Co je to Dvojstup?
Hlavu a tělo drží za pochodu zpříma a dívá se vpřed. Krok musí být přirozený a pružný, nikoliv toporný a strnulý. Krok pochodový – z povelu POHOV – Při pochodovém kroku zdvíhá cvičící nohy volně, chodidla neklopí a došlapuje jako při normální chůzi. Pažemi pohybuje volně podél těla.Pochodovým tvarem čety může být zástup, dvojstup, trojstup (podle počtu družstev v četě). Povel: „Směr (udání směru nebo bez směru), v zástup (dvojstup, trojstup) po družstvech NASTOUPIT! “.„V TĚSNÝ ŘAD NASTOUPIT“ Nástup s rozstupem na šířku dlaně (používáme pokud je málo místa a velký počet cvičenců). předcházejícím řadem v zákrytu na vzdálenost předpažení levé paže (prsty předpažené paže se dotýkají lopatky cvičence). Nastupujeme podle velikosti (pokud není určeno jinak), rychle a bez mluvení!

Co znamená čelem vzad : ČELEM VZAD

První doba – cvičící se tlakem přední části pravého chodidla na zem obrátí se na podpatku levé nohy do veleného směru, zachovávajíc správné držení těla bez ohýbání nohou v kolenou, přenese váhu těla na nohu stojící vpředu.

Jak má vypadat hodina tělocviku

Vyučovací jednotka

Úvodní část v rozsahu 3-5 minut – Navození vhodné nálady, zahřátí, nástup, pozdrav, seznámení s úkolem hodiny. Průpravná část v rozsahu 6-12 minut – Postupné rozcvičení celého těla se zaměřením na správné držení těla, rozvoj jednoduchých pohybových dovedností, rytmické cítění

Co dělat při tělocviku : Do této části můžeme zařadit relaxace, masáže, strečink, psychomotorická cvičení, hry zaměřené na senzomotoriku, dechová cvičení apod. V hodinách tělesné výchovy, ale i ve volnočasových pohybových aktivitách, se mj. využívají hromadná cvičení nebo cvičení na stanovištích, která jsou zaměřena na různé pohybové úkoly.

Cílem je stimulovat a v souladu s vývojovými zákonitostmi i individuálními zvláštnostmi rozvíjet biopsychosociálně účinný celoživotní pohybový režim, zdravotní prevenci, pohybové schopnosti, dovednosti a vědomosti, osobní vlastnosti a pozitivní postoje žáků k pohybové aktivitě.

byl do německých států povolán Adolf Spiess (1810–1858), který byl pověřen, aby zavedl tělocvik do škol jako řádný vyučovací předmět.

Co je to výchovný cíl

Výchovně-vzdělávací cíle jsou slovní popisy toho, co se mají děti naučit, jaké znalosti, vědomosti, dovednosti, postoje budou mít jako výsledek jejich učení. Jedná se tedy o vyjádření výsledku procesu učení, cílový stav, očekávaný výstup, účinek vzdělávání / naší činnosti na dítě.Vzdělávací cíle představují jednu z pedagogických kategorií, která je pro tvorbu kurikulárních dokumentů klíčová. RVP PV formuluje vzdělávací cíle tak, aby vyhovovaly požadavkům obecné didaktiky1 a zároveň odpovídaly specifice předškolního vzdělávání.Tělesná výchova (tělovýchova) je jedna ze složek výchovy, která poskytuje základní pohybové vzdělání, zlepšuje zdraví a zvyšuje fyzickou kondici. Na školách je tělesná výchova povinný předmět v rozsahu dvou až tří hodin týdně, na sportovních školách pak samozřejmě více.

Tělesná kultura tvoří součást kultury společnosti a osobnosti od vzniku lidstva, kam patří všechny způsoby a výsledky přetrvávající činnosti člověka, se zaměřením na něj samotného, na formování jeho tělesných a pohybových vlastností a schopností.

Co je to výchova dětí : Výchova (nebo též edukace) je cílevědomá, plánovitá a všestranná činnost směřující k přípravě člověka pro jeho společenské úkoly a osobní život. Výchova je celoživotní působení na procesy lidského učení a socializaci s cílem přeměny člověka po všech stránkách, tedy tělesné i duševní.

Co to je výukový cíl : Výukový cíl chápeme jako představu o kvalitativních i kvantitativních změnách u jednotlivých žákův oblasti kognitivní, afektivní a psychomotorické, kterých má být dosaženo ve stanoveném čase v procesu výuky. Není na závadu, když se spolutvůrci výukových cílů stanou sami žáci.

Co je výchovně vzdělávací cíl

Výchovně-vzdělávací cíle jsou slovní popisy toho, co se mají děti naučit, jaké znalosti, vědomosti, dovednosti, postoje budou mít jako výsledek jejich učení.

U afektivních cílů promýšlí učitel, jak a ve kterých rovinách příslušné téma může ovlivnit postoje žáků a jejich hodnotovou orientaci. Plánuje, kde budou moci žáci polemizovat o určitém problému. Psychomotorické cíle učitel stanoví na základě toho, jaké výukové dovednosti mají žáci získat.Na školách je tělesná výchova povinný předmět v rozsahu dvou až tří hodin týdně, na sportovních školách pak samozřejmě více. Její náplní jsou cvičení pořadová a průpravná, základní gymnastické a atletické cviky, plavání a hlavně sportovní hry, jako například fotbal, florbal, basketbal, volejbal.

Kdo vymyslel tělocvik : O vhodnosti tělocviku se první úvahy vedly až v polovině 19. století. Tehdy vznikla takzvaná Bonitz-Exnerova modernizační reforma podepsaná císařem Františkem Josefem I. v šestém roce jeho panování.