Co dělat s vlněným svetrem který pouští chlupy?
Pokud naopak svetr z angorské vlny chlupy pouští, pomůže jednoduchý fígl. Asi dvě hodiny před obléknutím vložíme svetr do mikrotenového sáčku a dáme ho zmrazit. Vlna krásně změkne a nebude línat. Košťata jsou neocenitelnými pomocníky v každé domácnosti.V zimě milujete huňaté šály a svetry, ale některé pouští více chlupů než pejsek s kočičkou dohromady Zamezíte tomu zabalením svetru nebo šály do sáčku a vložením do mrazáku. Po pár hodinách sáček vyndejte a padající vlákna už vás trápit nebudou.Automatickou pračku už má ale snad každý, k té stačí už jen běžná molitanová houbička na nádobí nebo kousek molitanu. Ten se přidá do pračky spolu s oblečením a chlupy se na něj nachytají. Houbička vás přijde na korunu, takže pokud se vám nebude chtít ji od nachytaných chlupů čistit, jednoduše ji vyhoďte.

Co delat kdyz se srazi svetr : Sražené oblečení ponořte do vody a nechte namočené asi půl hodiny. Pak ho vyždímejte, přebytečnou vodu můžete vymačkat i mezi dvěma ručníky. Prádlo rozhodně neoplachujte studenou vodou! Snažte se oblečení co nejvíc roztáhnout a zatížit, po chvíli ho nechte na vzduchu přirozeně uschnout.

Co s dekou která pousti chlupy

Když deka pouští chlupy

To znamená, že se jedná o nespředená vlákna vlny a díky tomu může deka pouštět chlupy. Každá vlna časem plstnatí, což je její přirozený proces a měla by přestat chlupy pouštět, nebo jen v omezené míře.

Čím odstranit chlupy : Chlupy z oblečení sundáte praním

Stejnou službu by vám měla splnit i obyčejná houbička na nádobí nebo starší natáčka. Během praní se chlupy i vlasy na zvolené médium nalepí a vy se navíc nemusíte bát ucpaného odpadu. Ještě lepšího efektu však docílíte sušením prádla v sušičce, kde chlupy odstraní proud vzduchu.

Pro odstranění této nevzhledné vady můžete buď použít speciální přístroj odžmolkovač, nebo sáhnout po nůžkách, holítku, izolepě či silonkách a dalších.

  1. Nůžky. Metoda, která by vás zřejmě napadla jako první.
  2. Holítko. Holítko nebo žiletku na holení chloupků seženete v každé drogerii.
  3. Houbička na nádobí
  4. Silonky.
  5. Suchý zip.


U sražených vlněných svetrů lze svetr zachránit. Přeperte sražený svetr, namočte do studené vody spolu s delikátním prostředkem na vlnu. Následně se můžete pokusit Váš kousek znovu natáhnout. U bavlněných, nebo lněných oděvů, lze vytahaná vlákna lisovat horkou žehličkou k navrácení vláken do původního tvaru.

Jak žehlit Kašmír

Kašmírové oděvy by se měly žehlit naruby žehličkou s nízkou teplotou a malým množstvím páry. Můžete je také zbavit mačkavosti zavěšením v zapařené koupelně. Vlhkost páry odstraní záhyby.Zbavování se ochlupení je trendem, který se ve vlnách vrací v průběhu celé historie lidstva. Ochlupení samozřejmě má svůj význam (např. v podpaží odvádí pot od pokožky a chrání proti otěru, na nohou funguje jako pozůstatek srsti a našim předkům umožňovalo lepší termoregulaci v zimě).Automatickou pračku už má ale snad každý, k té stačí už jen běžná molitanová houbička na nádobí nebo kousek molitanu. Ten se přidá do pračky spolu s oblečením a chlupy se na něj nachytají. Houbička vás přijde na korunu, takže pokud se vám nebude chtít ji od nachytaných chlupů čistit, jednoduše ji vyhoďte.

Zde je přehled nejoblíbenějších metod odstraňování chloupků:

  1. Jednoduché, ale bez dlouhotrvajícího efektu: holení
  2. Rychlé, ale nic pro citlivé: depilační krémy.
  3. Účinný, ale bolestivý: vosk za tepla i za studena.
  4. Časově náročnější, ale s dlouhodobějšími výsledky: epilace.
  5. Přírodní a pečující: cukrová depilace.

Co dělat když se srazí vlněný svetr : U sražených vlněných svetrů lze svetr zachránit. Přeperte sražený svetr, namočte do studené vody spolu s delikátním prostředkem na vlnu. Následně se můžete pokusit Váš kousek znovu natáhnout. U bavlněných, nebo lněných oděvů, lze vytahaná vlákna lisovat horkou žehličkou k navrácení vláken do původního tvaru.

Jak se zbavit žmolků na Teplacich : Odžmolkovač Nejbezpečnější variantou zůstává strojek určený na žmolky – ruční odžmolkovač. Odstraňovač žmolků dokáže pokrýt větší plochu látky, pomocí vysoké rychlosti otáčení břitů je vysoce efektivní v odstraňování.

Jak opravit vlněný svetr

Kvalitní přípravky obnovují na vlně vrstvu lanolinu a tím vlastně vrací pletenině pružnost. Připravte si tedy vodní lázeň o teplotě 30 °C, přidejte k ní množství pracího prostředku podle doporučení výrobce a svetr do ní na 20-30 minut namočte. A to nejlépe okamžitě po vytažení z pračky.

U sražených vlněných svetrů lze svetr zachránit. Přeperte sražený svetr, namočte do studené vody spolu s delikátním prostředkem na vlnu. Následně se můžete pokusit Váš kousek znovu natáhnout. U bavlněných, nebo lněných oděvů, lze vytahaná vlákna lisovat horkou žehličkou k navrácení vláken do původního tvaru.- Kašmír nikdy neperte při teplotě vyšší než 20°C. Pouze při teplotách vody do 20°C si kašmírové oblečení udrží svůj tvar, nesráží se a neplstnatí. Pokud se rozhodnete vyprat svetr v automatické pračce, pak pouze s programem na praní vlny a s teplotou do 20°C. Pokud ale můžete, vyperte svetr v ruce.

Jak často bych se měla holit tam dole : Holit intimní partie by si každá žena měla tak často, jak ona sama uzná za vhodné. Chloupky v oblasti klína tedy lze nechat růst tak dlouho, dokud to vám samotným bude příjemné a budete se cítit dobře. To, jak často se budete muset holit závisí na tom: jak rychle konkrétně vám chloupky rostou.