Magnetické pole příznivě ovlivňuje látkovou výměnu a metabolizmus buněk, aktivuje buňky imunity, působí zvýšenou tvorbu endorfinů (hormonů štěstí), zrychluje odplavování kyselých metabolitů, aktivuje osteklasty (kostní buňky) a podobně.Jedná se tedy o fyzikální terapii, při které je generováno velkoplošně pulsující magnetické pole nízké frekvence. Elektrické proudy vyvolané pulsním magnetickým polem mírně zvýší teplotu exponované tkáně, a to o 0,5 až 1 °C. Regenerační a léčebné účinky magnetického pole jsou lidem známy více než 2000 let.Magnet funguje na základě principu magnetického pole, které magnet okolo sebe vytváří. V přírodě existují dva typy magnetů: přírodní a umělé. Přírodní magnety jsou tvořené minerály, například magnetitem, který obsahuje železo, a jsou vytvářené díky magnetickému poli Země.
Jak pomahaji magnety : Působením magnetického pole dochází rovněž k rozšíření cév, což má za následek lepší prokrvení, okysličení a také mírné zvýšení teploty tkáně v místě léčby, přibližně o 1 °C. Prokrvení dále příznivě ovlivňuje dělení buněk, čímž usnadňuje hojivé procesy a zmenšuje otoky.
Proč se magnety Přitahuji
Volně uchycené magnety (magnetické střelky kompasů) se ustálí tak, že jejich severní pól směřuje k severu zeměkoule (kde se nachází její jižní magnetický pól). Dva magnety na sebe silově působí tak, že souhlasné póly se odpuzují a opačné póly se přitahují.
Co odpuzuje magnet : Diamagnetické látky jsou např. měď, uhlík, zlato, síra, voda. Tyto látky mírně zeslabují magnetické pole. Od magnetu se budou odpuzovat.
Pokud k sobě natočíte dva magnety odlišnými póly, budou se k sobě přitahovat. Jestliže však jeden z magnetů otočíte a natočíte jej k druhému magnetu shodným pólem, budou se magnety odpuzovat.
Kdy nesmí být magnetoterapie použita:
při krvácení jakéhokoli původu. dva dny před, během a dva dny po menstruaci. hyperfunkce štítné žlázy. hyperfunkce nadledvin.
Co je příčinou magnetismu
Jak vzniká magnetismus Magnetické pole vzniká na atomové úrovni díky rotaci elektronů se záporným nábojem kolem osy elektronu a kolem jádra atomu. Tyto rotace a malý proud cirkulující v atomu vytvářejí magnetické pole. V mnohem větších měřítcích vzniká magnetické pole hvězd a planet.Pokud se severní pól jednoho magnetu přiblíží k severnímu pólu jiného magnetu, tyto magnety se odpuzují. Stejná situace nastane pokud se přiblíží jižní póly. Pokud se však přiblíží opačné póly, magnety se přitahují.Magnetická síla je druh síly, kterou vytváří permanentní magnet nebo elektrický proud u elektromagnetu. Když k sobě přiložíte dva magnety, mohou se buď přitahovat svými opačnými póly, anebo odpuzovat, pokud jsou k sobě natočené shodnými póly. To je způsobené magnetickou silou.
Magnetismus je vytvářen pohybem elektrického náboje nebo změnou elektrického pole v čase. Elektromagnetismus, tedy sloučení magnetismu a elektrické síly, je jednou ze čtyř základních interakcí.
Jak často chodit na magnetoterapii : Všeobecně se ale doporučuje provádět magnetickou stimulaci alespoň dvakrát denně po dobu trvání potíží. Po odeznění příznaků je pak ideální v léčbě nějakou dobu pokračovat s tím, že už aplikaci provádíte méně často, typicky jen jednou denně.
Jak vzniká magnet : Trvalý neboli permanentní magnet vzniká zmagetováním, magnetizací feromagnetického materiálu – železa, oceli a dalších směsí kovů či slitin. Aby se feromagnetický kov stal magnetickým, je třeba, ani na něj působilo silné magnetické pole. V domácích podmínkách se dá například hřebík zmagnetizovat pomocí silného magnetu.
Proč magnet přitahuje
Volně uchycené magnety (magnetické střelky kompasů) se ustálí tak, že jejich severní pól směřuje k severu zeměkoule (kde se nachází její jižní magnetický pól). Dva magnety na sebe silově působí tak, že souhlasné póly se odpuzují a opačné póly se přitahují.
Jak vzniká magnetismus Magnetické pole vzniká na atomové úrovni díky rotaci elektronů se záporným nábojem kolem osy elektronu a kolem jádra atomu. Tyto rotace a malý proud cirkulující v atomu vytvářejí magnetické pole. V mnohem větších měřítcích vzniká magnetické pole hvězd a planet.