Co je Boxspringová postel?
Postel boxspring – nazývaná také americká nebo kontinentální postel – se skládá z různých prvků, které leží ve vrstvách na sobě. Rozlišuje se přitom mezi skandinávskými a americkými modely: Skandinávské postele boxspring jsou na rozdíl od amerických verzí vybaveny podložkou na matraci (topperem).Pokud vám to velikost ložnice dovolí, můžete si zvolit postel boxspring 200×200 cm. Pořídit si však můžete i standardní rozměr postele boxspring 180×200 cm nebo 160×200 cm. Pro velmi malé ložnice poslouží postel boxspring 140×200 cm. Tato velikost je také vhodná i pro jednotlivce, kteří chtějí velký prostor.Pokud ale matrace s pružinovým jádrem nemá žádný potah, musí se použít speciální prostěradla na postele boxspring. Ty mají extra širokou výšku pro strany, aby dobře seděly přes topper a matraci. Z hygienických důvodů, a aby se zabránilo opotřebení, se doporučuje povlékat postele boxspring tímto způsobem.

Co to je americká postel : Základem americké postele je spodní rám, nejčastěji vyrobený ze dřeva nebo kovu. Uvnitř tohoto rámu je. Na pružinovém rámu je uložená klasická matrace, která bývá nejčastěji pěnová či rovněž pružinová. Vnitří pružinová konstrukce v rámu americké postele zaručuje vysokou pružnost povrchu.

Co dát pod matraci na zem

Na zemi je dobré matraci položit na tatami. Pokud je matrace položená přímo na zemi, musí se častěji otáčet, aby měla možnost dýchat. Doporučujeme dát pod futon třeba plážovou rohož, nebo aspon koberec.

Co je to Futonová postel : Futon doslova znamená “tvrdý”. Futon je matrace tvrdá s pocitem měkkosti vhodná pro alergiky a astmatiky. To díky rounům z přírodních vláken, která mají oproti běžné matraci 5x vyšší absorpční schopnost. Díky tomuto je vaše tělo v příjemném suchém prostředí po celou dobu spánku.

Pro každodenní spaní dospělého člověka se doporučují matrace s minimální výškou 15–20 cm. Platí, že čím vyšší, tím kvalitnější. Matrace nižší než 14 cm se hodí jen pro občasné přespání. Tenčí matrace sice pořídíte za nižší cenu, ale musíte počítat s tím, že se brzy proleží.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak změkčit tvrdou matraci, je přidání matracové vrstvy nebo polštáře. Matracové vrstvy se umisťují mezi matraci a ložním prádlem, přičemž přidávají dodatečnou měkkost a pohodlí. Přirozeně polštář se umísťuje pod tu část těla, kde cítíte nejvíce nepohodlí.

Jak ustlat Boxspring postel

Postup, jak správně ustlat

Začněte tedy ochranou matrace, pokud ji používáte. Chránič matrace je v podstatě taková tenká deka, která je v rozích vybavena gumičkou jež ji drží na správném místě. Je prošitá a dělá matraci měkčí. Pokračujte použitím klasického natahovacího prostěradla.Stoupněte si a ruce vložte do dvou vzdálenějších rohů prostěradla. Poté ruce přiložte na sebe. Opakujte s rohy prostěradla, které visí směrem k zemi, zatímco držíte v druhé ruce spojené rohy. Nakonec spojte ruce a tím všechny rohy v jeden.Pod těmito názvy se skrývá vysoká, robustní, čalouněná postel, která se skládá z několika vrstev. Tradiční kontinentální postel má základní box, ve kterém jsou použity taštičkové pružiny. Spring je anglický název pro pružiny a odtud tedy vychází jeden z názvů pro tyto postele – Boxspring.

Čelo postele vás nejen chrání před chladnou stěnou, ale slouží i jako výrazný dekorativní prvek. U nás najdete řadu samostatných čel k posteli v mnoha designech a s řadou funkcí ‒ např. čelo s vestavěnými policemi na knihy, budík nebo nabíječku.

Proč spát na zemi : Je to dáno tím, že matrace na podlaze umožňuje rovnoměrné rozložení tlaku a do jisté míry ovlivňuje polohu těla v jeho přirozené poloze. Díky tomu se může časem snížit bolest a zlepšit zdravotní stav osob, které se potýkají s problémy se zády a revmatologickými onemocněními.

Proč spát na futonu : Futon je matrace tvrdá s pocitem měkkosti, vhodná pro alergiky. Rouna přírodních vláken zaručují vysokou hygiečnost, neboť mají 5x vyšší schopnost absorbovat a rychle vydat vlhkost. Vytváří tak pro tělo během spánku suché a příjemné prostředí, což je opakem molitanu.

Jaká tvrdost matrace je nejlepší

Nejvíce preferované tvrdosti jsou 2 a 3, které uspokojí téměř každého. Důležité je také zohlednit nejčastější polohu při spánku. Spíte-li hlavně na boku, zatěžujete některé zóny matrace více než jiné. Proto je pro vás optimální matrace měkká až středně tvrdá, ta se přizpůsobí tělu a zároveň ho podepře.

Jednoduše řečeno, matrace by neměla být ani příliš tvrdá, ani příliš měkká. Při výběru tvrdosti matrace je třeba poznat sebe, své tělo, své potřeby, své spací návyky. Důležitá je též tělesná výška, hmotnost, věk, zdravotní stav. Lidé s vyšší hmotností potřebují matrace tvrdší, ti hubenější naopak měkčí.Celkově se uživatelé shodují na tom, že tužší matrace je lepší. Kdo má ale možnost vyzkoušet si budoucí novou matraci ve spánkovém studiu či v show roomu výrobce, najednou svůj názor změní a sáhne po středně měkké až měkké matraci. Vyzkoušení matrací je nejlepší volbou při výběru matrace.

Jak poznat moc tvrdou matraci : Chcete-li zjistit, zda je matrace příliš tvrdá, zasuňte si ruku pod bederní páteř, zatímco na ní ležíte. Pokud cítíte odpor a nemůžete to udělat, je matrace příliš měkká. Pokud je mezi rukou a zády příliš velký prostor, je matrace příliš tvrdá a nemůže adekvátně kopírovat zakřivení vaší páteře.