Osobní kouč je někdo, kdo vám pomůže dosáhnout vašich cílů. Poskytne vám podporu a vedení jak v oblasti osobní, tak i profesní. Identifikuje s vámi překážky, které brání v dosažení vašich cílů. Pomůže vám vytvořit akční plán, který bude šitý na míru právě vám a vaší jedinečné situaci.Rolí kouče je pomoci lidem lépe myslet a ne jim říkat co mají dělat. Kouč nehodnotí, naopak je průvodce pozitivní změnou. Kladením otázek a používáním technik dokáže koučovanému zprostředkovat nové perspektivy jeho situace, nová uvědomění a porozumění sám sobě.Mýtus#2: Koučem se může stát každý.
Ačkoliv je koučování neregulovaná profese, koučem se nemůže stát každý. Na koučování je především třeba mít vyzrálou a vyrovnanou osobnost. Kouči potřebují absolvovat akreditovaný výcvik metod a dovedností, aby dokázali svoji práci dělat na profesionální úrovni.
Na co se zeptat kouče : 30 OTÁZEK PRO KOUČE A LÍDRY
- Co si chcete vytvořit Kdykoliv se klient na mou otázku: "Jak ti mohu pomoci" rozpovídá a začne si stěžovat, tak se ho zeptám, co si chce vytvořit.
- Co ještě Jednoduchá otázka, která dokáže každého zaskočit.
- Čeho se bojíš (děsíš)
- Kdo jsi (ne)byl v této situaci
- Řekni mi o tom víc
Kolik stojí hodina kouče
Koučink je individuální, náročná, ale efektivní cesta seberozvoje, která funguje velmi dobře. Každému klientovi se věnuji individuálně a do hloubky. Jedna hodina sezení u mě stojí 6 000 Kč bez DPH. Z osobní zkušenosti doporučuji sezení v délce 1,5 h, takže cena jednoho sezení je 9 000 Kč bez DPH.
Kolik to stojí Koucink : Cenové rozpětí koučů je velmi široké. Může se pohybovat okolo 500 Kč za hodinu, když jde o méně zkušené kouče. Průměrný kouč je honorován zhruba mezi 1 000 a 3 000 Kč za hodinu, hodně zkušený a renomovaný kouč, zvláště s firemní klientelou, se pohybuje v hodinové sazbě okolo 5 000 korun.
Jaký je rozdíl mezi koučinkem a mentoringem v profesní rovině Mentoring je založen na předávání zkušeností, znalostí, rad a inspirace. Zatímco koučování vás otázkami podpoří v přemýšlení a uvědomění si vlastních zkušeností, možností nebo priorit, aniž by kouč sám do procesu vstupoval se svými názory nebo nápady.
Cenové rozpětí koučů je velmi široké. Může se pohybovat okolo 500 Kč za hodinu, když jde o méně zkušené kouče. Průměrný kouč je honorován zhruba mezi 1 000 a 3 000 Kč za hodinu, hodně zkušený a renomovaný kouč, zvláště s firemní klientelou, se pohybuje v hodinové sazbě okolo 5 000 korun.
Kolik si vydela kouč
Kolik vydělává Kouč v České republice Pokud se podíváme na Kouč platové statistiky v České republice během 8. května 2024, reprezentovaný zaměstnanec vydělává 556 800 Kč; přesněji řečeno mzdová sazba je 46 400 Kč za měsíc, 11 600 Kč za týden nebo 290 Kč za hodinu.Pokud se rozhodnete pro vykonávání profese kouče, je na místě si ze všeho nejdříve vybrat kvalitní kurz nebo výcvik, který vás naučí koučovat. V ideálním případě by tento kurz měl být zaměřen hlavně na praktické využití získaných dovedností. Své dovednosti přitom postupně skládejte jako puzzle.Celkově lze říci, že vztahový koučink má potenciál prohlubovat a zlepšovat vztahy mezi lidmi, což má pozitivní vliv na jejich osobní a profesní život. Pomáhá vytvářet zdravější, harmoničtější a podpůrnější vztahy, které mohou přinést radost a spokojenost do života účastníků.
Shrňte řečené Pro orientaci koučovaného/né v jeho/její situaci je velmi důležité, aby dostal/a prostor informace si utřídit. A získat nad řečeným kontrolu a nadhled. Jedním z nejefektivnějších nástrojů pro koučink v rámci aktivního naslouchání je proto rekapitulace toho, co klient/ka řekl/a ze strany kouče/ky.
Kolik si vydělá kouč : Kolik vydělává Kouč v České republice Pokud se podíváme na Kouč platové statistiky v České republice během 8. května 2024, reprezentovaný zaměstnanec vydělává 556 800 Kč; přesněji řečeno mzdová sazba je 46 400 Kč za měsíc, 11 600 Kč za týden nebo 290 Kč za hodinu.
Co obnáší práce kouče : Popis pozice. Mezi pracovní náplň kouče patří podporování klienta při nalézání optimálních postupů, strategií, plánů a řešení. Podporuje klienta při osobním a profesním rozvoji a stanovuje vhodné koučovací techniky a postupy v procesu koučování. Snaží se studovat nové poznatky ze svého oboru a aplikovat je do své práce …
Jaký by měl být kouč
Empaticky naslouchá, reflektuje situaci, klade otázky a nastavuje zrcadlo. Je během koučování nestranný, zajímá se o tebe a respektuje tvé názory i pocity. Pomáhá ti definovat cíl koučování a vede tě k uvědomování nových věcí a souvislostí. Soustředí se na tvé vlastní řešení a pozitivní cíle.
Dobrý kouč by měl umět i v případě nefunkčního koučování nabídnout jiného kouče nebo otevřeně hovořit o komunikaci s psychologem. Naproti tomu mentor by měl být člověk, který je odborníkem v dané oblasti a dokáže poradit nebo navrhnout řešení dané situace. Zkušenost a znalost je pro mentora podmínkou!Jak poznat dobrého kouče / terapeuta
- podporuje váš pokrok.
- pomáhá vám učit se, abyste si mohli časem pomoci sami.
- nestaví se jen do role odborníka a vás do role podřízené – staví se spíše do role vašeho partnera, vašeho průvodce.
- nehodnotí vás.
- vnímáte, že mu můžete důvěřovat.
- je k vám vnímavý, naslouchá vám.
Jak probíhá koučování : Jak koučink funguje Koučování probíhá v partnerském rozhovoru, který je založen na důvěře v klienta a jeho potenciál. Rozhovor kouče s klientem je veden s cílem pomoci klientovi využít jeho vlastní zkušenosti, znalosti a schopnosti k dosažení jeho cíle.