Co jí pštros EMU Pštros EMU, který je vlastně australským druhem pštrosa, má podobnou stravu jako jiní pštrosi. Také preferuje směs semínek, listů, ovoce a hmyzu. V zajetí se obvykle krme se směsí bohatou na proteiny a vlákninu, která splňuje jejich nutriční potřeby.především bobule a semena, ale i jiné části rostlin a hmyz a další členovce. Vydrží poměrně dlouho bez potravy (až několik týdnů). Pijí málo často, ale o to více – když už se dostanou k vodě, vypijí jí velké množství "do zásoby". K trávení rostlinné potravy polykají malé kameny (k rozmělnění potravy v žaludku).Samice ročně snese 30 až 80 vajec. Snáškové období trvá od jara do konce srpna a někdy i déle. Samice sedí na vejcích ve dne, samec v noci. Sezení trvá asi 42 dnů.
Kde žije Emu hnědý : emu je největší původní ptačí druh Austrálie. velmi společensky založený pták, mimo období rozmnožování žije v malých skupinkách. obývají pestrou paletu biotopů od zalesněných území až po polopustinné oblasti, které jsou pro ně nejtypičtější
Jak Lihnout Pstrosi vejce
O líhnutí Inkubační doba pštrosích vajec je 42 dnů, přičemž vejce se musí pravidelně otáčet, aby nedošlo k přilepení žloutkového vaku. Co se týká teploty v líhni, jsou chovatelé, kteří udržují teplotu v líhni na cca 35°C a jsou chovatelé kteří líhnou při 37°C. Nám se osvědčila teplota 36,2°C.
Co zere nandu : Dospělí se živí semeny, listy a plody. Občas se živí i hmyzem a menšími obratlovci. Mláďata se živí hlavně hmyzem.
Dodneška neznáme jejich pohlaví, jelikož u emu hnědého se těžko pozná, o jaké pohlaví se jedná. Pohlaví u emu hnědého se rozeznává tak, že samice bubnuje a samec chrochtá, takže čekáme, až nám to bude ve Zvířátkově bubnovat či chrochtat nebo obojí.
Mladí ptáci se líhnou po 53denní inkubaci. Pokud se mládě samo nevyklube do 53 dní ven, chovatel proťukne malou dírku do skořápky v místě vzduchové komůrky, aby se malý emu neudusil.
Kolik vajec snese nandu
Před obdobím rozmnožování se hejno rozejde. Samec si z něj odvede zhruba 15 samic, s nimiž se páří a které následně snesou až 60 vajec do jednoho společného hnízda, které představuje mělký důlek v hlíně. Jejich jednotlivá váha se může pohybovat až okolo 600 g. Vejce, která samec neobsedne, jsou ponechána svému osudu.Pštrosi konzumují nejen listy rostlin, ale také jejich zrna, poupata, pupeny, květy, plody a také kořeny. Jako každý pták, který se živí rostlinnou potravou, i pštros si usnadňuje její rozmělnění v žaludku, který má tři laloky, pomocí polykání kamínků. Denně takto spolyká několik hrstí oblázků a písku.Psímu mláděti se ve staré češtině říkalo ščeně, ščenec, ščeňátko, psík. Slovy ščeně a ščenec se nazývala nejenom psí štěňata, ale i mláďata jiných šelem (lvový štěnec). Praslovanské ščenę, ščenъcъ se obvykle vyvozuje z indoevropského skeno-, což je tvar od (s)ken – začínat, být mladý.
Směs rozdělíme na 10 ks po cca 150 g. Z každého kusu vytvoříme placku, do středu vložíme vařené vejce, zabalíme jej do kuličky a obalíme ve strouhance. Vejce vkládáme na plech, přidáme trochu vody a pečeme při 160°C cca 30 min. Bělem pečení přeléváme výpekem.
Čím Prosvěcovat vejce : Prosvícení vajec je zde velmi užitečné. K tomu můžete použít speciální nástroj nazývaný prosvěcovačka vajec, která je k tomu speciálně navržena. Díky prosvícení můžete již po několika dnech inkubace snadno rozpoznat, která násadová vejce jsou oplozená a která ne.
Čím krmit nandu : Mláďata zpočátku dostávají cvrčky, moučné červy a šváby. Později se krmí míchanicí z vařené rýže, šrotů, tvarohu, namleté zeleniny a zelených částí rostlin (kopřivy, smetánky, salát, naklíčené osení…). Kuřata musí mít dostatek pohybu v travnatém výběhu a potrava nesmí být příliš bohatá na živiny.
Jak často snáší nandu vejce
Samice v přírodě snáší 10 až 20 vajec během jedné hnízdní sezóny, na farmách je počet vajec mnohonásobně vyšší (40-60 kusů). Inkubace trvá přibližně 42–44 dní a střídavě na nich sedí oba rodiče – samec v noci, samice ve dne. Délka umělé inkubace je 39–42 dní.
Teplota v líhni by se měla pohybovat okolo 37,7°C a buď je nastavena na líhni přímo z výroby anebo je možné si ji nastavit dle potřeby.Vejce se otáčí ručně, jedno po druhém, minimálně dvakrát denně, o 180°, maximálně se otáčí jednou za hodinu. První otočení se provede třetí den inkubace, a poslední otočení se provádí tří dny před uplynutím inkubačního období podle instrukcí k líhnutí dle typu vajec.
Kdy dát kojenci vejce : Dle nejnovějších vědeckých informací je nutné zařadit celé vejce od ukončeného 4. do ukončeného 6. měsícem věku jako prevence rozvoje potravinové alergie.