kriminalistická taktika (např. výslech, rekognice, rekonstrukce) metodika vyšetřování trestných činů (např. metodika vyšetřování vražd, loupeží, krádeží či unosů).Kriminalistická identifikace je proces, který zjišťuje, jakým konkrétním objektem byla vytvořena určitá kriminalistická stopa. Pro tuto identifikaci jsou považovány za objekty osoba, zvíře nebo věc. Kriminalistika rozeznává identifikaci individuální a skupinovou, která se člení na rodovou a druhovou.Odborný předmět kriminalistika se zabývá zkoumáním okruhů zákonitostí vzniku, trvání a zániku stop, jejich vyhledáváním, zajišťováním a zkoumáním a také zkoumáním zákonitostí jiných kriminalisticky relevantních informací o spáchaných trestných činech.
Jaké je základní dělení kriminalistických stop : Z kriminalistického hlediska lze paměťové stopy klasifikovat na krátkodobé, střednědobé a paměťové stopy trvalého charakteru. Paměťové stopy na rozdíl od ostatních kriminalistických stop nevznikají ihned.
Čím se zabývá kriminálka
Odbor obecné kriminality plní především úkoly na úseku objasňování, vyhledávání a vyšetřování závažné, úmyslné a zejména organizované nebo sériově páchané trestné činnosti. Konkrétně se jedná o trestné činy vražd a kvalifikované skutkové podstaty trestných činů, kde spodní hranice trestní sazby činí nejméně pět let.
Co všechno řeší Kriminalka : Jejich příslušníci se podílejí i na pátrání po osobách a věcech, činnosti směřující proti drogám a organizovanému zločinu, boji s trestnou činností využívající IT, poskytování právní pomoci v trestních věcech a dalších kriminalistických činnostech.
Kriminalistické verze svojí podstatou vycházejí z aplikace logických metod přímo na zkoumanou kriminalistickou stopu či zkoumanou kriminalistickou událost. Lze tedy říci, že metodologie logiky tvoří vědní základ pro vznik kriminalistických verzí v aplikované podobě.
Útvary Služby kriminální policie a vyšetřování (SKPV), hovorově též kriminální policie nebo kriminálka, jsou policejní orgány činné v trestním řízení pověřené prověřováním a vyšetřováním trestné činnosti a další specializované služby Policie České republiky.
Co je to Kriminalisticka verze
Kriminalistické verze svojí podstatou vycházejí z aplikace logických metod přímo na zkoumanou kriminalistickou stopu či zkoumanou kriminalistickou událost. Lze tedy říci, že metodologie logiky tvoří vědní základ pro vznik kriminalistických verzí v aplikované podobě.Kriminologie je multidisciplinární nauka, která se zabývá kriminalitou. Předmětem jejího zkoumání je kriminalita, pachatel, oběť a kontrola kriminality.Útvary Služby kriminální policie a vyšetřování (SKPV), hovorově též kriminální policie nebo kriminálka, jsou policejní orgány činné v trestním řízení pověřené prověřováním a vyšetřováním trestné činnosti a další specializované služby Policie České republiky.
kriminální policie nebo zkráceně kriminálka – část policie zabývající se vyšetřováním trestných činů. V Česku je to Služba kriminální policie a vyšetřování.
Co dělá Kriminalka : Charakteristika. Komisař služby kriminální policie a vyšetřování provádí policejní činnosti v trestním řízení při odhalování, dokumentaci a vyšetřování skutkově a právně složité trestné činnosti v působnosti útvarů s územně vymezenou působností.
Co dělá kriminalista : Jedná se o pracoviště, které zabezpečuje znaleckou činnost pro orgány činné v trestním řízení. Hlavní pracovní náplní je zabezpečování materiálních důkazů pro potřebu objasňování závažné trestné činnosti. Předmětem činnosti jsou zkoušky v oboru kriminalistika, v odvětvích několika expertíz /viz.
Co vyšetřuje kriminálka
kriminální policie nebo zkráceně kriminálka – část policie zabývající se vyšetřováním trestných činů. V Česku je to Služba kriminální policie a vyšetřování.
Jejich příslušníci se podílejí i na pátrání po osobách a věcech, činnosti směřující proti drogám a organizovanému zločinu, boji s trestnou činností využívající IT, poskytování právní pomoci v trestních věcech a dalších kriminalistických činnostech.Kriminologie se zabývá pachateli trestných činů, respektive nositeli sociálně patologických jevů s kriminalitou více či méně souvisejících. Kriminologie obvykle chápe osobu pachatele šířeji neţ trestní právo.
Jaké jsou druhy kriminality : Pod obecnou se zařazuje kriminalita násilná, mravnostní, majetková a ostatní. Do jiné kriminality patří hospodářská, zbývající a vojenské trestné činy. Vzhledem k použití převážně policejních statistik jde o strukturu a vývoj kriminality registrované, nikoliv latentní.