Co dělá hydrogeolog?
Kdy je potřeba hydrogeologický průzkum. Hydrogeologa byste měli oslovit v momentě, kdy se chystáte stavět rodinným dům, budovat vrtanou studnu nebo pokud uvažujete nad pořízením domovní čistírny odpadních vod se vsakem. To platí i pro kořenovou variantu ČOV, tzv. kořenovou čistírnu odpadních vod.Cena hydrogeologického posudku se zpravidla pohybuje mezi 4–17 000,- bez DPH. Výslednou částku stanovuje každý hydrogeolog individuálně, proto se můžete setkat s různými cenovými nabídkami.Cena za hydrogeologický průzkum se pohybuje v řádech jednotek tisíců korun. Běžná cena za průzkum je tak v rozpětí 5 000,- až 17 000,-. Na internetu se setkáte s následujícím cenovým rozpětím.

Co je to geologický průzkum : Geologickým průzkumem zkoumáme jevy a procesy v zemském tělese ve vzájemných souvislostech a podmíněnosti vývoje. Pomocí přímých a nepřímých metod získáváme informace o složení nitra Země.

Jak zjistit hladinu spodní vody

Aktuální stav hladiny podzemní vody lze pozorovat na webu českého hydrometeorologického ústavu. Hladiny podzemních vod se hlídají a jsou chráněny zákonem. Špatně se však hlídají odběry podzemních vod u mělkých vrtaných studní rodinných domů.

Kolik stojí měření radonu : Měření radonu cena

Základní cena měření radonu v domě je od 700 Kč za pobytovou místnost. Do každé pobytové místnosti se umístí elektrét, který bude po dobu jednoho týdne měřit koncentraci radonu v místnosti.

Hydrogeologický posudek je odborné hodnocení, které zkoumá geologické podmínky určité oblasti z hlediska výskytu, pohybu a kvality podzemních vod. Tento posudek je nezbytný při plánování stavebních projektů, těžby, sanací kontaminovaných lokalit nebo při zavádění opatření pro ochranu vodních zdrojů.

V případě zájmu o přihlášení na akci nás kontaktujte telefonicky na číslo +420 +420 602 141 508. Cena školení 2600 Kč s DPH za jednoho účastníka.

Co patří mezi pomůcky geologa

Mezi základní pracovní pomůcky patří geologické kladívko, které slouží jednak pro sběr vzorků, ale současně jako základní geologické měřítko používané v terénu při pořizování fotografií. Dalším je geologický kompas, s jehož pomocí se dají měřit struktury v terénu a určovat jejich základní směr.Inženýrsko-geologický průzkum

Doporučujeme klientům vždy při stavbě nebo rekonstrukci rodinného domu. Tento průzkum provádí geolog, který provede většinou jednu až dvě strojně kopané sondy (závisí na velikosti domu a zkušenosti geologa, který určuje počet), na základě kterých vidí půdní profil.Geolog provádí geologický, geomorfologický a krajinně-ekologický výzkum a monitoring na určitém území. Řídí monitoring a sanace skalních objektů. Provádí výzkumné práce v rámci odborných činností. Zabezpečuje poradenskou, metodickou a znaleckou činnost geologie.

V takových případech postačí úprava půdy a vysázení porostů, které vodu z půdy vytahují. Báječně fungují třeba topoly nebo vrby. Technické techniky v sobě obsahují úpravy pomocí odvodňovacích kanálů, příkopů a drenáží.

Jak zjistit kvalitu vody z kohoutku : Získat tyto informace je dnes díky nové internetové aplikaci snadné. Stačí navštívit webové stránky Pražských vodovodů a kanalizací a využít novou aplikaci – Mapu kvality vody. Po zadání vaší adresy se vám obratem zobrazí hodnoty vybraných 19 ukazatelů kvality pitné vody, která vám doma teče z kohoutku.

Jak poznám že mám v domě Radon : Nejjednodušší a přitom dostatečně věrohodné je změřit roční průměrnou hodnotu pomocí tzv. stopových detektorů, které se umístí do vybraných místností objektu na dobu 1 roku. Tento průzkum se provádí v rámci Radonového programu ČR, koordinovaného Státním úřadem pro jadernou bezpečnost, a je pro občany zdarma.

Jak se zbavit radonu v domě

Nejjednodušší řešení je dům nepropustně oddělit od země, tedy podříznout a do podlahy vložit protiradonovou izolaci, což je silnější hydroizolace. Když je vyšší riziko radonu, tak používám obvykle kombinaci s větráním místností rekuperací. Tedy radon z domu vyvětrat.

Hydrogeologie zkoumá původ, výskyt, pohyb a fyzikální a chemické vlastnosti podzemní vody. Hydrogeologie se vyvíjela paralelně s vodním hospodářstvím.Inženýrsko – geologické průzkumy pro stavební účely posuzují vlastnosti geologického prostředí ve vztahu k plánované výstavbě, zejména z hlediska fyzikálně – mechanických vlastností horninového prostředí a jeho vhodnosti pro posuzovaný záměr.

Kdy se musí dělat EIA : Studii EIA musí mít a přiložit ji k žádosti o realizaci všechny velké stavby a všechny podniky s výrazným dopadem na přírodu (továrny, spalovny atd.). EIA byla v českém zákonodárství poprvé zavedena zákonem České národní rady č. 244/1992 Sb. o posuzování vlivů na životní prostředí (1992).