Cinkovaný spoj u KVH patří k velice pevnému čelnímu spojení dvou hranolů pomocí lepidla. Princip spoje je ten, že pomocí cinkování se lepená plocha zvětší o 770% a to je sakra plocha 🙂 Tento spoj se pochopitelně používá u BSH hranolů.Spárovky jsou masivní dřevěné desky, které se vyrábějí slepováním hranolků dřeva. Technologický postup využívá k jejich lepení 3D lepidla, což vylučuje použití v exteriéru. Na změnu vlhkosti a teploty reagují spárovky změnou rozměrů a fyzikálních vlastností.Spárovka cink je spárovka složená z podélně napojovaných lamel ozubem. Typické jsou pro ni krátké lamely a nekonečné vlysy. Na základě toho je spárovka cink oproti spárovce fix mnohem barevnější.
Co znamená buk cink : Tento pojem znamená, že jednotlivé vlysy masivního dřeva nejsou nastavované na délku a zachovávají tak přirozenou kresbu dřeva. Nábytek z takového materiálu je krásný, vzhledově čistý, ale nákladný na výrobu.
Co je dubová spárovka
Jde o polotvar, který vyrábíme z dubových lamel, který je slepen speciálním disperzním lepidlem nebo polyuretanovým lepidlem, na základě toho vznikne dubová spárovka. Dubových spárovek je hned několik druhů, které se navzájem liší uspořádáním jednotlivých dílů, které tvoří finální dubovou spárovku.
Proč dřevěnou podlahu : Jak charakterizovat dřevěnou podlahu V první řadě asi jako skvělý přírodní zvukový a tepelný izolant. Dřevěné podlahy snadno udržují teplo, což vám umožní snížit náklady na vytápění a vytvořit příjemné, útulné prostředí.
V truhlářském průmyslu se se spárovkou setkáte poměrně často, a to především v domácnosti – pro výrobu interiérového nábytku, dřevěných schodišť, pracovních a parapetních desek, kuchyňských desek, stolových noh nebo dokonce ke zhotovení kuchyňských doplňků.
Často se při růstu bukového stromu stává, že se jeho středová část zbarví tmavším odstínem s nepravidelnými výraznými "skvrnami". Jelikož je běžně bukové dřevo pouze světlé, nazývá se tato část "nepravé jádro". Nařezáním takového kmene na desky dostaneme tzv. jádrový buk.
Jak poznat bukové dřevo
Bukové dřevo patří z listnáčů k nejznámějším. Je tvrdé, málo pružné, poměrně pevné. Barvu má světle hnědou až narůžovělou, pařením získá tmavší, charakteristickou barvu. Je stejnorodé a husté.Dubová dýha
Dubovou dýha je čtyřstranně opracovaný díl dubového dřeva, který je nařezán na tenké dubové dýhy většinou o tloušťce 0.5 mm – 2 mm.Spárovky jsou desky z masivního dřeva v různých rozměrech vyrobené slepováním dřevěných hranolů. Při výrobě nábytku se nejčastěji používají spárovky z borovice nebo smrkového dřeva. Chystáte-li se vyměnit kuchyňskou desku, pak sáhněte po spárovce z dubu a buku.
Druhy podkladu pod dřevěnou podlahu
Pro pokládku dřevěných podlah je vhodný například betonový nebo anhydritový potěr. Používají se také různé desky na bázi dřeva (např. OSB), něco sádrovláknité podlahové dílce, ale za jistých podmínek je možné položit dřevěnou podlahu i na staré linoleum nebo dlaždice.
Čím napustit dřevěnou podlahu : Připravenou venkovní dřevěnou podlahu je dobré nejprve předem napustit fungicidním prostředkem LAZUROL – IMPREGNAČNÍ ZÁKLAD – S1033, který dřevo chrání proti dřevokazným, dřevozbarvujícím houbám a hmyzu, ale zároveň upravuje i savost dřeva, a tak snižuje spotřebu laku.
Jak skladovat Sparovku : Po celou dobu aklimatizace skladujte spárovku v uzavřených a su- chých prostorech, chraňte před přímým slunečním zářením a zabraň- te velkým teplotním a vlhkostním výkyvům. Spárovky nesmí být skla- dovány v bezprostřední blízkosti topných těles, v blízkosti studených a vlhkých stěn, dveří nebo oken.
Jak spojit Spárovku
Spojování ozuby je spojení spárovky, popř. biodesky pomocí vícenásobných klínovitých (rybiny) nebo rovných čepů (sdružené čepy) které se nazývají ozuby, popř. rybiny. Toto spojení se volí ke spojování desek z masivního dřeva, neboť takto spojené díly se mohou neomezeně sesychat a bobtnat, ale ne bortit.
Menší nevýhodou bukového materiálu je slabší odolnost, pokud se střídá sucho a vlhko. Všechno, co bylo napsáno o buku, můžeme s klidem prohlásit i o dubu. I toto dřevo je tvrdé, houževnaté a stálé, ale oproti buku má přirozeně jasnou strukturu a barvu i bez úprav.Celkovým vzhledem připomíná buk (Fagus sylvatica). I když listy buku a habru jsou povrchově podobné, bližším ohledáním je patrné, že ty z bukového mají hladké hrany, zatímco u habru jsou ostře zoubkované. Dalším rozdílem jsou jeho pupeny, které se objevují na větvičkách v zimě.
Na co pomáhá dubová kůra : D ubová kůra je bohatá na třísloviny, působí desinfekčně a má svíravý účinek. Podporuje normální stav pokožky, působí protizánětlivě, zastavuje krvácení, urychluje hojení. Pomáhá s ekzémy, prasklinami, vředy, křečovými žílami, při lehčích omrzlinách a popáleninách, při špatně se hojících rankách.