Co je narcistické zranění?
Narcistická porucha osobnosti se projevuje trvalou potřebou grandiozity, obdivu od druhých a nedostatkem empatie. Lidé s narcistickou poruchou osobnosti bývají velmi přecitlivělí na zranění sebevědomí.Narcismus nebo také narcisismus charakterizuje v běžné řeči člověka s přehnaným obdivem k sobě samému, často s arogantním vystupováním (neplést s asertivním vystupováním) a nedostatkem pochopení pro druhé, které chápe jen jako nástroje pro vlastní cíle.Narcista vnímá vztah především jako hru

Je to ale ten druh vášně, který vyplývá z jeho vlastních představ o partnerovi. Narcista si do něj promítá své ideály a právě k nim cítí náklonnost, nikoliv k partnerovi samotnému. To se může projevovat až přehnanou pozorností či sexuálním uspokojováním partnera.

Jak se chová narcis po rozchodu : Narcis (je to vlastně psychopat) si už v počáteční fázi vztahu uvědomuje, že ten vztah skončí. Proto si všímejte toho, jak často hovoří o tom, že se někdy rozejdete, nebo že se teď rozchází jeho/její kamarád apod.

Co je to toxický Narcis

Lidé s narcistní poruchou osobnosti jsou závislí na publiku, které jim neustále potvrzuje jejich výjimečnost a dodává pocit vlastní hodnoty. Jakmile publikum nemají, skutečně trpí. Což je u skrytých narcistů vcelku běžné. Kvůli své plachosti jen těžko někoho přesvědčí, že jsou lepší než všichni ostatní.

Jak se projevuje skryty narcismus : Emoční nezralost: Skrytí narcisté jsou emočně nezralí a často mají potíže s empatií a porozuměním potřebám ostatních. Mohou být velmi citliví na kritiku a reagovat na ni agresivně nebo obranně. Potřeba obdivu: Skrytý narcista vyžaduje přehnaný obdiv a uznání od ostatních.

Lidé trpící narcistní poruchou naprosto postrádají empatii a potřebují se vždycky cítit nadřazení. Pokud máte vedle sebe takového partnera, může to mít krutý dopad na vaše psychické zdraví a pohodu. Je mu jedno, jak je druzí cítí, rád lidmi manipuluje a jeho cíl je pro něj nade vše.

Pět rysů, podle nichž poznáte narcistu. Utečte dřív, než vás zničí

  1. Egocentrismus.
  2. Sebe přeceňuje, ostatní znevažuje.
  3. Místo empatie čekejte aroganci a vysoké nároky.
  4. Využívá zkratky, ohýbá pravidla, porušuje hranice.
  5. Potřebuje ovládat.

Jak se chová narcis v posteli

Základním projevem chování narcise je totiž nepředvídatelnost: dva dny vás miluje nejvíc na světě, ale pak se najednou chová odmítavě či agresivně. Používá na vás metodu cukru a biče, kdy jste nejdřív vynášeni do nebes, pak najednou kritizováni za sebemenší maličkost.Pokud už vám doma modřenec odkvétá, zbavte ho pouze květů, nikoliv listů. Ty nechte zežloutnout stejně jako u hyacintů nebo narcisů. Díky tomu si může rostlina stáhnout část živin zpět do cibule. Cibulky modřence vysazujte v červnu nebo červenci do propustné vlhké půdy asi 10 cm hluboko.Pokud přesazujeme vlastní narcisy v zahradě – bývá to obvykle po 3 – 4 letech (lepší je doporučení po 2 – 3 letech), neboť tak můžeme narcisy dobře prohlédnout, ošetřit a zasázet do kypré, dobře vyhnojené půdy.

První znakem může být skutečnost, že skrytý narcista má tendenci se představovat jako oběť. Často se stěžují na to, jak jsou nespravedlivě ošizeni, jak je vše těžké a jak musí bojovat víc než ostatní. Může se zdát, že se neustále potýkají s krizemi a hledají sympatie. Druhým indikátorem je jejich nedostatek empatie.

Co vadi narcisovi : Mýtus o Narcisovi

Byl známý svou nepředstavitelnou krásou, kvůli které o něj usilovaly ženy i nymfy. Narkissos však jejich láskou pohrdal, za což ho bohové potrestali. Mladík se zamiloval do vlastního odrazu na hladině, od kterého se nedokázal odtrhnout a nad hladinu se nakláněl tak dlouho, až se ve vodě utopil.

Jak se člověk stane Narcistou : Narcismus je často pojí i s duševními poruchami a nemocemi. Kromě polohy přehnaně sebevědomé existují i jedinci s narcistní poruchou osobnosti, kteří se projevují přesně naopak. Jsou velmi nejistí, přehnaně kritičtí sami k sobě, jsou nešťastní, nespokojení se svým životem a připadají si prázdní.

Co s narcisy po odkvětu

Jakmile narcisy odkvetou, odstřihneme stvoly s odkvetlými květy, ale ponecháme listy. Rostlinu už dále nezaléváme, jen ji necháme přirozeně zežloutnout. Ačkoli se zdá, že v této fázi rostlina odumírá, ve skutečnosti v ní probíhá důležitý proces, kdy se živiny z listů stahují do cibule.

DOBA SÁZENÍ : Narcisy vysazujeme v září až listopadu. Chceme-li, aby na podzim dobře zakořenily, ale nezačaly předčasně růst, vysazujeme až ke konci září, neboť nezakořeněné, nebo naopak příliš vegetující narcisy jsou málo odolné proti mrazu.V libovolnou dobu bychom neměli sklízet ani narcisy, které v létě brzo znovu zakořeňují a nové kořeny, jestliže se při opožděném přesazování poškodí, se již plně nenahradí. Nejvhodnější termín nastává v době, kdy je nať ještě zelená, rozklesává a začíná zasychat.

Co žere narcisy : Narcisy mají rády humózní, na živiny bohatou půdu, nesnášejí čerstvý hnůj. Větší cibule dáváme 15 až 20 cm hluboko, menší cibule mělčeji. Dobrým pomocníkem při sázení je sazeč cibulovin. Vzdálenost mezi jednotlivými cibulemi by měla být asi 15 cm.