Co že Skorapek od pistácie?
Pistáciové skořápky obsahují vápník a další minerály, které jsou pro rostliny prospěšné. Rozdrcené skořápky lze použít k obohacení půdy ve vaší zahradě. Stačí je rovnoměrně rozptýlit na zem a nechat je postupně rozkládat, přispívajíc tak k lepší struktuře půdy.Pistáciové skořápky jsou tvrdší než jiné slupky, ale stále jsou rostlinného původu. Proto šup s nimi na kompost. V celku se budou rozkládat déle. Jejich rychlejší biodegradaci pomůžete roztlučením nebo rozemletím.Malé lekníny a rostliny. Perfektně vypadají slupky přetřené zelenou barvou. Vytvořte z nich malé rozkvetlé květy, které se hodí všude, kam si jen vzpomenete. Můžete je umístit na poličku, přilepit na obraz nebo věnec.

Proč jsou pistácie zdravé : Každá porce pistácií (asi 28 gramů) obsahuje 159 kalorií, 13 gramů zdravých tuků, 6 gramů bílkovin a 3 gramů vlákniny. Co se týče vitaminů a minerálů, pistácie jsou zdrojem vitaminu B6, thiaminu a luteinu a zeaxanthinu, které jsou důležité pro zdraví očí.

Jak využít skořápky od ořechů

Až budete louskat ořechy na vánoční cukroví, nevyhazujte skořápky, využijete je v domácnosti. Vyléčí kašel, posílí zuby, přírodně obarví vlasy, ozdobí domov a dokonce z nich lze vytvořit i výborný likér nebo víno.

Co dělat se skořápkami : Vaječné skořápky můžeme přidat do kompostu, drůbeži do krmiva, můžeme do nich však také dát trochu substrátu a vysadit semínko, dokonce jimi můžeme hnojit i některé pokojové či zahradní rostliny. Jsou skořápky skutečně pěstitelským „zázrakem“ Vaječné skořápky obsahují především velké množství vápníku.

Jedná se o mimořádně cennou potravinu. Pistácie snižují hladinu LDL cholesterolu v těle. Podporují zdravé srdce (antioxidanty, fytosteroly, nenasycené mastné kyseliny). Jsou hojně využívané při redukčních dietách (nízký obsah kalorií, vysoký obsah bílkovin, nízký obsah nasycených tuků a vysoký obsah nenasycených tuků).

Skořápky pistácií, ořechů nebo arašídů nemusí vždycky nutně skončit v koši. Dají se z nich totiž vyrobit nejrůznější dekorace jako jsou věnce, rámečky na obrázky nebo podnosy. Skvěle navíc vypadají v kombinaci s přírodními materiály.

Co z Pistacii

Pistácie většina z nás nejčastěji konzumuje jako zobání ke sklence vína, ale jejich využití je mnohem širší. Nepražené pistáciévé ořechy jsou báječná surovina do sladkých moučníků – dodají delikátní chuť a hlavně efektní barvu. A stejně dobře se hodí i do salátů nebo jako křupavá posypka na těstoviny.Pistácie mají vysoký obsah vlákniny a jsou kvalitním zdrojem bílkovin. Kromě důležitých antioxidantů v nich najdete také celou řadu vitaminů – B6, B3 a vitamin C, a minerálních látek jako jsou železo, hořčík, fosfor, mangan, selen nebo zinek.Pistácie snižují hladinu LDL cholesterolu v těle. Podporují zdravé srdce (antioxidanty, fytosteroly, nenasycené mastné kyseliny). Jsou hojně využívané při redukčních dietách (nízký obsah kalorií, vysoký obsah bílkovin, nízký obsah nasycených tuků a vysoký obsah nenasycených tuků).

Doporučená denní dávka pistácií se pohybuje v rozmezí 30 až 60 gramů. Pokud jste na dietě, můžete se zaměřit na menší dávky, například 10 až 15 gramů, aby byl příjem kalorií a tuků omezený. Je také důležité brát v úvahu celkovou stravu a dodržovat správné porce jídla.

Co že skořápek : Vaječné skořápky můžeme přidat do kompostu, drůbeži do krmiva, můžeme do nich však také dát trochu substrátu a vysadit semínko, dokonce jimi můžeme hnojit i některé pokojové či zahradní rostliny. Jsou skořápky skutečně pěstitelským „zázrakem“ Vaječné skořápky obsahují především velké množství vápníku.

Kam patří skořápky od ořechů : Do kompostu můžete také vyhodit odřezky z kuchyně – například slupky z brambor nebo kořenové zeleniny, skořápky z vajec (pokud nemáte slepice, které by je snědly), skořápky z ořechů nebo kávovou sedlinu.

Co vyrobit z ořechových skořápek

Až budete louskat ořechy na vánoční cukroví, nevyhazujte skořápky, využijete je v domácnosti. Vyléčí kašel, posílí zuby, přírodně obarví vlasy, ozdobí domov a dokonce z nich lze vytvořit i výborný likér nebo víno.

Ořechové skořápky nevyhazujte, poslouží vašemu zdraví i kráse

  • Vyrovnají hladinu jodu. Jod je velmi důležitý pro správnou funkci štítné žlázy, dělohy či prostaty.
  • Zmírní silný kašel.
  • Odstraní škodlivý zubní plak.
  • Zakryjí vaše první šediny.
  • Dokonale vyčistí mastnou pokožku.

Pro zdraví jsou však nejlepší ty obyčejné, mandle natural. Ze všech druhů ořechů právě mandle obsahují nejvíce vlákniny, a jsou tak skvělým pomocníkem pro podporu funkce střev. Mimo to však obsahují také pořádnou porci vitamínů, minerálů, stopových prvků a kvalitních bílkovin.

Kolik kalorií má pistácie : Pistácie obsahují méně kalorií než ostatní ořechy, a to zhruba 160 kalorií na 30 gramů, což není mnoho. Mají také nízký glykemický index, a po jejich konzumaci se budete cítit déle sytí, proto jsou pistácie vhodné i při redukčních dietách.