Co dát pod terč na šipky?
Terč musí viset na stěně ve svislé poloze, a umisťujeme ho tak, aby byl střed terče ve výšce. Úhlopříčná vzdálenost čáry od středu terče: 293,5 cm (vzdálenost, která eliminuje drobné nepřesnosti s výškou terče).Držák je třeba připevnit ke stěně 2 hmoždinkami a 2 šrouby, následně lze terč zavěsit pomocí přiloženého šroubu. Šroub je třeba namontovat tak, aby vyčníval ze středu terče, který lze následně takto pravidelně otáčet pro rovnoměrné opotřebení terče.Střed terče by měl být ve výšce 172,72 cm od podlahy, minimální odstup od terče (startovní čára) by měla být ve vzdálenosti 236,86 cm.

Jak odhlučnit elektronický terč na šipky : I když to nechceš slyšet: kup si sisal, pověs ho vedle elektronického, házej na sisal a body počítej na elektronickém. Možná to někomu pomůže. Vyřešil jsem to takto. Prolisy na zadní straně terče jsem vyplnil akrylátovým tmelem a nechal vytvrdnout.

Z jaké vzdálenosti se hážou šipky

Hrací prostor. Prostor, ve kterém si chcete zahrát by měl být alespoň 3m dlouhý (2.37 m je vzdálenost od terče k odhodové čáře), široký 1.5m (při umístění terče ve středu) a vysoký 2.5 m (střed terče je 1.73 m od země). Na rozměrech hracího prostoru je dobré nešetřit.

Jaký je průměr terče na šipky : Aktivní část terče má průměr 13 a 1/4 palce a je rozdělena na celkem dvacet výsečí. Terč mívá dvojitý střed s hodnotou 50 a 25 bodů.

Prostor, ve kterém si chcete zahrát by měl být alespoň 3m dlouhý (2.37 m je vzdálenost od terče k odhodové čáře), široký 1.5m (při umístění terče ve středu) a vysoký 2.5 m (střed terče je 1.73 m od země). Na rozměrech hracího prostoru je dobré nešetřit.

Neexistuje tedy žádná skutečná odpověď na otázku, jak dlouho šipky vydrží, protože to hodně závisí na způsobu jejich používání. Pokud budete šipkový terč otáčet pravidelně, prodloužíte jeho životnost. Pokud chcete šipkový terč obrátit, můžete snadno vyjmout kroužek s číslem.

Jak házet šipky na terč

Jak správně držet a házet šipky

  1. Hrot šipky musí při házení vždy směřovat mírně nahoru.
  2. Šipku nesvírejte příliš křečovitě. Profesionálové drží šipku velmi volně (samozřejmě tak, aby jim při házení nevypadla).
  3. Šipku držte tolika prsty, kolika Vám to vyhovuje (min. 3, max. všemi pěti).

Hrací prostor. Prostor, ve kterém si chcete zahrát by měl být alespoň 3m dlouhý (2.37 m je vzdálenost od terče k odhodové čáře), široký 1.5m (při umístění terče ve středu) a vysoký 2.5 m (střed terče je 1.73 m od země). Na rozměrech hracího prostoru je dobré nešetřit.Ideální čas je během září do zhruba poloviny října. Zásadnějším ukazatelem správné doby sklizně je však vzhled a stav samotných plodů. Při sběru je klíčové sbírat tvrdé a lesklé plody jasně červené barvy (světle oranžová nebo naopak nahnědlá barva není žádoucí).

Dodržujte při tom pouze několik pravidel:

  1. Hrot šipky musí při házení vždy směřovat mírně nahoru.
  2. Šipku nesvírejte příliš křečovitě. Profesionálové drží šipku velmi volně (samozřejmě tak, aby jim při házení nevypadla).
  3. Šipku držte tolika prsty, kolika Vám to vyhovuje (min. 3, max. všemi pěti).

Na jakou teplotu sušit šípky : Sušení šípků

„Se sušením šípků je to trošku složitější,“ říká Ivana Tischlerová, „měly by se sušit umělým teplem s teplotou nastavenou maximálně na 40 °C. Když sušíme šípky na 50 a více stupňů, přicházíme o některé důležité termolabilní látky.

Kdy se sbírají šípky na sušení : Ideální ke sběru šípku jsou měsíce září a říjen. Sbírat by se však mělo v době, kdy ještě nedorazily první mrazíky a současně už plody dostatečně uzrály. Jestliže plody zmrznou, ztrácejí cenné vitamíny a není je možné sušit. Dávejte také pozor na to, abyste nesbírali plody, které jsou měkké na dotek.

Kdy sbírat šípky na sušení

Ideální ke sběru šípku jsou měsíce září a říjen. Sbírat by se však mělo v době, kdy ještě nedorazily první mrazíky a současně už plody dostatečně uzrály. Jestliže plody zmrznou, ztrácejí cenné vitamíny a není je možné sušit. Dávejte také pozor na to, abyste nesbírali plody, které jsou měkké na dotek.

Správně usušené plody mají červenou až tmavou barvu a při doteku se drolí nebo praskají. Po dokončení sušení nechte šípky vychladnout a skladujte v uzavíratelné nádobě.Jak poznat zralý šípek

Když je podtrhnete nebo otrháte přezrálé nebo přemrzlé, o spoustu cenných látek se ochudíte. Zralé šípky jsou krásně červené, lesklé, na omak tvrdé. Měkké sbírat můžete také, ale jsou určené na tepelné zpracování do marmelád, sirupů nebo omáčky.

Jak doma sušit šípky : Troubu předehřejte na 60 až 70 °C a plody vysypte na plech vyložený pečicím papírem. Lepší je použít horký vzduch nebo nechat mírně pootevřená dvířka. Šípky jsou totiž usušené za opravdu malou chvíli. Poznáte to podle toho, že získají tmavě červenou barvu a zároveň se budou snadno drolit.