Co je DNS wifi?
DNS je zkratkou anglického slovního spojení Domain Name System a představuje protokol, který zajišťuje překlad názvů domén webových stránek z nepřehledné (číselné) podoby využívané stroji na tzv. „doménové jméno“ – tedy název, který vidíte v prohlížeči a který zadáváte, když chcete na stránku vstoupit.Nejdříve se podívejte do dohody, kterou máte uzavřenu s vaším poskytovatelem Internetu. Další možností je spustit si ve Windows přes Start a Spustit nebo Vyhledat příkaz cmd a když se otevře okno DOS zadat ipconfig /all , dole v obrázku pak vidíte příklad, jakou mohou mít hodnotu vaše DNS (zeleně zakroužkováno):Nastavení DNS slouží především k nasměrování domény na server, na němž je hostovaný web a/nebo e‑mailová služba. V tomto článku najdete všechny příklady s odkazy na konkrétní podrobné návody, jak nastavit DNS záznamy a servery pro Webglobe a u Webglobe.

Co je to DNS : DNS (Domain Name System) je hierarchický, decentralizovaný systém doménových jmen, který je realizován servery DNS a protokolem stejného jména, kterým si vyměňují informace. Jeho hlavním úkolem a příčinou vzniku jsou vzájemné převody doménových jmen a IP adres uzlů sítě.

Co je DNS u Wi-Fi

Systém DNS umožňuje přiřadit k číselné IP adrese určité symbolické jméno, takzvané doménové jméno, které si uživatelé snadno zapamatují a často jej dokáží intuitivně napsat například do webového prohlížeče.

Jak nastavit DNS na routeru : Přejděte do nabídky WAN > Připojení k internetu > Nastavení WAN DNS > Připojovat se k serveru DNS automaticky (Výchozí nastavení: Získávat IP DNS od poskytovatele připojení automaticky).

Před pár dny představil nástroj DNSCheck, který prověří DNS záznamy u vašich doménových jmen. Neváže se pouze na CZ domény, otestovat můžete jakékoliv jiné. Stačí zadat doménu (bez www), tj. například „zive.cz“.

Výpadek DNS (Domain Name Service) znamená, že se nebudete moci dostat na některé webové prezentace. Řešení je velice jednoduché a stačí změnit DNS přiřazené poskytovatelem internetu na jiné volně dostupné. Mezi nejvíce spolehlivé patří OpenDNS a Google DNS.

Co je WAN na routeru

Na zadní straně routeru nalezneme 5 portů. 1 modrý (WAN port – slouží pro připojení k přívodní datové zásuvce poskytovatele) a 4 žluté (pro využití v naši domácí síti – můžeme kabelově připojit jakékoliv zařízení v domácnosti).Wi-Fi router je nutné při první instalaci nebo po resetu nastavit.

  1. Zařízení připojte do elektrické sítě.
  2. Po zapojení se automaticky rozsvítí LED kontrolky.
  3. Wi-Fi router je nyní nutné připojit k internetové konektivitě.
  4. Do portu LAN zapojte druhý ethernetový kabel.

DNS záznamy určují, jaké služby běží na internetové doméně. Založením DNS záznamu příslušného typu aktivujete službu a nastavujete její parametry. Některé typy patří mezi základní a na své doméně je zcela jistě budete potřebovat.

Pokud hledáme majitele domény . CZ, podíváme se do centrálního registru českých domén na adrese www.nic.cz. Zde do vyhledávacího pole vložíme název domény (bez www), u níž chceme zjistit majitele. Zobrazí se nám výsledky vyhledávání v registru (WHOIS) a informace o doméně.

Jaký je rozdíl mezi LAN a WAN : Obecně platí, že LAN (Local Area Network) používá bezdrátové WiFi nebo 100/1000Mbps síťový kabel pro komunikaci; MAN používá optický kabel nebo modem 100 Mbit/s; a WAN se liší od komunikace mezi uživateli, obecně používá telefonní linky, vysokorychlostní datové linky, satelity a mikrovlnné trouby.

Kde mám doménu : Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény. Lze ho ještě rozkliknout a vidět podrobnější údaje.

Co je SSID sítě

SSID (Service Set Identifier) je název, který vaše síť používá k oznamování své přítomnosti jiným zařízením. Je to název, který uživatelé v okolí uvidí v seznamu dostupných sítí Wi-Fi na svém zařízení.

je úkon, při kterém dochází ke změně registrátora, případně i technického správce domény.Klikněte na tlačítko [Nastavení]. Klikněte na ikonu sítě. Zobrazí se Síť . Klikněte pravým tlačítkem myši na název (SSID) sítě, jehož nastavení chcete zobrazit, a v zobrazené nabídce klikněte na tlačítko [Zobrazit vlastnosti připojení].

Jak zjistím název sítě : Vyberte tlačítko Start a pak vyberte Nastavení > Stav síťového & Internetu > > Centrum sítí a sdílení. V Centru sítí a sdílení vedle možnosti Připojení vyberte název Wi-Fi sítě.