Co je to fluidní make up?
Hydratační make-up pro přirozeně hladkou a hydratovanou pleť. Vytváří přirozený a rovnoměrný vzhled po celý den. Vhodný pro všechny typy pleti.Kompaktní make-up dokonale sjednotí odstín pleti, umožňuje nižší až střední krytí a zároveň nevytváří dojem masky ani neucpává póry. Lze ho vrstvit tak, abyste dosáhli požadovaného efektu.Make-up nenanášejte pouze na obličej, ale i na krk a snažte se, aby přechody nebyly viditelné. Při nanášení postupujte od středu obličeje (čelo, nos, brada) směrem ven. Make-up musíte do pleti zapracovat, vtlačit či vklepat. Roztírání není vhodné, zbytečně tím stíráte a ničíte podkladovou bázi.

Který makeup dobře kryje : Pro zakrytí akné je vhodný Gabriella Salvete Vysoce krycí make-up Cover Foundation (koupit v e-shopu), který pleť hydratuje. Bezchybný vzhled zajistí také Maybelline Dlouhotrvající make-up Superstay 24H Foundation (koupit v e-shopu).

Kdy pouzivat fluid

Fluid je velmi podobný krému. Má však řidší konzistenci, je lehčí a hodně se vstřebává. Fluidy obsahují velké množství vody, a jsou tedy vhodné spíše do teplejšího počasí, kdy nechcete používat hutné krémy. Oproti krémům ale mají menší množství živin a poskytují pleti menší ochranu.

Co to je fluidní : lehce, často se měnící, podléhající snadno změnám, proměnlivý: Lidský organismus je fluidní systém otevřený vnějším vlivům. Náboženské vyznání je relativně fluidní a nestabilní koncept.

Permanentní makeup je technika dočasné pigmentace kůže, při které se organické nebo minerální pigmenty zatetují do kůže, pomocí tetovacího přístroje s použitím tetovací jehly nebo ručně s použitím mikročepelek. Někdy se setkáte také s názvem kosmetické tetování nebo mikropigmentace, zkráceně pmu.

Transparentní fixační pudr je ideální volbou nejen pro zafixování make-upu, ale také pro účinné zmatnění lesknoucí pleti během dne. Je ideální pro líčení metodou „baking“ a hodí se k fixování nejen obličeje, ale i očních stínů nebo rtěnky pro zabránění rozmazávání nebo rozpíjení.

Co si dávat pod make-up

Podkladová báze pod make-up. Může být průzračná i zbarvená, gelová i hutná, rozjasňující, matující, pečující o aknózní či vyvinutá speciálně pro vrásčitou pleť. Vždy je však nutné nanášet podkladovou bázi na šetrně vyčištěnou pleť ošetřenou vyhovujícím pleťovým krémem nebo sérem.Použitím primeru můžete redukovat začervenání citlivé pleti, dodat hydrataci, minimalizovat rozšířené póry, dodat záři a jas, zlepšit aplikaci make-upu či pleť zmatnit a zabraňovat nežadoucímu lesku. Další výhodou primeru je, že dokáže prodloužit výdrž make-upu… vaše pleť tak bude perfektní po celý den.Primer dokáže vyplnit jemné vrásky a póry, zmatnit pleť a sjednotit její tón. Díky tomu vytváří ideální podklad pro make-up, který se pak snadno nanáší a drží po celý den.

Pokud chcete, aby vám líčení vydrželo celý silvestr, naličte se pouze produkty s dlouhotrvajícím efektem. Sáhnout také můžete po voděodolné řasence nebo krémové tvářence, která toho obvykle ustojí více než ta pudrová. Po aplikaci make-upu pak nezapomeňte obličej přestříkat speciálním fixačním sprejem.

Jaký je rozdíl mezi krémem a fluidem : Rozdíl je hlavně rozdíl v textuře: fluid je lehčí, zatímco krém má sametovější texturu. Oba budou na vaší pokožce neviditelné!

Jaký je rozdíl mezi sérem a Boosterem : „Boostery obsahují mnohem koncentrovanější výběr složek. Jsou navrženy k léčbě konkrétních problémů, zatímco séra bývají všezahrnující. Pleťové boostery navíc skvěle řeší kožní nedokonalosti, jakými jsou rozšířené póry, dehydratace, ztráta pevnosti pleti, mdlý vzhled a tak dále,“

Jaký je rozdíl mezi fluidem a krémem

Fluid je velmi podobný krému. Má však řidší konzistenci, je lehčí a hodně se vstřebává. Fluidy obsahují velké množství vody, a jsou tedy vhodné spíše do teplejšího počasí, kdy nechcete používat hutné krémy. Oproti krémům ale mají menší množství živin a poskytují pleti menší ochranu.

Sexuálně fluidní lidé tedy mohou pociťovat náklonost jak ke stejnému, tak k jinému pohlaví či genderu, čímž je definována také bisexualita. Proto mohou být tyto termíny lehce zaměnitelné.Aktuální permanentní make-up vydrží zhruba jeden až pět let. V případě PMU obočí i rtů se doba nejčastěji pohybuje okolo dvou let. Nemusíte se tedy bát celoživotního výsledku.

Co nedělat po permanentním make upu : Proces hojení

  • vyhněte se opalování, přímému slunci či soláriu (po 14 ti dnech můžete aplikovat ochranný krém s SPF nejméně 50),
  • nechoďte do bazénu, sauny, solných jeskyní, apod. (zvyšujete tím riziko možné infekce),
  • nevystavujte obočí přímému mrazu,
  • nepoužívejte make-up ani jiné kosmetické přípravky.