Co dát do Cockove polévky?
Čočková polévka je na přípravu velmi snadná. Budete na ni potřebovat: 2 lžíce tuku (ideálně sádlo, pokud nejste vegetariáni), 1 velkou cibuli, 1 l vody, 300 g hnědé čočky, 1 velkou mrkev, 2-3 stroužky česneku, 2 bobkové listy, 3 ks nového koření, pepř, sůl a majoránku.Suroviny

  1. 150 g 150 g čočky.
  2. g 60 g oleje (nebo sádla)
  3. g 70 g cibule.
  4. g 80 g hladké mouky.
  5. g 5 g mleté papriky.
  6. 1 1 větší špetka pepře.
  7. sůl podle potřeby.
  8. česnek podle chuti.

Čočková polévka s párkem je vydatnější

Jednou z možností, jak čočkovou polévku trochu vylepšit, je přidat do ní párek. Díky tomu ještě navýšíte podíl bílkovin, a navíc polévce dodáte delikátní masovou chuť. Stejně tak ale můžete čočkovou polévku vyšperkovat uzeným masem.

Co podávat k čočce : Čočku na kyselo podáváme s okurkou a se sázeným vejcem nebo s vejcem vařeným natvrdo.

Co je Míšo polévka

Miso se vyrábí z luštěnin a obilovin a vzniká podobně jako další oblíbené ochucovadlo, sojová omáčka, fermentací. Sója, obilí nebo poměr obojího se tepelně zpracuje v páře, smíchá se s mořskou solí a fermentačním činidlem v dřevěných sudech. Od délky fermentace se poté odvíjí intenzita chuti ochucovadla miso.

Co přidat do polévky : Nejoblíbenější koření do polévky

  1. bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
  2. boršč
  3. bylinky do polévky.
  4. celer.
  5. cibule.
  6. citronová tráva.
  7. černý pepř
  8. česnek.

Polévku můžete zahustit přirozeně rozmixováním části už uvařené čočky. Pokud ale nemáte problém s moukou a máslem, určitě polévku zahušťujte jíškou. Kombinace osmahnuté mouky a másla totiž polévce kromě zahuštění dodá i výraznou chuť a vůni.

Čočková polévka zde vydrží zpravidla déle, a to 4 až 5 dní.

Jak udělat cibulku na čočku

Jak připravit čočku

Na oleji orestujeme na jemno nakrájenou cibuli a osolíme. Restujeme tak dlouho, až bude cibulka lehce zlátnout. Je důležité, aby cibulka byla hodně orestovaná, pak dodá pokrmu výbornou chuť. Nakonec přidáme uvařenou čočku s trochou vody a chvilku společně podusíme.Čočku podáváme s osmaženou cibulkou, kyselou okurkou, vejcem na tvrdo nebo volským okem, uzeným masem nebo osmaženou uzeninou nebo ohřátým párkem či klobásou… Kdo má rád chuť bylinek, může do čočky nechat vyvařit nejen česnek, ale i snítku tymiánu. Použít se dá i nové koření s bobkovým listem.Luštěniny: hrách, čočka, fazole, cizrna – 60 g pro muže, 40 – 50g pro ženu a děti. „Červené“ maso – 150 g pro muže, 120 g pro ženu a 90 g pro děti. Ryby a drůbež – 175 g pro muže, 150 g pro ženu a 120 g pro děti.

Knedlíčky masové, krupicové nebo drožďové, domácí nudle, kapání, svítek nebo sedlina… Všechny tyto nápady polévku zahustí, dají jí další chuťový rozměr a zvýší její výživnost. Nejoblíbenější zavářkou jsou určitě knedlíčky.

Kolik miso pasty do polévky : Miso pasty dáváme cca 1 lžičku na osobu a začínáme raději menším množstvím, abychom nepřesolili. Pokud potřebujeme dosolit, přidáme do hotové polévky kapku sójové omáčky nebo gomasio.

Co dát do polévky aby nebyla kalná : "Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.

Co Zavarit do polévky

Skvěle je doplní nudle, noky, knedlíčky, kapání, svítky či krutony. Polévky se zavářkami patří mezi zvlášť oblíbené, některé z nich považujeme dokonce za sváteční. Možností, co do polévek zavařit, je mnoho. Ať už použijeme nudle, noky, knedlíčky nebo kapání, polévka bude výborná.

Zahušťujeme bez lepku

Můžete samozřejmě připravit jíšku z bezlepkových muk, například rýžové nebo kukuřičné, nebojte se ale vyzkoušet i zahušťování méně tradičními surovinami, jako je quinoa, amarant, rýže, bezlepkové vločky, pohanka nebo červená čočka.Čím zahustit polévku bez mouky

rozmačkáním části brambor v polévce: Použijeme šťouchadlo na brambory, část brambor ponecháme v celku. strouhanou nebo rozmixovanou zeleninou: Uplatní se hlavně u zeleninových nebo luštěninových polévek. osmahnutou cibulkou: Do polévky ji propasírujeme přes sítko nebo ji rozmixujeme.

Co se dá pouzit místo cibule : Pokud však cibuli nemáte a v pokrmu vám její chuť chybí, sáhněte po pažitce. I luxusní suroviny jsou nahraditelné. Místo nejdražšího koření na světě – šafránu použijte kurkumu, do které přimíchejte ještě trochu mleté červené papriky. V případě, že vám během vaření došlo záhadným způsobem víno, i to se dá zachránit.