Co dát do auta proti kunám?
Instalujte k vozidlu silný zdroj světla napojený na čidlo pohybu. Kuny silné světlo odpuzuje a utečou. Použijte ochranný sprej proti kunám do automobilu, kterým postříkáte motorový prostor, nebo instalujte kuličky proti kunám do automobilu. Nechte si instalovat paralyzér na kuny.Co kuna nesnáší Kuna nesnáší hluk, ultrazvukové vlny, silné světlo, některé pachy a v neposlední řadě kočky. Všech těchto věcí lze využít proti ní. Proti kuně na půdě pomáhá pustit v podkroví hlasitě rádio.Dejte pod auto lidské vlasy, psí nebo kočičí chlupy, tygří exkrementy, voňavky nebo vonné oleje. Pomoci může i deka, na které se předtím váš čtyřnohý miláček vyválel.

Co pomaha proti kunám : Chutnají jim zejména hadičky, izolace a manžety všeho druhu, což zadělává na pořádný problém. Časté jsou navíc opakované návštěvy – pach kuny v motorovém prostoru vycítí další kuny, které tak považují úkryt za bezpečný a tedy vhodný k noclehu.

Jak otrávit kuny

Zabít nebo otrávit kunu je trestné. Český svaz ochránců proto vyzval majitele domů a chat, aby napsali své zkušenosti s vypuzením kun. Kuny se můžete zbavit pouze tak, že ji netrýznivým způsobem vypudíte z domu pryč. Nesmí se ani odchytit živá.

Co kouše kabely v autě : Drobná šelma se tak dokonale přizpůsobila životu mezi lidmi, že mnozí majitelé aut a domů z její přítomnosti šílejí vzteky. Kuna se totiž dokáže zabydlet na půdách, kde dělá neuvěřitelný nepořádek a hluk. Často vleze i pod kapoty aut a překusuje kabely od elektroinstalace. „Kuny skalní jsou skutečně přemnožené.

Zabezpečení by ale mělo být opravdu poctivé. Zvířata se totiž protáhnou otvorem velkým třeba jen pět centimetrů. Kuny jsou stejně jako třeba lišky filantropní zvířata, brzy si zvyknou na člověka a dokážou v jeho blízkosti bez problémů žít. Městské prostředí je podle Koubka pro kuny v mnoha ohledech výhodné.

Zejména během zimních měsíců servisy neustále opravují poškozenou elektroinstalaci, za kterou mohou kuny. Kunám totiž kabely, respektive jejich bužírková ochrana a textilní izolační protihluková výplň kapoty v motorovém prostoru vyloženě voní a kabely vedoucí okolo motoru koušou.

Kdy kuna spí

Kdy kuna spí Kuna je noční šelma, která je nejaktivnější v noci. Přes den spí ve svých úkrytech, které si může vybudovat v hromadách klestí či dřeva, na půdách, ve stodolách nebo zahradních domech. Spí v průměru 16 hodin denně.Kuna lesní je o něco větší a má na hrdle nažloutlou skvrnu dosahující nad přední chodidla. Kuna skalní má bílou náprsenku. Samci jsou stejně zabarvení jako samice, pouze jsou výrazně větší. Obě šelmy mají štíhlé hnědě zabarvené tělo, jsou velmi ohebné, a tak pro ně není žádná štěrbina překážkou.- Umí nadzvednout střešní krytinu a protáhne se pod tašky, kde prokouše parozábranu a je ve vatě. – Také se k Vám do střechy může dostat v okolí hřebenáčů, kdy stačí malá mezera a kuna si do střechy najde cestu.

Kuny jsou noční živočichové, což znamená, že jsou nejaktivnější v noci. Přes den spí ve svých úkrytech, které si mohou vybudovat v hromadách klestí či dřeva, na půdách, ve stodolách nebo zahradních domech. Spí v průměru 16 hodin denně. Nejaktivnější je v noci, kdy hledá potravu a zkoumá své okolí.

Jak poznám že je kuna : Jak poznat kunu na půdě

  1. Hluk – kuna je noční tvor a tak především v noci uslyšíte na půdě hluk.
  2. Trus – kuna skalní si ráda značkuje svůj revír a trus často nechává stále na stejném místě.
  3. Zápach – kuna za sebou kromě trusu zanechává také výměšky pachových žláz, kterými si značkuje své teritorium.

Jak Smrdi moc kuny : Typický je nepříjemný zápach ze zavlečených mršin či shnilého jídla a hluk, který kuny vydávají v nočních hodinách, kdy se vydávají za potravou.