dovedou počítat zpaměti do pěti. Víc než tři předměty však nespočítají. Ve věku 4 až 5 let si své logické dovednosti prohlubují a zapamatovávají si další čísla, která umí s postupem času používat téměř bezmyšlenkovitě.Násobky čísla 6: 6 , 12, 18, 24, 30, 36, 42, 48, 54, 60, 66, 72, 78, 84, 90, 96, ……

Násobení je vedle sčítání jedna ze základních početních operací v aritmetice. Symbol násobení je · nebo ×, vstupní hodnoty se nazývají činitelé, výsledek násobení součin. Opakovaným násobením získáváme umocňování.

Jak se říká výsledku u násobení : Výsledek, „a krát b“, se nazývá součin.

Co musí dítě umět k zápisu do první třídy : Dítě by mělo znát své jméno, příjmení, stejně tak jména rodičů a sourozenců. Mělo by znát adresu, kde bydlí a také svoje datum narození. Mělo by zvládnout sebeobsluhu. Důležitý je také správný úchop tužky, schopnost stříhat nůžkami a lepit.

Co se učí předškoláci

Předškolák by měl umět skákat po jedné noze, skákat přes švihadlo, chytat a házet míč, zvládnout jednoduchý rytmický pohyb, třeba ve spojení s říkankou nebo písničkou, udržet rovnováhu (při hře na sochy), přeskočit překážku.

Optimální doba učení bez přestávky je zhruba hodina. Někteří z nás se dokážou soustředit i delší dobu. Můžete si vyzkoušet pozorovat sami na sobě, kdy vám začínají odlétat myšlenky od učení, a začnete přemýšlet nad tím, co byste ještě měli udělat, kam byste měli zajít a co byste měli vymyslet.Obecný konsensus. Studie mají tendenci se shodnout, že nejlepší denní čas pro učení je poledne. Vědci se však již neshodnou na tom, co je poledne. Jedním z nejvíce opakovaných odhadů je fakt, že existují dvě optimální doby: od 10:00 do 14:00 a pak od 16:00 do 22:00, s obdobím únavy uprostřed.

Co musí umět dítě k zápisu : Dítě by mělo znát své jméno, příjmení, stejně tak jména rodičů a sourozenců. Mělo by znát adresu, kde bydlí a také svoje datum narození. Mělo by zvládnout sebeobsluhu. Důležitý je také správný úchop tužky, schopnost stříhat nůžkami a lepit.