Re: Proč se říká stavebnímu rozvaděči antoníček Anton – přepravní auto pro vězně za první republiky. Tvarově jako malý domek. No a ještě menší a také mobilní mohly být i první stavební rozvaděče (domeček) antoníček.Shrnutí: kroky k zavedení elektrické přípojky
- Podejte žádost o připojení distributorovi elektřiny na vašem území.
- Obdržíte návrh smlouvy o připojení, kterou si prostudujte a podepište.
- Zaplaťte distributorovi zálohu odvíjející se od hodnoty jističe.
Součástí Antoníčka je také stavební rozvaděč, který zapojí jednoduše jakýkoliv elektrikář. Antoníček se staví nejčastěji na hranici stavebního pozemku.
Co je stavební rozvaděč : Staveništní neboli stavební rozvaděč, je určen k měření a napájení náročnějších elektrických přístrojů, stavební techniky i ručního elektrického nářadí v terénu, kde je třeba ochranné krytí alespoň IP44. Volit můžeme mezi zásuvkovými skříněmi na stěnu, či staveništními přenosnými rozvaděči.
Co je to Fejfarka
Kdysi existovala firma Fejfar a syn z Hradce Králové, která litinové pojistkové skříně vyráběla. Proto převážně ve VČE tento výraz fejfarka.
Co je to rozvodnice : Rozvodnice je smyšlená čára, která vyznačuje geografickou hranici mezi sousedními povodími. Dělíme ji na orografickou a hydrogeologickou. Orografická rozvodnice vymezuje povodí povrchové vody, probíhá od závěrného profilu po nejvyšších bodech povodí.
Jedná se většinou o několik tisíc korun, většinou 500 Kč za každý ampér příkonu (například u EG. D za trvalé připojení domácnosti (jistič 3x32A) činila tato částka 16 000 Kč, podobné ceny mají i PRE a ČEZ). Od podání žádosti a zaplacení za přípojku má distributor 14 měsíců na připojení vaší nemovitosti.
Ve většině případů se tedy žadatel placení za přípojku vyhne, neplatí to ale vždy. V každé situaci ale musí majitel přípojky počítat s poplatkem za jistič, jehož výše je určená příkonem: 1 A na jednofázovém jističi stojí 250 Kč, 1 A u třífázového jističe stojí 630 Kč.
Kolik stojí přípojka na elektřinu
Jedná se většinou o několik tisíc korun, většinou 500 Kč za každý ampér příkonu (například u EG. D za trvalé připojení domácnosti (jistič 3x32A) činila tato částka 16 000 Kč, podobné ceny mají i PRE a ČEZ). Od podání žádosti a zaplacení za přípojku má distributor 14 měsíců na připojení vaší nemovitosti.Podepsání smlouvy.
Cena, resp. podíl na (oprávněných dle vyhlášky) nákladech je u třífázového připojení 500 Kč za každý Ampér a u jednofázového 200 Kč za každý Ampér. Po podpisu smlouvy musí místo navštívit technik (revizní), který provede revizi odběrného místa.Rozváděč či rozvaděč v elektrotechnice je skříň, do které je zavedeno několik kabelů a která obsahuje elektrické přístroje pro jištění, měření a ovládání elektroinstalace.
Z čeho se skládá rozvaděč
Jsou prostě vidět kontrolky vzdálených zařízení, jako jsou čerpadla nebo kotel, nastavení spínacích hodin i vypnuté chrániče a jističe. Malé domovní rozvaděče pro jednu řadu přístrojů do 12 modulů (1 modul na DIN-liště odpovídá 17,5 mm šířky) se označují jako rozvodnice.
Co je to Přípojková skříň : Pojistková nebo také přípojková skříň slouží k jištění domovních přípojek v sítích NN a pro připojení kabelové elektrorozvodné sítě k odběrnému místu. Přípojkové skříně jsou určeny pro připojení kabelů do průřezu 50 mm2 na přívodu u koncového připojení nebo do 240 mm2 u průběžného (smyčkového) připojení.
Co je to HDV : Hlavní domovní vedení je vedení z hlavní domovní skříně až k odbočce po poslední elektroměr, tzn. vede elektřinu pro všechny odběry v objektu.
Co všechno musí být v rozvaděči
Z čeho se skládá rozvaděč
Jsou prostě vidět kontrolky vzdálených zařízení, jako jsou čerpadla nebo kotel, nastavení spínacích hodin i vypnuté chrániče a jističe. Malé domovní rozvaděče pro jednu řadu přístrojů do 12 modulů (1 modul na DIN-liště odpovídá 17,5 mm šířky) se označují jako rozvodnice.
Rozvodné skříně jsou místem, do kterého jsou zavedeny kabely a ze které se měří, jistí a ovládá elektroinstalace. Rozvodné skříně se osazují nosnými lištami. Rozvodné skříně se vyrábějí v mnoha designech a provedeních. Rozvaděče, tedy rozvodné skříně, vám umožňují přístup k jističům, chráničům nebo ke spínacím hodinám.Jak na připojení elektřiny po odpojení
- Podejte žádost o připojení u lokálního distributora.
- Obdržíte návrh smlouvy o připojení – podepište ji a odešlete zpět.
- Zaplaťte poplatek za připojení distributorovi.
- Připravte odběrné místo pro připojení
- Kontaktujte dodavatele elektřiny.
- Vyčkejte na montáž elektroměru.
Co je potřeba k zasíťování pozemku : Co je potřeba k zasíťování pozemku
- Analýza současných sítí a odhad nákladů
- Dává-li investice smysl, pak nastupuje jednání s konkrétním distributorem o podmínkách připojení se na síť
- Projektová dokumentace od autorizovaných inženýrů
- Povolení přípojky.
- Vybudování přípojky.
- Podpis smlouvy s distributorem a kolaudace přípojky.