Jakmile se k bolesti břicha přidají teploty nebo zvracení, na nic nečekejte a jeďte k lékaři. V takovém případě je třeba vyloučit zánět slepého střeva nebo např. uskřinutou kýlu. Mějte na paměti, že akutní případy se mohou vyhrotit ve velice krátké době.V tomto případě většinou postačí nasadit dietu. U malých dětí byste měli podávat netučnou stravu, například suchary, rohlíky (ne čerstvé), z ovoce jen banány. Poté podávejte vařené netučné jídlo, přidávejte rýži, mrkev, maso a pátý den jsou možné jogurty. Z tekutin je vhodný černý čaj.Kdy jet na pohotovost
Když vás silně bolí v pravém podbřišku, máte vysokou horečku a nateklé břicho. Pravděpodobně jde o akutní zánět slepého střeva střeva nebo slinivky břišní. Když se objeví krutá bolest břicha vycházející ze středu nadbřišku směrem do středu hrudníku, k šíji a ramenům.
Jak poznat že batole bolí Brisko : Prdíky poznáte nejen podle dlouhodobého a usilovného pláče, ale také podle toho, že se miminko různě kroutí a prohýbá, natahuje nožičky, snaží se tlačit a červená v obličeji. Nadýmání je ovšem v prvních třech měsících života dítěte zcela normální, protože střevní mikroflóra se miminkům začíná tvořit teprve po porodu.
Jak poznat že dítě něco bolí
Jak poznáte, že Vaše dítě něco bolí Tím, že si dítěte všímáte. Dítě zažívající bolest může být neklidné nebo naopak apatické, některé je spavé nebo je naopak více nervózní; může být zarudlé v obličeji nebo naopak velmi bledé.
Jak zklidnit podrážděný žaludek u dětí : Dítěti podávejte ledový nápoj, nejlépe slabý černý čaj, případně iontový nápoj (např. Iontia) jen v malých porcích (první den jen po čajových lžičkách, každých 5 minut jednu). Do nápoje můžete nasypat ledovou tříšť vyrobenou z nezávadné vody.
Pro podporu normální činnosti trávení a celého gastrointestinálního traktu lze využít řadu bylinek. Sáhnout můžeme po kořenu lékořice, čaji ze směsi heřmánku, meduňky, máty peprné, fenyklu nebo mochny husí. Skvělé jsou také borůvky, které můžeme užívat sušené, nebo si z nich uvařit čaj.
Z bylinek, co proti bolesti břicha dokáží pomoct, zkuste heřmánkový čaj, zázvor, kurkumu nebo měsíček lékařský.
Kdy je bolest břicha nebezpečná
K počátečním potížím patří bolest v oblasti žaludku, objevují se křeče, žaludek je stažený, přidává se horečka, zrychluje se tep, může se objevit krev ve stolici a známky počínající sepse. Jde o život ohrožující stav a okamžitě vyhledejte lékaře.Úlevu mohou zajistit studené či teplé obklady. V případě obtíží lze také sáhnout po volně dostupných lécích jako je Paralen, Espumisan nebo Rennie. Pokud člověka trápí dlouhodobé obtíže nebo jsou bolesti silné, neustupující, doprovázené zvracením či horečkou, určitě neotálejte s návštěvou lékaře.Bolest v podbřišku po menstruaci mohou způsobovat děložní myomy, cysty na vaječníku, endometrióza nebo zánětlivá onemocnění. Bolest podbřišku v menopauze má na svědomí zvýšená produkce progesteronu, kvůli kterému dochází k ochabnutí břišního svalstva a zpomalené práci střev, vedoucí k nadýmání a plynatosti.
Varovné příznaky, se kterými je vhodné navštívit lékaře, je například vleklý průjem anebo zácpa či jejich střídání, krev či hlen ve stolici, zvracení či nevolnost, hubnutí, nechutenství, vysoké teploty, ostré bolesti břicha.
Kdy jít s ditetem na pohotovost : Na pohotovost se vypravte, jestliže je stav dítěte kritický (akutní záchvat, laryngitida, špatně dýchá, horečky přesahují 40 °C), stav dítěte přetrvává (několik dní vysoké horečky, opakovaně špatně dýchá), případně se horší.
Co je dobré na uklidnění žaludku : Nejběžnějším prostředkem pro zmírnění nepříjemných projevů podrážděného žaludku je soda ve formě prášku. Na pálení žáhy jsou také velmi oblíbené žvýkací tablety Rennie či suspenze Gaviscon, která brání návratu žaludeční šťávy do jícnu.
Co uklidňuje žaludek
Dostatečný příjem tekutin: Hydratace je zásadní pro správné trávení a může pomoci při léčbě podrážděného žaludku. Mírné cvičení: Lehké cvičení, jako je například procházka, může podpořit trávení a snížit stres. Odměřené porce jídla: Jíst menší porce, ale častěji, může pomoci snížit zátěž na žaludek.
"Pokud je jí přechodný nedostatek, například po těžším, tučném jídle nebo také po nedostatečně tepelně upraveném, zkaženém či infikovaném jídle, Coca-Cola působí jako digestivum. Zlepší a urychlí odchod potravy ze žaludku.Varovné příznaky, se kterými je vhodné navštívit lékaře, je například vleklý průjem anebo zácpa či jejich střídání, krev či hlen ve stolici, zvracení či nevolnost, hubnutí, nechutenství, vysoké teploty, ostré bolesti břicha.
Co je příčinou bolesti břicha : Břicho je dost komplikovaná oblast. Bolest zde může mít mnoho příčin. Může jít o zažívací obtíže, plynatost, menstruační bolesti, zánět slepého střeva, zánět slinivky nebo zánět močového měchýře. V horším případě může jít o příznaky rakoviny, jater, slinivky nebo žaludku.