Podívejte se na mořské živočichy, se kterými se můžete potkat při vaší rybářské výpravě do zahraničí.
- Humr evropský Největší z korýšů je ceněn především pro chutné masa.
- Oliheň Oliheň patří do třídy hlavonožsců.
- Krab.
- Chobotnice.
- Hřebenatka.
- Kalamár.
- Krevety.
- Langusta.
Mořské ryby
- ďas mořský
- halibut grónský
- jazyk mořský
- kambala velká
- makrela obecná
- mečoun obecný
- parmice nachová
- pilobřich ostnitý
Druhy lovených ryb: především kranas obrovský a modroploutvý, chňapal, barakuda, tuňák pruhovaný, královská makrela. Vzácněji kranas duhový, větší druhy tuňáků a kaniců.
Co jí morske ryby : Mořský jazyk
Je loven v nevelkém množství. Maso: jemné, křehké. Má rád: petrželovou nať, estragon, citron.
Co vše zije v rudem moři
Atlas ryb Rudého moře
- Klipky – Ryby motýli, pestrá ozdoba korálových útesů
- Pomci – Jedni z nejbarevnějších obyvatel útesů
- Čtverzubci – Lenivé ryby s jedovatými vnitřními orgány.
- Ježíci – Ryby chráněné třemi obrannými mechanizmy.
- Havýši – Bizarní rybky s ochranným krunýřem tvaru boxu.
Co zije v Jonskem moři : Díky dostatku srážek je zde plno malých potůčků a močálů, kde svá útočiště našly žáby, ropuchy a bázlivé vodní želvy. Jinými častými plazi jsou řecké suchozemské želvy a ještěrky. Obzvláště pěkné jsou zeleně zářící, smaragdové ještěrky, které mohou dorůst délky až 40 cm.
Losos obecný je typickým příkladem anadromní ryby, tj. druhu podnikajícího třecí migraci z moře do sladkých vod. Tyto tahy jsou různě dlouhé – od několika kilometrů v malých řekách až po stovky (někdy i přes tisíc) ve velkých.
Rybáři loví na moři nejčastěji dvěma způsoby, trolling a pilkrování. Při trolling můžete zvolit delší prut v délce 2 až 2,4m, při technice lovu pilkrování je vhodné zvolit kratší prut v délce 1,5 až 2m. Pokud chcete lovit ze břehu nebo z přístavního mola, potřebujete dosáhnout daleké hody.
Proč Nekrmit ryby v Egyptě
Útesy obvykle sahají těsně pod hladinu a mohli byste se zranit. Ničeho se nedotýkejte a na korálový útes nešlapejte. Nekrmte ryby, narušili byste tím biologickou rovnováhu. Neházejte odpadky do moře.Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.Většina ryb vidí barevně. Barevné vidění je schopnost vidět a rozpoznat předměty ne na základě toho, jak jsou jasné, ale jak dobře pohlcují, odrážejí nebo propouští světlo různých barev.
Arapaima velká | |
---|---|
Říše | živočichové (Animalia) |
Kmen | strunatci (Chordata) |
Podkmen | obratlovci (Vertebrata) |
Třída | paprskoploutví (Actinopterygii) |
Na co si dát pozor v Rudém moři : Jak se chovat v Rudém moři:
- plavte podél útesu nikoliv nad ním, útesy sahají obvykle těsně pod hladinu.
- ničeho se nedotýkejte, nestoupejte na korálový útes.
- nekrmte ryby, narušíte tak biologickou rovnováhu.
- neodhazujte odpadky do moře.
- nesbírejte mušle, většinou v nich žije nějaký živočich.
Na co si dát pozor v Egyptě v moři : Na této stránce naleznete přehled nebezpečných živočichů, se kterými se můžete setkat při potápění nebo šnorchlování v Egyptě v Rudém moři.
- Ropušnice a Odranci.
- Perutýni.
- Murény.
- Rejnoci.
- Žraloci.
- Ostenci.
- Ježovky.
- Žahavé koráli.
Na co si dát pozor v Řecku
Co určitě nedělat v Řecku
- Nespěchejte. Jste na dovolené, užívejte si místní atmosféru.
- Toaletní papír nepatří do záchodu. Použitý toaletní papír určitě neházejte do záchodu, nýbrž do odpadkového koše vedle.
- Neukazujte, že je něco OK.
- Nechoďte na svatá místa s odhalenými rameny a koleny.
- Neplýtvejte vodou.
Nejčastěji se jedná o ostny, které mají podélnou drážku, na jejímž spodku je jedovatá žláza. Nejznámější jsou ropušnice, které se dělí do více druhů, ale všechny jsou si podobné a lze je snadno rozpoznat. Tyto mořské krásky často leží schované a věří v sílu svého jedu v hřbetních, prsních a análních ploutvích.Moře. Losos obecný se vyskytuje v oblasti Atlantského oceánu od příbřežních vod až po oblast Bílého moře vymezenou 37° až 72° severní šířky a 77° západní délky až 61° východní délky. Vyhledává chladnější vody o teplotě od 2 do 9 °C a hloubce 0–210 metrů pod mořskou hladinou.
V jakých vodách žije losos : Pokud jde o celkový výskyt lososa, setkáme se s ním nejen v mořích (kde dorůstá) a řekách (kde se tře) severní poloviny Evropy, ale i na východním pobřeží Severní Ameriky. Jezerní netažná forma je známa např. z Ladožského či Oněžského jezera nebo jezera Vänern ve Švédsku.