Co je terénní výzkum?
Kvalitativní výzkum je výzkum, který především zjišťují, jak jednotlivci i skupiny interpretují svět . Používá se k poznání skrytých příčin, názorů a motivací, k porozumění akcí, významů a interpretací v jejich sociálním kontextu.Varianty výzkumu

  • typ: Metodologická studie. Tyto studie zkoumají nové přístupy (metody) a jejich potenciální přednosti proti současným přístupům (metodám).
  • typ: Případová studie.
  • typ: Komparace.
  • typ: Korelačně-prediktivní studie.
  • typ: Experiment.
  • typ: Evaluace.
  • typ: Vývojové studie.
  • typ: Analýza trendů.

Mezi kvantitativní techniky sběru dat patří např. experiment, statistické šetření, obsahová analýza či strukturované pozorování. K základním metodám kvalitativního výzkumu patří např. zúčastněné pozorování, nestandardizovaný rozhovor, analýza osobních textů či dokumentů.

Co je to sekundární výzkum : Sekundární výzkum, který je nazýván „výzkum od stolu“, využívá zdroje, které byly už v minulosti shromážděny za jiným účelem. Může se jednat o databáze, časopisy, ročenky či statistické údaje.

Co je to základní výzkum

Základní výzkum zahrnuje experimentální nebo teoretické práce prováděné s cílem získat znalosti o základech či podstatě pozorovaných jevů, vysvětlení jejich příčin a možných dopadů při využití získaných poznatků, bez úvah o jejich konkrétní aplikaci.

Jak se dělá kvantitativní výzkum : Jak postupovat při kvantitativním výzkumu

  1. Prostudujte odbornou literaturu.
  2. Stanovte výzkumný problém.
  3. Navrhněte hypotézu.
  4. Vyberte vhodné metody.
  5. Určete velikost vzorku.
  6. Nasbírejte potřebná data.
  7. Proveďte analýzu a vyslovte závěr.

Slovo kvantitativní je z latinského slova „quantitas“ neboli množství. Kvantita znamená také velikost, mnohost, počet, četnost.

Primární výzkum, označovaný jako „terénní výzkum“ je výzkum, kdy si firma sbírá sama informace z trhu a to prostřednictvím různých metod, především dotazováním, pozorováním či experimentem.

Co je to deskriptivní výzkum

Deskriptivní výzkum se zabývá zjišťováním a detailním popsáním určitého fenoménu (jevu) ve sledované populaci, aniž by zjišťoval příčiny získaných poznatků.Varianty výzkumu

  • typ: Metodologická studie. Tyto studie zkoumají nové přístupy (metody) a jejich potenciální přednosti proti současným přístupům (metodám).
  • typ: Případová studie.
  • typ: Komparace.
  • typ: Korelačně-prediktivní studie.
  • typ: Experiment.
  • typ: Evaluace.
  • typ: Vývojové studie.
  • typ: Analýza trendů.

Smluvním výzkumem se rozumí realizace činností mající charakter výzkumu, vývoje a inovací jako služby za odměnu poskytované třetí osobě.

Obecná charakteristika. Kvantitativní výzkum se také označuje jako tradiční, pozitivistický, experimentální nebo empiricko-analytický. Zaměřuje se na hledání vztahů mezi dvěma či více proměnnými. Jeho hlavním cílem je ověřování platnosti teorií pomocí testování z těchto teorií vyvozených hypotéz.

Co znamená slovo kvalitativní : Kvalitafivní přístup je proces zkoumání jevů a problémů v autenfickém prostředí s cílem získat komplexní obraz těchto jevů založený na hlubokých datech a specifickém vztahu mezi badatelem a účastníkem výzkumu.

Co je to kauzální výzkum : Kauzální výzkum– zabývá se odhalováním příčinných vztahů, je prováděn formou experimentu, kdy se studuje vliv změny jedné skupiny faktorů (příčinné faktory) na druhou skupinu faktorů (ovlivněné) za předpokladu, že jsou ostatní podmínky neměnné (= ceteris paribus).

Jak formulovat cíl výzkumu

Cíl výzkumu musí reflektovat výzkumný problém a otázky, které si pokládáme v úvodu práce (čeho má práce docílit). Cílem výzkumu musí být poznání nějaké skutečnosti pro případnou nápravu nebo její řešení apod. Při stanovování cíle výzkumu je třeba si dále pokládat otázky, jaký přínos může výzkum mít.

Objektivní = věcný, nestranný, neutrální, neosobní, realita existující venku. Subjektivní = osobní, nevěcný, předpojatý, jednostranný, realita popisovaná z vnitřního pohledu.· Cíl práce by měl být formulován jednoznačně a srozumitelně. Optimální je jednou větou nebo souvětím. Vyvarujte se přílišné květnatosti nebo složitosti. · Při formulaci cíle vám může pomoci, když si položíte klíčovou otázku, na niž hledáte odpověď.

Jak si nastavit cíle v práci : 5 tipů, jak správně nastavit cíle vašemu týmu

  1. Nastavte konkrétní cíle.
  2. Určete, jak budete dosažení cíle měřit a jak se dají cíle kvantifikovat.
  3. Nastavte reálné, dosažitelné cíle.
  4. Definujte takové cíle, jejichž dosažení mohou členové týmu skutečně ovlivnit.
  5. Definujte časový rámec celého plánu.