Co je aktivní a pasivní bezpečnost vozidla?
Co je to pasivní bezpečnost vozidla Pasivní bezpečností vozidla jsou brány vlastnosti vozidla minimalizující škody v průběhu dopravní nehody. Mezi prvky pasivní bezpečnosti vozidla patří například konstrukce karoserie, zádržný systém (pásy, dětské sedačky), airbagy, ecall.Co je to aktivní bezpečnost vozidla Aktivní bezpečností vozidla se rozumí vlastnosti vozidla minimalizující příčiny vzniku dopravní nehody. Tím pádem můžeme mezi tyto vlastnosti zahrnout například: dobrý výhled z vozidla, účinné brzdy, přesné a spolehlivé řízení anebo systémy ABS, ASR, ESP.PASIVNÍ BEZPEČNOST. Oproti aktivním prvkům slouží pasivní prvky až v okamžiku dopravní nehody. Jde o konstrukční zařízení, jehož cílem je minimalizovat následky střetu. Mezi prvky pasivní bezpečnosti patří bezpečná konstrukce karoserie, opěrka hlavy, bezpečnostní pás, předpínač bezpečnostního pásu, airbagy atd.

Co jsou to Zadrzne systemy : Skupiny dětských autosedaček s orientačními údaji

Sedačky mají upravený popruhový systém, jsou pohodlné a umožňují více klidových a spánkových poloh. Nemá vlastní popruhový systém a dítě je zajištěno tříbodovým bezpečnostním pásem. Zvýšený sedák je používán s tříbodovým bezpečnostním pásem vozidla.

Co patří mezi aktivní bezpečnost

Aktivní bezpečnost je u strojů a zařízení soubor vlastností pomáhajících zabránit vzniku nehody. Do systému aktivní bezpečnosti se řadí především prvky zajišťující kvalitní řízení, bránící nebezpečným manipulacím a upozorňující na nebezpečné situace.

Co je aktivni a pasivni bezpecnost : Prvky aktivní bezpečnosti jsou ty, které mají předejít a zabránit dopravním nehodám. Zato pasivní prvky se uplatní až v okamžiku dopravní nehody. Cílem je minimalizovat následky střetu vozidel nebo nárazů do pevných překážek.

Bezpečnost je ochrana systému před hrozbami a riziky. Může se například jednat o systém společenský, technický či přírodní. Zvyšování bezpečnosti vyžaduje náklady jí věnované, které potom nebudou investovány jinam, a často vede k snižování spolehlivosti systému či omezování svobod.

Bezpečnostní prvky slouží k ochraně celého systému přenosu síly ze stroje na příslušenství. Můžeme volit mezi vidlicí, kterou zaměníme za standardní vidlici na kardanu a mezi prodloužením, které nacvakneme do kardanu a prodloužíme tak kardan o několik centimetrů. Bezpečnostní prvek volíme dle potřeby.

Co znamená fyzická bezpečnost

412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, ve znění pozdějších předpisů. Fyzickou bezpečnost, tvoří systém opatření, která mají neoprávněné osobě zabránit nebo ztížit přístup k utajovaným informacím, popřípadě přístup nebo pokus o něj zaznamenat.V užším pojetí: jde o činnost specializovaných organizací (soukromých bezpečnostních agentur) zaměřených na ochranu osob a majetku a dalších bezpečnostních činností s cílem tvorby zisku.Vnitřní hrozba je škodlivá nebo potenciálně škodlivá hrozba vycházející od lidí, kteří mají uvnitř firmy přístup k datům. Vnitřních hrozeb je čím dál více. Na jejich nárůstu se podílí digitalizace pracovního prostředí, vyšší flexibilita a práce na dálku a také agilní chování firem bez přísných bezpečnostních politik.

Bezpečnostní hrozbou rozumíme mimo nás nezávisle existující vnější jev, který může nebo chce poškodit nějakou konkrétní hodnotu; závažnost této hrozby je úměrná tomu, jak si tuto hodnotu ceníme; může mít přírodní nebo společenským jevem.

Co je to Kyberbezpečnost : Kyberbezpečnost je ochrana systémů, sítí a programů před digitálními útoky. Cílem kybernetického útoku je obvykle zasáhnout, změnit nebo zničit citlivé informace nebo přerušit běžné obchodní procesy.

Co je to hybridní hrozba : Definice hybridních hrozeb

široká, komplexní, přizpůsobivá a integrovaná kombinace konvenčních a nekonvenčních prostředků, otevřených a skrytých aktivit, majících primárně charakter nátlaku a podvratné činnosti, které jsou prováděny vojenskými, polovojenskými a různými civilními aktéry.

Co je to vnitřní bezpečnost

vnitřní bezpečnost státu je stav, kdy jsou na nejnižší možnou míru eliminovány hrozby ohrožující stát a jeho zájmy zevnitř a kdy je tento stát k eliminaci stávajících i potenciálních vnitřních hrozeb efektivně vybaven a k ní ochoten.

Je důležité si uvědomit rozdíly mezi hrozbou, rizikem a zranitelností. Hrozba je samotným nebezpečím, které může poškodit organizaci. Riziko je pravděpodobnost, že se hrozba stane skutečností a způsobí ztrátu nebo poškození dat. Zranitelnost je slabé místo, které umožňuje hrozbě vstoupit do systému.Kybernetická bezpečnost se dá představit jako sada procesů, osvědčených postupů a technologických řešení, které zvyšují ochranu systémů a sítí před digitálními útoky. Počet útoků se každým rokem zvyšuje a útočníci vyvíjí nové metody, jak se vyhnout odhalení.

Co řadíme mezi kybernetické hrozby : Kybernetické hrozby a informační kriminalita zahrnují širokou škálu negativních fenoménů různého stupně závažnosti, ke kterým dochází v prostředí informačních technologií – od kybernetické špionáže, hackerství a DDoS útoků, přes stále častější internetové podvody a krádeže (ohrožení internetového bankovnictví, krádeže …