Kromě zútulnění prostoru a zateplení zdi je to i skutečná ochrana samotné zdi – už žádné další fleky a čmárance! Ochranu stěny vybírejte třeba z přírodních motivů vysokohorských štítů nebo rozevláté trávy, ve formě nejrůznějších geometrických obrazců, případně dodejte dětskému pokojíku moderní vzhled siluety města.Pokud stojí postel bokem hned u stěny nebo spíme na válendě, která nemá ani u hlavy žádné čelo, je dobré mezi spáče a stěnu něco pověsit nebo postavit, aby stěna neutrpěla a spáč se neopíral o chladnou zeď. Problém může vyřešit obklad stěny (třeba jen částečný) korkem nebo dřevem.Postýlka v délce 120 cm vydrží batolatům do 3 let. Malá postel v délce 140 cm je vhodná pro děti do 6 let. Dětská postel dlouhá 160 cm padne dětem do 10 let. Postel o rozměrech 180 cm poslouží dětem do 13 let.
Jak má být umístěná postel : Praví se, že nejvhodnější je umístění postele v ložnici na severu, jihovýchodě, východě či západě. Naopak se vyhněte posteli na severovýchod či jih. Můžete si přinést neklidné spaní a noční můry a moc byste se pak nevyspali. Obdobně se vyhýbejte také jihozápadu.
Co zavěsit nad postel
Prázdné stěny zaplní praktické police ze dřeva či kovu. Vybírat lze ze zajímavých tvarů a kombinací. Umístěte nad postel tři stejné police a další přidejte nad komodu s oblečením. Vytvoříte celistvý dojem místnosti a ještě získáte mnoho prostoru k odložení vašich drobností.
Jak dát rošt do postele : Rošt vložte do rámu postele tak, aby byly podepřené boky roštu po celé jeho délce. Rošt má vždy hlavovou a nožní část. U roštů s bočním výklopem pro ukládání je třeba umístit výklopy do stran.
Z počátku by postel měla být opatřena bočními zábranami, aby dítě nespadlo. Dále se zaměřte na to, aby postel neměla ostré hrany a netrčely z ní šrouby.
Nejčastější příčinou vrzání postele bývá mikrovůle ve spoji mezi čelem a bočnicí postele. Všechny čtyři rohové spoje proto povolte a promažte mezeru mezi čely a bočnicemi. K promazání můžete použít například vosk, svíčku nebo také olej ve spreji ( např. silikonový ).
Kdy dát diteti vetsi postel
Průměrný věk vhodný ke koupi velké postele se podle odborníků pohybuje mezi 1,5 až 3,5 lety věku dítěte.Od 6 měsíce věku dítěte můžete rošt snížit a v období, kdy dítě začíná dělat první krůčky, je třeba rošt umístit na nejspodnější část, tak aby postýlka byla dostatečně hluboká a dítě nemohlo přepadnout.Spánek a dveře: Je-li postel namířena s nohama proti dveřím, říká se, že jde o tzv. truhlovou pozici nebo podle našich ženských pomluv – pozice mrtvého muže.
Muž vždy leží po pravé ruce ženy.
Pravá strana je mužská – výkonná, levá strana je ženská – přijímající. Když takto ležíte, vzájemně se potvrzujete ve svých archetypálních rolích. Opačně leží páry, které mají prohozené role. Žena vydělává více, většinou je na nějakém manažerském postu.
Proč nemá být zrcadlo v ložnici : Dříve se věřilo, že zrcadlo je bránou do jiné dimenze a mohou jím prostupovat různé nehmotné bytosti, zejména duše zemřelých. A protože zesnulí předkové mívají ve zvyku navštěvovat naše obydlí v temných nočních hodinách, zrcadlo v ložnici být nesmělo, aby živé nerušili při spánku.
Jak upevnit rošt na postel : Nejjednodušší je to v případě laťkového roštu na pásku, který je volně umístěný na rámu postele. V ostatních případech se spojení roštu s postelí provádí pomocí šroubů, nápomocen může být klasický šroubovák nebo imbus. Šrouby by měly být umístěny na místě označeném výrobcem.
Co dát pod matraci na zem
Na zemi je dobré matraci položit na tatami. Pokud je matrace položená přímo na zemi, musí se častěji otáčet, aby měla možnost dýchat. Doporučujeme dát pod futon třeba plážovou rohož, nebo aspon koberec.
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak změkčit tvrdou matraci, je přidání matracové vrstvy nebo polštáře. Matracové vrstvy se umisťují mezi matraci a ložním prádlem, přičemž přidávají dodatečnou měkkost a pohodlí. Přirozeně polštář se umísťuje pod tu část těla, kde cítíte nejvíce nepohodlí.Průměrný věk vhodný ke koupi velké postele se podle odborníků pohybuje mezi 1,5 až 3,5 lety věku dítěte.
Proč si Nestlat postel : Ačkoliv neustlaná postel není znakem vychovanosti a pořádkumilovnosti. Ale postel vystavena slunečnímu světlu i vzduchu rychle vyschne, roztoče to zabíjí, dochází k jejich dehydrataci. Proto neustlaná postel vede k dostatečnému vysušení ložního prádla i matrace.