Linka bezpečí (LB) provozovaná v České republice stejnojmenným spolkem na telefonním čísle 116 111 je bezplatná telefonická linka krizové pomoci pro děti a mladistvé (do 17 let včetně, pro studenty denního studia až do 25 let včetně).Na Lince bezpečí pomáháme dětem a studentům, kteří se dostanou do náročné životní situace nebo řeší každodenní starosti a problémy, s kterými si neví rady. Jsme dostupní pro klienty z celé České republiky, nonstop na telefonním čísle 116 111, ale i na chatu a v e-mailové poradně.Až budeš kontaktovat Linku bezpečí, nemusíš se nám představit jménem, ani říkat žádné další osobní údaje (třeba kde bydlíš, nebo kam chodíš do školy), pokud si to nebudeš přát. To znamená, že jsi pro nás anonymní. Služba je zdarma.
Jak zavolat na Linku bezpečí : TELEFONICKÁ POMOC
- Linka bezpečí (Sdružení Linky bezpečí): 116 111 (nonstop), ZDARMA.
- Linka pro rodinu a školu (Cesta z krize): 116 000 (nonstop), ZDARMA.
- Linka první psychické pomoci (Cesta z krize): 116 123 (nonstop), ZDARMA.
- Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí (Bílý kruh bezpečí): 116 006 (nonstop), ZDARMA.
Kam zavolat kdyz potrebuju pomoc
Hledáte, na koho se obrátit v tísni Kam zavolat, když jde o život Váš nebo Vašich blízkých
Tísňová volání | Telefonní čísla |
---|---|
Policie České republiky | 158 |
Rychlá zdravotnická záchranná služba | 155 |
Hasičský záchranný sbor České republiky | 150 |
Integrovaný záchranný systém České republiky | 112 |
Kolik je linek důvěry : Seznam linek důvěry aktuálně sdružených v České asociaci pracovišť linek důvěry (ČAPLD). Celkem se jedná o 31 pracovišť. Více o podmínkách a typech členství naleznete zde.
Při kontaktování Linky bezpečí se nám nemusíš představit jménem, ani říkat, či psát žádné další osobní údaje (třeba kde bydlíš, nebo kam chodíš do školy), pokud si to nebudeš přát. Také se nám nezobrazuje telefonní číslo. Většina dětí anonymity využívá a nepředstavuje se nám.
Existují tedy tyto možnosti kontaktu:
- Telefonicky na bezplatné číslo 116 111. Toto číslo je jednotné evropské číslo pro dětské krizové linky.
- E-mailem na adresu [email protected]. .
- Prostřednictvím chatu Linky bezpečí přes odkaz chat.linkabezpeci.cz.
- Přes. www.linkabezpeci.cz.
Kdo pracuje na Lince bezpečí
Na Lince bezpečí pracuje kromě týmu kmenových zaměstnanců okolo stovky externích pracovníků obsluhujících ve střídavém provozu deset krizových linek, které jsou k dispozici 24 hodin denně. Tito konzultanti musí projít speciálním výcvikovým kursem. "Zájem o tuto práci je poměrně velký.Linky 155 i 158 jsou zdarma a dá se na ně dovolat kdykoliv. Zdravotníci, policie i pracovníci Linky Bezpečí mají náročnou a zodpovědnou práci – nepřidělávej jim starosti voláním z legrace nebo pro ukrácení dlouhé chvíle.S problémy ve vztazích a s lehčími depresemi a úzkostmi je možné obrátit se na psychologa, psychiatr řeší stavy, které jsou chorobné.
Linky důvěry nabízejí anonymní telefonický kontakt pro rozhovor o aktuálních problémech vyžadujících neodkladné nebo naléhavé řešení. Kromě pomoci při zvládání různých krizových stavů poskytují také informace o službách a kontaktech vhodných navazujících zařízení.
Kdy mohu zavolat na Linku bezpečí : Jde na ni zavolat kdykoli, kdy to dítě potřebuje. Ve dne, v noci. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Vypjaté chvíle mohou přijít právě v noci nebo ve svátek, kdy se nedá jen tak zavolat komukoli (kamarádům, ale ani psychologovi či psychiatrovi).
Jaký je rozdíl mezi voláním na linku 112 a 155 : I když linka 112 poskytuje nezbytnou službu v různých nouzových situacích a je ideální volbou, pokud je potřeba koordinace více záchranných složek, volání na linku 155 je v mnoha případech vhodnější v situacích, kde je vyžadována především zdravotnická pomoc.
Jak se projevuje úzkost
Lidé s GAD často zažívají obavy a napětí, které přesahují běžné starosti. Mezi charakteristické projevy GAD patří pocity neklidu, rozrušení, snadná únava, obtíže se soustředěním, bolesti hlavy, svalů, žaludku nebo jiné nevysvětlitelné bolesti. Může zasahovat do každodenních aktivit a zhoršovat kvalitu života.
Úzkost je nepříjemná po psychické a emoční stránce. Navíc způsobuje i velmi nepříjemné tělesné stavy, jejichž intenzita může mnohdy zcela přehlušit psychické utrpení. Bušení srdce, mravenčení či brnění v končetinách, sevřené hrdlo, pocity dušení, pocení a mnoho dalších příznaků může záchvat úzkosti doprovázet.Psychiatr je lékař, který léčí duševní potíže. Je v pořádku vyhledat jeho pomoc, když se necítíš dobře. Pomáhá např. při depresi, při sebepoškozování, sebevražedných myšlenkách, při potížích s jídlem – nadměrném hubnutí (anorexii), přejídání a pak zvracení (bulimii).
Co rict kdyz Volam 155 : Volání na linku 155
- Vytočte číslo 155 (ideálně přímo od postiženého)
- Nechte se vést operátorem a odpovídejte na jeho otázky.
- Vždy raději popisujte, co vidíte (např.
- Buďte připraveni sdělit následující informace:
- Adresu / místo kam má sanitka přijet.
- Komu voláte sanitku.
- Co se stalo.