Mořské ryby se živí fytoplanktonem (případně požírají menší rybky, které ho konzumují), a právě z něj získávají omega-3 mastné kyseliny. Oproti tomu maso sladkovodních ryb jich obsahuje jen zanedbatelné množství. Podle lesklé a napnuté kůže.K drobným živočichům, kteří tvoří nejobvyklejší součást potravy ryb, patří bičíkovci, rozsivky, blešivec, beruška vodní, buchanky, perloočky aj. Dravé ryby se pak živí většinou malými rybkami, mezi nimiž si vybírají nemocné, nebo nejméně zdatné jedince.Mořské ryby
- ďas mořský
- halibut grónský
- jazyk mořský
- kambala velká
- makrela obecná
- mečoun obecný
- parmice nachová
- pilobřich ostnitý
Proč plave ryba hlavou dolů : Aerocystitis je virové onemocnění u ryb. Jedná se o napadení plynového měchýře. Ryba ztrácí smysl pro rovnováhu a plave většinou s hlavou nahorů nebo dolů. Často se také zvětší zadní část ryby.
Čím se živí Mořský koník
Obě skupiny živočichů jsou si v mnohém podobné, také u jehel o jikry a následně i potěr pečuje samec, stejně jako koníčci i jehly žijí skrytě v porostech řas či korálů a obě skupiny se živí drobným planktonem, který nasávají do úzké trubkovité tlamy.
Co pijí mořské ryby : Mořské kostnaté ryby vyrovnávají nízký osmotický tlak svých tělních tekutin tím, že pijí mořskou vodu a přebytek solí vylučují tzv. chloridovými buňkami v žábrách. Soli vylučují též exkrementy. Sladkovodní ryby mají tělní tekutiny koncentrovanější, něž voda, ta má kvůli osmotickému tlaku tendenci pronikat do těla.
Kapr je typický všežravec, živí se bentickými organismy (drobné organismy, kteří žijí na dně – např. larvy pakomárů), planktonem, který filtruje z vody a částmi vodních rostlin. V chovných rybnících bývá přikrmován obilninami.
Tato skupina zahrnuje druhy, které požírají výlučně rostlinnou stravu, jako je např. tlamovec Chindongo demasoni. Býložravé ryby jsou velmi citlivé na živočišné bílkoviny, takže se doporučuje krmit je pouze rostlinným krmivem založeným na spirulině a listovou zeleninou.
Co jsou mořské ryby
Potravina „mořské ryby“ zahrnuje všechny druhy ryb vyskytující se v moři, které lze považovat za ryby určené k lidské výživě. Často se pohybují v hejnech a většinou ve velké hloubce. Mořské ryby se vyskytují ve slané mořské vodě.Mořští živočichové
- Humr evropský Největší z korýšů je ceněn především pro chutné masa.
- Oliheň Oliheň patří do třídy hlavonožsců.
- Krab. V amerických a evropských pobřežních vodách žije mnoho těchto korýšů.
- Chobotnice.
- Hřebenatka.
- Kalamár.
- Krevety.
- Langusta.
nedostatek kyslíku – Ryby zrychleně dýchají či lapají u hladiny po vzduchu. Projevuje se to běžně při překrmení ryb, u příliš vysoké teploty vody při nedostatečném vzduchování nebo slabém čeření hladiny proudem vody z filtru.
Infekční vodnatelnost
– mezi její příznaky patří znatelně nafouklé břicho, zježené šupiny a často také nafouklé nebo vypouklé oči. Dalšími zpozorovatelnými příznaky bývá vyblednutí ryb, otočení se břichem k hladině a v pozdních stádiích přestávají ryby přijímat potravu.
Co žije pod mořem : Mezi mořské savce patří například: velryby, delfíni, kosatky, tuleni, lachtani a mroži.
Jak plave Mořský koník : Mořský koník je jedním z nejneobvyklejších druhů mořských živočichů. Jde o nezvyklou rybu, která má neobvyklý způsob pohybu – plave vertikálně, navíc je živorodá a mláďata nenosí samice, ale samec.
Proč se nesmí pít mořská voda
Mořská voda by se v žádném případě neměla pít. Hrozí předávkování organismu solí, selhání ledvin a smrt. Světový oceán také obsahuje různé kovy, přičemž jejich významným zdrojem jsou podmořské hydrotermální prameny. V minulosti byla salinita vyšší.
Je to jednoduché. Stačí, když jim zabráníte v přístupu k hladině. Labyrintky se pak začnou dusit a polykají vodu. Ta jim zaplní labyrint a ryby se utopí.Kapr je typický všežravec, živí se bentickými organismy (drobné organismy, kteří žijí na dně – např. larvy pakomárů), planktonem, který filtruje z vody a částmi vodních rostlin. V chovných rybnících bývá přikrmován obilninami. Potravní aktivita kapra klesá s teplotou vody.
Jak casto krmit ryby v rybníků : Dospělé rybky stačí krmit 1× denně.
V přírodě nastávají i „hubené dny”, a pro ně musejí mít rybky dostatečné tukové zásoby. V akváriu by ale byly časem obézní, a tím pádem i nemocné. Občasný půst tedy akvarijním rybkám neuškodí, naopak. Navíc se sníží množství odpadu a trochu si odpočine celý ekosystém akvária.