Co je faux Leather?
Kůže neboli umělá kůže je materiálová náhrada pravé kůže, která se používá v módě, čalounění nábytku, autodoplňcích a dalších. Umělá kůže, známá pod mnoha jmény, včetně imitace kůže, syntetické kůže, veganské kůže, kůže a koženky (mimo jiné), má za sebou cestu od šampióna odvětví náhražek k antagonistovi.PU kůže je kůže z polyuretanové složky. PU kůže je regenerovaná kůže, je měkčí než pravá kůže a je to kůže z mikrovlákna. Stala se nejideálnější volbou náhrady přírodní kůže.Falešná kůže, imitace kůže, nebo i veganská kůže: všechny názvy znamenají totéž: PU (polyuretan), který má napodobovat kůži. Je to inovativní technologie a materiál, který vypadá a na dotek působí stejně jako kůže. Byl vyvinut na řešení všech problémů PU, které mají tendenci k vločkování a odlupování.

Co je Genuine kůže : Genuine leather (pravá kůže): Tento termín je často zavádějící, protože mnoho lidí si myslí, že znamená vysoce kvalitní kůže. Ve skutečnosti však termín "Genuine Leather" pouze znamená, že produkt je skutečně vyroben z kůže, ale neříká nic o její kvalitě. Často se využívá právě bonded leather (lepená kůže).

Co znamená leather

leathers {množné číslo}

kůže {ž mn. č.}

Co to je PU kůže : Falešná kůže, imitace kůže, nebo i veganská kůže: všechny názvy znamenají totéž: PU (polyuretan), který má napodobovat kůži. Je to inovativní technologie a materiál, který vypadá a na dotek působí stejně jako kůže. Byl vyvinut na řešení všech problémů PU, které mají tendenci k vločkování a odlupování.

Rozdíl mezi ekologickou kůží a koženkou

Koženka je vyrobena z PVC a ve srovnání s PU kůží je tvrdší, neprodyšná, rychleji se začne loupat, praskat a někdy může být cítit typickým zápachem umělých materiálů.

Polyuretan (zkratka PU) je polymer hojně využívaný ve stavebnictví, při výrobě nábytku, obuvy a také oblečení a módních doplňků. V textilním průmyslu se používá buď 100% polyuretan nebo textilní materiál potažený vrstvou polyuretanu.

Co je Real leather

“Real Leather” only means that the leather comes from an animal and was not artificially produced. Whether the leather comes from cows, sheep or lamp etc. does not make a difference.Rozdíl mezi ekologickou kůží a koženkou

Koženka je vyrobena z PVC a ve srovnání s PU kůží je tvrdší, neprodyšná, rychleji se začne loupat, praskat a někdy může být cítit typickým zápachem umělých materiálů.Nejprve je potřeba si uvědomit, že eko kůže nemá opravdu nic společného s koženkou. Zásadní rozdíl spočívá v tom, že koženka se nejčastěji vyrábí z tkaninového základu, na který se nanáší PVC vrstva. Eko kůži pak tvoří rovněž dvě vrstvy materiálů, ovšem vnější vrstva je polyuretanová, podklad je pak vyrobený z bavlny.

Pravá kůže je na dotek příjemně hebká a pružná, s nerovnoměrnými póry a vráskami. Koženka bývá hladká, ale méně příjemná na dotek. Navíc je umělá kůže na pohled dokonale pravidelná, a to i v případě, že se pokouší napodobit nepravidelnosti pravé kůže. Stejně tak i její konce jsou perfektně rovné, což u kůže nenajdete.

Jaký je rozdíl mezi pravou a PU kůži : Nejdříve si ujasněme, jaké jsou vlastně rozdíly mezi pravou a umělou kůží. Ta „pravá“ originální kůže je vyrobena z kůží zvířat. Zpravidla jde o dobytek, ovce, kozy, prasata a další. Ta umělá kůže je naopak vyrobena z tkaniny, která je následně ošetřena barvivem, voskem nebo třeba polyuretanem.

Co je Split leather : Split leather (štípenka): Tento typ kůže pochází ze spodní části zvířecí kůže a obecně nenabízí stejnou kvalitu nebo odolnost jako full grain nebo top grain leather. Bonded leather (lepená kůže): Tento typ kůže je vyroben z odpadu z jiných typů kůže, který je poté slepen dohromady a pokryt polyuretanem.

Jak dlouho vydrží eko kůže

Ekokůže a koženka mají nízkou pevnost, proto nevydrží déle než 1-2 roky.

Pravá kůže je na dotek příjemně hebká a pružná, s nerovnoměrnými póry a vráskami. Koženka bývá hladká, ale méně příjemná na dotek. Navíc je umělá kůže na pohled dokonale pravidelná, a to i v případě, že se pokouší napodobit nepravidelnosti pravé kůže. Stejně tak i její konce jsou perfektně rovné, což u kůže nenajdete.Asi nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je jedná o pravou či umělou kůži je – podívat se na štítek. Pravé kožené výrobky hrdě nosí logo či štítek s touto informací. Pokud naopak najdete výrobek se štítkem „umělá kůže“ je velmi nepravděpodobné, že by se v tomto případě jednalo o kůži pravou.

Jak poznat pravou koženou bundu : Asi nejspolehlivější zkouškou pravosti je tlakový test. Přesně tak, jako když prstem zatlačíte do své kůže, i kůže koženého výrobku v okolí stlačení svrásní. Tento test je nejlépe viditelný u výrobků z měkké kůže, například CCA nebo NAPPA.