Ragú je nutné vařit opravdu na nízkém plamenu asi 4 hodiny. Jedině tak se prorostlé maso provaří a do omáčky se z něj dostane kolagen, který ragú dodá sílu. Cenově jsou všechny druhy masa super dostupné. Maso si dám vždy namlít přímo u řezníka tak, aby bylo hovězího o trochu více (např.Ragú (francouzsky ragoût) je pokrm z nakrájeného dušeného masa, vnitřností nebo výjimečně i zeleniny. Podává se s hustou pikantní omáčkou, která je výsledkem pomalého dušení.Tokáň (maďarsky tokány) je pokrm z masa, který pochází z Maďarska. Toto jídlo je podobné guláši, na rozdíl od něj však obsahuje méně řídké šťávy nebo žádnou. Může být připraven jak z hovězího, skopového, vepřového nebo jehněčího.
Co uvařit z předního hovězího masa : Maso přední hovězí se nachází na přední, vrchní části hovězího kusu a v oblasti krku. Přední maso je protkáno tukem, což je vhodné pro výrobu gulášů, perkeltů, polévek a k mletí.
Jaké maso na ragú
600 g hovězího masa (kližka, líčka, hrudí apod.)
Jak dlouho dusit ragú : Zakryjeme hrnec a necháme ragú dusit na mírném ohni do změknutí masa. V tlakovém hrnci 1,5 hodiny, v klasickém hrnci 2 až 3 hodiny.
Polévka zvaná Kozí brada je hutná, jíškou zahuštěná polévka z hlávkového zelí a brambor. Opečenou klobásku můžete nahradit uzeným masem nebo slaninou. Místo vajíčka je možné použít kysanou smetanu.
Necháme vařit do úplného změknutí. Mezitím si připravíme jíšku na zahuštění, na pánvičce rozehřejeme máslo, přidáme poměr 1:1 hladkou mouku a krupičku, necháme zpěnit. Když je jíška hotová přidáme do vroucí polévky a zamícháme.
Co je hovězí Harfa
Harfa není jen hudební nástroj, ale jsou to i kosti z hovězího masa, které se skvěle hodí na polévku. Harfy se získávají při vykosťování masa a pocházejí z páteře. Výborný a silný je také vývar z oháňky.Azu je tradiční pokrm tatarské kuchyně. Připravuje se z hovězího masa (někdy se používá také skopové maso nebo koňské maso), které se nakrájí na nudličky a dusí společně s cibulí, rajským protlakem, kvašáky a bramborami, dochutí se větším množstvím pepře a česneku.Svíčková (Tenderloin)
Je považována za nejlepší část hovězího, což se odráží na ceně. Táhne se pod páteří zvířete.
Hovězí guláš se vaří zpravidla z kližky, karabáčku nebo krku, zkrátka z masa, které je hodně prorostlé tukem. Svědčí mu totiž pomalé vařené a tuk oddaluje vysušení. Dále do něj patří cibule, červená paprika, rajčatový protlak, česnek a další koření jako třeba kmín a pepř.
Jaký je rozdíl mezi Roštěnou a Roštěncem : Roštěná – vysoký roštěnec
Maso, které pochází ze hřbetu zvířete, se nazývá roštěná neboli roštěnec. Názvem "vysoký roštěnec" pak označujeme část, která směřuje dopředu k hlavě. Naopak zadní roštěná je všeobecně známá jako "nízký roštěnec". Obě části od sebe poznáte jednoduše v řezu.
Z jakého masa se dělá roštěná : Hovězí roštěná neboli roštěnec se nachází ve hřbetní oblasti a řadí se k hovězímu zadnímu. Dělí se na dvě části – vysoká roštěná se nachází v přední části řezu a nízká roštěná v zadní. Maso se vyznačuje vysokou křehkostí i skvělou chutí a v kuchyni nabízí pestré možnosti kulinářského využití.
Jak udělat aby bylo hovězí maso měkké
U nás málo používaný způsob je pomalé pečení. Podstatou je, jak z názvu vyplývá, pomalé, několikahodinové pečení při nízké teplotě, asi 90°C. Tím se rozpustí kolagen, obsažený v hovězím mase a výsledek je křehoučké a šťavnaté hovězí maso s nepřekonatelnou chutí. To je jeden způsob.
Ve většině případech se do omáčky přidává mrkev, celer nebo řapíkatý celer a červené víno. U mých dětí by tyhle ingredience neprošly, byť by byly nakrájené na mikročástice a víno, i když alkohol při vaření z omáčky zcela vyprchá, by jejich dětské jazýčky s bystrými chuťovými pohárky ihned odhalily.Miso se vyrábí z luštěnin a obilovin a vzniká podobně jako další oblíbené ochucovadlo, sojová omáčka, fermentací. Sója, obilí nebo poměr obojího se tepelně zpracuje v páře, smíchá se s mořskou solí a fermentačním činidlem v dřevěných sudech. Od délky fermentace se poté odvíjí intenzita chuti ochucovadla miso.
Co je kozí brada : Kozí brada východní je dvouletá nebo víceletá bylina kvetoucí od května do srpna. Tento teplomilný druh se nejčastěji vyskytuje na mezích, loukách, okrajích silnic a jiných mírně vlhkých půdách. Dorůstá do výšky 30–80 cm, přičemž její stonek je přímý, jednoduchý i větvený, ale především úzký.