Co je černá tečka na zubů?
Pokud chcete odstranit odolné skvrny, které se hromadí pod zubní sklovinou, je nutné povrch vybělit. Bělení je chemický proces, při němž se barva odstraňuje oxidací barevných molekul tvořících skvrnu.Vypátrejte viníky. Skvrny jsou vlastně tmavé zabarvení zubní skloviny. Potrápit vás může jak vnitřní (to způsobují třeba fluoridy, některé léky, umrtvené zuby apod.), tak vnější, tedy povrchové. Tady už je viníky snadnější vypátrat – většinou za pigmentaci zubů mohou složky potravin nebo nápojů bohaté na pigmenty.Po konzumaci jídla či nápoje, které barví, si vypláchněte ústa vodou. Čistěte si zuby ráno a večer za pomocí vhodných zubních past, které vám doporučí váš ošetřující zubní lékař nebo dentální hygienistka. V DENTO často doporučujeme pasty Opalescence nebo Swissdent.

Co znamená když černá zub : Tmavnutí až černání zubu bývá zpravidla způsobeno zubním kazem či úrazem. U dětí může dojít k černání mléčného chrupu např. vlivem užívání tetracyklinových antibiotik či v důsledku prodělané poporodní žloutenky. U dospělých dochází nejčastěji ke zčernání odumřelých zubů.

Co opravdu funguje na černé tečky

Vedle pravidelné ranní a večerní péče je dobré si také dopřát 2x až 3x týdně peeling, který efektivně odstraní odumřelé buňky a připraví pleť k regeneraci. Skvělým pomocníkem jak se zbavit černých teček jsou také speciální pleťové masky a náplasti na nos či slupovací masky s aktivním uhlím.

Jak vyčistit černé tečky : Pravidelné čištění Pravidelné čištění pleti je základní krok při odstraňování černých teček. Používejte jemný čistič, který je vhodný pro Váš typ pleti, a čistěte si obličej dvakrát denně. Důkladné čištění pomáhá odstranit nečistoty, přebytečný maz a odumřelé buňky, které mohou způsobovat ucpané póry a černé tečky.

Pokud se u vás již skvrny na zubech objevily, pomůže zlepšit vzhled vašich zubů jednoduché vyčištění a vyleštění, které provede váš zubní lékař nebo dentální hygienistka. Rovněž se doporučuje omezit spotřebu cigaret, vína, kávy a čaje.

Jaterní skvrny jsou nepravidelné světlejší až sytě hnědé skvrny na kůži, které jsou často označovány jako stařecké skvrny. Tyto skvrny mohou být způsobeny nadměrným sluněním bez používání opalovacích krémů. Dále i špatnou životosprávou, která vede k tvorbě volných radikálů v těle.

Co je to Piskovani zubů

Pískování zubů (Airflow)

K pískování zubů se používá speciální šetrný přístroj, který odstraní nežádoucí zabarvení zubu z rýh, mezizubních prostor, i hladkých viditelných zubních povrchů. Přístroj tryská pod tlakem písek (různé hrubosti), který se účinně dostane i do špatně přístupných míst.Bělicí sady na zuby. Představují jednu z nejefektivnějších metod, jak si doma rychle vybělit zuby. Už po několika dnech až dvou týdnech pravidelného používání slibují vybělení i o několik odstínů. V sadách nejdete gel s obsahem účinných bělicích složek a v některých dokonce LED světlo, které podpoří bělicí účinek.Vlčí zub je obvykle malý, špičatý nebo zakulacený kousek zuboviny vykukující z dásně těsně před první vyvinutou stoličkou v mezizubí, přesně v místech, kam dosedá udidlo. Většinou nemá řádný kořen, nebo jen velmi malý, takže nesedí v čelisti pevně.

Používejte bělící zubní pasty např. Swissdent, Opalescence, Unident. Bělicí zubní pasty s enzymy, která pigmenty šetrně rozpouští v kombinaci s nižší intenzitou čistícího programu můžete použít i v kombinaci s elektrickým zubním kartáčkem.

Jak vycistit Zanesene pory : Aby na pleti zbytečně neležely ladem a neucpávaly póry, je potřeba je dvakrát až třikrát týdně odstranit pomocí peelingu. Zvolte buď peeling s drobnými mikročástěčkami, nebo čisticí přípravek s obsahem kyseliny salicylové, která má exfoliační účinek a nečistoty usazené v černých tečkách dokáže rozpouštět.

Jak se zbavit černé tečky babské rady : Stačí smíchat citronovou šťávu, lžíci jogurtu, lžíci soli a trošku medu. Sůl odstraní odumřelou kůži, citrón zase nečistoty. Směs naneste na vatový tampónek a masírujte místa náchylná k tvorbě černých teček (nejčastěji to bývá nos a oblast na tvářích pod očima).

Jak odstranit žlutý povlak na zubech

Alespoň jednou denně je vhodné používat zubní nit nebo mezizubní kartáček k vyčištění mezizubních prostor, kde se plak snadno usazuje. Samozřejmostí je používání kvalitního zubního kartáčku a jeho výměna za nový každé tři měsíce. Rovněž pravidelné výplachy ústní vodou přispějí k ochraně úst před hromaděním plaku.

Jak poznat, že vaše játra nejsou v pořádku

Mezi nejčastější patří zabarvení pokožky a bělma do žluta (tzv. žloutenka), únava, nechutenství, úbytek na váze, neobvyklé bolesti břicha nebo opuchnutí.Únava: Pocit neustálé únavy může být jeden z prvních příznaků zánětu jater. Ztráta chuti k jídlu a nevolnost: Snížená chuť k jídlu je častým symptomem. Žloutenka: Žloutnutí kůže a očního bělma, způsobené nahromaděním bilirubinu v krvi. Bolest v pravém horním kvadrantu břicha: Mírná až střední bolest v oblasti jater.

Jak dlouho vydrzi Piskovani zubů : Pískování je vhodné absolvovat pravidelně 2 až 4krát do roka, v závislosti na stavu vašeho chrupu. Jde o bezbolestný úkon, který vás bude spíše lechtat než bolet. Účinek může vydržet 4 až 6 měsíců, pokud budete dodržovat některá pravidla bílé diety.