Co je interní lékař?
Interna nebo také vnitřní lékařství patří k základním oborům klinické medicíny. Věnuje se především nechirurgické léčbě a diagnóze nemocí vnitřních orgánů. Na rozdíl od praktického lékaře je internista až lékařem druhého kontaktu, může léčit závažnější stavy a širší spektrum potíží.Lékař internista řeší nejčastěji onemocnění srdce, cév, problémy s krevním tlakem, nemoci štítné žlázy, diabetes a s tím související průběžné sledování pacientů s těmito chronickými onemocněními. Na rozdíl od praktického lékaře je internista tzv. lékař druhého kontaktu.Nemoci které léči Vnitřní lékařství (Interna)

K tomuto oboru patří znalosti onemocnění endokrinních žláz, cév, plic a srdce, trávicího traktu, krve a krvetvorné tkáně a orgánů s ní souvisejících, onemocnění kloubů, metabolismu, imunologie, vnitřního prostředí a infekčních nemocí.

Jak probíhá interní vyšetření : Interního vyšetření se nemusíte obávat. V první části vyšetření vám lékař klade otázky. V druhé části vás vyšetří, což není ani bolestivé ani nepříjemné. Podle povahy vašeho onemocnění pak absolvujete další vyšetření a pravděpodobně i odběr krve, ale to už je součástí dalších vyšetření.

Čím se zabývá internista

Internista je lékař, který se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí chorob vnitřních orgánů (srdce, plic, trávicího ústrojí atd.). Interní lékařství je široký obor, a proto se hodně lékařů zaměřuje pouze na jeden orgán nebo systém (kardiologie – srdce, onkologie – nádory).

Co to je vnitřní lékařství : Vnitřní lékařství, interní medicína neboli interna je lékařský obor, který se zabývá výzkumem, prevencí, diagnostikou a léčbou onemocnění vnitřních orgánů. Lékař specializující se na vnitřní lékařství se nazývá internista.

Interna je oborem, který se zabývá prevencí, diagnostikou a (nechirurgickou) léčbou pacienta. Nezaměřuje se přitom na jeden orgán nebo na jednu nemoc. Snaží se o komplexní pohled na nemocného člověka, sleduje možné interakce a vzájemné propojení všech vnitřních orgánů.

Tato příprava oddálí samotné provedení vyšetření o 15-45 minut. Doporučujeme pacientům počítat vždy s časovou rezervou na celé vyšetření. V ojedinělých případech může být vyšetření posunuto upřednostněním jiného pacienta v akutním závažném stavu. O pořadí vyšetřování rozhoduje vždy lékař – radiolog na CT.

Co je v nemocnici interna

Interna je oborem, který se zabývá prevencí, diagnostikou a (nechirurgickou) léčbou pacienta. Nezaměřuje se přitom na jeden orgán nebo na jednu nemoc. Snaží se o komplexní pohled na nemocného člověka, sleduje možné interakce a vzájemné propojení všech vnitřních orgánů.Interní oddělení zajišťuje komplexní diagnostiku a léčbu nemocných s akutními i chronickými nemocemi všech základních oborů vnitřního lékařství, tedy s chorobami srdce a cév, dýchacího aparátu, zažívacího traktu, ledvin a močové soustavy, vnitřního prostředí, s poruchami metabolismu, cukrovkou, hematologickými a …Interní a kardiologická klinika je akreditované pracoviště, které poskytuje základní i vysoce specializovanou péči v oblasti vnitřního lékařství. Jednotlivá oddělení a centra jsou primárně zaměřena na poskytování odborných služeb v rámci svého zaměření.

co s sebou do nemocnice nebrat: větší množství peněz, cennosti, velké množství oblečení. Pokud už s sebou máte větší finanční obnos či cennosti, doporučujeme vám uložit si je do úschovy dle pokynů přijímacího personálu.

Co je interní medicína : Zabývá se diagnózou a převážně nechirurgickou léčbou onemocnění vnitřních orgánů u dospělých.

Co je interna v nemocnici : Interní oddělení zajišťuje komplexní diagnostiku a léčbu nemocných s akutními i chronickými nemocemi všech základních oborů vnitřního lékařství, tedy s chorobami srdce a cév, dýchacího aparátu, zažívacího traktu, ledvin a močové soustavy, vnitřního prostředí, s poruchami metabolismu, cukrovkou, hematologickými a …

Co nedělat před operací

Dodržte následující pokyny

  • 6 hodin před plánovaným výkonem nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje.
  • 4 hodiny před anestezií nepijte.
  • Nevhodné je pití nápojů syceným plynem (CO2) a alkoholických nápojů.
  • Nekuřte nejméně jeden den před anestezií.
  • Před anestezií se pečlivě odličte.


Proč bych neměl jíst a pít před operací Jestliže je ve Vašem žaludku během anestezie jídlo nebo tekutiny, může se dostat zpět do krku, odtud do plic a poškodit je. Je normální nejíst 6 hodin před operací, ale menší množství čirých, nealkoholických tekutin je možno ještě 2 hodiny před operací.Léky použité k anestezii zůstávají v lidském těle po dobu až 48 hodin. Proto by jste neměl(a), po dobu 48 hodin po ukončení celkové anestezie, řídit auto, kolo, obsluhovat stroje nebo dělat důležitá rozhodnutí.

Jak se probouzi z anestezie : Lékař nás pomocí anestetik přivede do řízeného bezvědomí. Nejdříve nám do žíly píchne uspávací látku, potom prostřednictvím kyslíkové masky inhalujeme směs čistého kyslíku a prchavých anestetik. Většina lidí reaguje do deseti sekund a usíná.