Co žerou pštrosí?
Z rostlinné potravy upřednostňují listy dvouděložných rostlin, dále semena a bobule. V zajetí se dospělým pštrosům nejčastěji předkládají kompletní granulovaná krmiva, doplněná o čerstvou zelenou píci, zeleninu, jablka a okopaniny.Pštrosi konzumují nejen listy rostlin, ale také jejich zrna, poupata, pupeny, květy, plody a také kořeny. Jako každý pták, který se živí rostlinnou potravou, i pštros si usnadňuje její rozmělnění v žaludku, který má tři laloky, pomocí polykání kamínků. Denně takto spolyká několik hrstí oblázků a písku.Potrava. především bobule a semena, ale i jiné části rostlin a hmyz a další členovce. Vydrží poměrně dlouho bez potravy (až několik týdnů). Pijí málo často, ale o to více – když už se dostanou k vodě, vypijí jí velké množství "do zásoby".

Kam pštros klade vejce : Pštrosi hnízdí na zemi, ale na rozdíl od jejich australských příbuzných emuů či jihoamerických nanduů se o vejce stará nejen samec, nýbrž i samice. Do mělkého důlku snese veliká, až dvoukilová vejce několik samic. Poté na ně zasedne samec, kterého v noci vystřídá dominantní samice.

Co potrebuje Pstros

Pštrosi jsou běžci, kteří dokážou vyvinout rychlost až 60 km/h. Proto potřebují dostatek prostoru pro pohyb a cvičení. Doporučuje se chovat triádu, tedy jednoho samce a dvě samice, na ploše minimálně 0,1 hektaru. Výběh by měl být oplocený a bez vzrostlých stromů, které by mohly omezovat viditelnost.

Jak ochočit pštrosa : Pokud chcete pštrosa ochočit pořiďte si mladé zvíře ve stáří 6 – 8 měsíců. Mladší zvířata pořídíme sice levněji , ale v případě pštrosů platí , že čím je zvíře mladší , tím je choulostivější. Mladí pštrosi bývají velice zvědaví a rychle si na člověka zvyknou a když vejdete do výběhu většinou budou chodit za vámi.

Pštrosi jsou běžci, kteří dokážou vyvinout rychlost až 60 km/h. Proto potřebují dostatek prostoru pro pohyb a cvičení. Doporučuje se chovat triádu, tedy jednoho samce a dvě samice, na ploše minimálně 0,1 hektaru. Výběh by měl být oplocený a bez vzrostlých stromů, které by mohly omezovat viditelnost.

Pohlavní dospělost nastupuje ve dvou až třech letech u samic, u samců ještě o rok déle. Snášková sezóna začíná v březnu a trvá až do září. Samice snáší vejce každý druhý den.

Jak Lihnout pštrosí vejce

O líhnutí Inkubační doba pštrosích vajec je 42 dnů, přičemž vejce se musí pravidelně otáčet, aby nedošlo k přilepení žloutkového vaku. Co se týká teploty v líhni, jsou chovatelé, kteří udržují teplotu v líhni na cca 35°C a jsou chovatelé kteří líhnou při 37°C. Nám se osvědčila teplota 36,2°C.Pštrosi jsou běžci, kteří dokážou vyvinout rychlost až 60 km/h. Proto potřebují dostatek prostoru pro pohyb a cvičení. Doporučuje se chovat triádu, tedy jednoho samce a dvě samice, na ploše minimálně 0,1 hektaru. Výběh by měl být oplocený a bez vzrostlých stromů, které by mohly omezovat viditelnost.Pohlavní dospělost nastupuje ve dvou až třech letech u samic, u samců ještě o rok déle. Snášková sezóna začíná v březnu a trvá až do září. Samice snáší vejce každý druhý den.

Pštrosí vejce má dlouhou trvanlivost. Uchovává se při teplotě kolem 10-15°C a může vydržet až 2 měsíce, aniž by se kazilo.

Kolik vajec se vleze do Pstrosiho vejce : Pštrosí vejce je obvykle ekvivalentem asi 24-30 slepičích vajec co do velikosti. To znamená, že je zhruba tolikrát větší než průměrné slepičí vajíčko.

Kolik sežere pštros : Kolik sežere pštros Množství potravy, kterou pštros sežere, se liší podle jeho velikosti a věku. Dospělý pštros může denně zkonzumovat asi 1,5 až 2 kg potravy. Toto množství může být vyšší v obdobích, kdy je dostupnější potrava, nebo pokud jsou pštrosi krmeni energeticky bohatší potravou na farmách.

Jak se dělají pštrosí vejce

Namleté maso smícháme s cibulí, rohlíky, vejci, strouhankou, solí a pepřem. Směs rozdělíme na 10 ks po cca 150 g. Z každého kusu vytvoříme placku, do středu vložíme vařené vejce, zabalíme jej do kuličky a obalíme ve strouhance. Vejce vkládáme na plech, přidáme trochu vody a pečeme při 160°C cca 30 min.

Do studené vody vložte vejce a přiveďte k varu. Vaříme 35 minut. Poté vejce vyjměte a zchlaďte ve studené vodě cca 2 min. Vejce zbavte skořápky jednoduše nakřapnutím tak jako u běžného vejce slepice domácí.Všechna vejce se liší barvou i tloušťkou skořápky. Tmavá vejce je proto nutné kontrolovat již 4 – 5 den inkubace. Světlá vejce je možné prosvítit 7 – 10 den, později to již není možné, pod lampou není nic vidět.

Jak chovat pštrosí : Pštrost je od přírody nelétavý, ale výborný běžec a prostor pro své zdraví bezpodmínečně potřebuje. Pokud začínáte s chovem od mláďat, je třeba jim poskytnout také prostory, kde budou mít přístup k naprosto rovnému terénu nebo podlaze. V opačném případě hrozí špatné vyvinutí jejich nohou.