Co delat kdyz mi zaměstnavatel nedá vyplatu?
Pokud vám zaměstnavatel dluží mzdu (nebo její část) déle než 15 dní po splatnosti, můžete podat okamžitou výpověď.Pokud zaměstnavatel nesplní povinnost vyplatit mzdu ve výplatním termínu, je v prodlení. Zaměstnanec může své právo uplatnit u soudu, požadovat úroky z prodlení a okamžitě také ukončit pracovní poměr. Zaměstnanec má nárok na mzdu.Nevyplacení mzdy zaměstnavatelem

Zaměstnanec, který svou mzdu neobdrží ani po termínu splatnosti, může se domáhat zaplacení mzdy civilněprávní žalobou u místně příslušného okresního soudu. Kromě částky představující dlužnou mzdu může zaměstnanec požadovat také zákonný úrok z prodlení vypočtený z dlužné částky.

Kolik po mě muze chtit zaměstnavatel peněz : Výše a způsob náhrady škody

Pokud není škoda způsobena úmyslně, může po vás zaměstnavatel požadovat škodu maximálně do výše 4,5 násobku vašeho průměrného měsíčního výdělku. Pozor ale, pokud vám prokáží odpovědnost ve vícero případů a vznik více škod, zde budete platit 4,5 násobek platu za každou z nich.

Co delat kdyz mi zaměstnavatel nedá vyplatu

Ať už Vám zaměstnavatel dluží jednu nebo několik výplat, vždy doporučujeme zaměstnavatele k jejich zaplacení písemně vyzvat. Pokud Vám ani na tuto výzvu zaměstnavatel dlužnou mzdu (plat) neuhradí, můžete se s žalobou obrátit na soud.

Co když je výplatní den o víkendu : V rámci období, v němž je mzda splatná musí zaměstnavatel určit pravidelný výplatní termín. Připadne-li tento termín na sobotu, neděli nebo svátek je doporučeno mzdy vyplatit v nejbližší předcházející pracovní den.

V případě, že zaměstnanec mzdu neobdrží ani do 15 dnů po uplynutí nejzazší doby splatnosti, tedy nedostane-li například lednovou výplatu do 15. března, má právo na okamžité ukončení pracovního poměru. Výpověď musí podat písemnou formou, k ústní dohodě se v tomto případě podle zákoníku práce nepřihlíží.

Ať už Vám zaměstnavatel dluží jednu nebo několik výplat, vždy doporučujeme zaměstnavatele k jejich zaplacení písemně vyzvat. Pokud Vám ani na tuto výzvu zaměstnavatel dlužnou mzdu (plat) neuhradí, můžete se s žalobou obrátit na soud.

Co když mi zaměstnavatel nedá výplatu

Ať už Vám zaměstnavatel dluží jednu nebo několik výplat, vždy doporučujeme zaměstnavatele k jejich zaplacení písemně vyzvat. Pokud Vám ani na tuto výzvu zaměstnavatel dlužnou mzdu (plat) neuhradí, můžete se s žalobou obrátit na soud.Podle zákona ale firma nemá v tomto případě právo jednorázově srazit tento přeplatek ze mzdy. „Byla to chyba zaměstnavatele, za kterou nemůže pykat pracovník. Jedinou možností v tomto případě tak je dohoda mezi firmou a zaměstnancem. Mohou se na srážce nebo více srážkách dohodnout,“ vysvětlil Šubrt.Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.

Jakékoli srážky (ať už s nimi zaměstnanec souhlasil, nebo ne) především nesmí přesáhnout polovinu mzdy zaměstnance. I když ke srážce dochází, měla by vám vždy být vyplacena alespoň polovina vaší čisté mzdy.

Co nesmí zaměstnavatel : zaměstnavatel nesmí při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem (§ 12 odst.

Kdy prijde Vyplata Kdyz 15 je Nedele : Připadne-li tento den (tj. výplatní termín) na sobotu, neděli nebo svátek, vyplácí se mzda v nejbližším předcházejícím pracovním dni, není-li v kolektivní smlouvě nebo ve vnitřním předpisu zaměstnavatele stanoveno, že se tak stane v nejbližším následujícím pracovním dni.

Jak se platí sobota

Zaměstnanci přísluší za hodinu práce v sobotu nebo v neděli příplatek ve výši 25 % průměrného hodinového výdělku.

Ať už Vám zaměstnavatel dluží jednu nebo několik výplat, vždy doporučujeme zaměstnavatele k jejich zaplacení písemně vyzvat. Pokud Vám ani na tuto výzvu zaměstnavatel dlužnou mzdu (plat) neuhradí, můžete se s žalobou obrátit na soud.zaměstnavatel nesmí při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem (§ 12 odst.

Co mám delat kdyz nedostanu vyplatu : V případě, že zaměstnanec mzdu neobdrží ani do 15 dnů po uplynutí nejzazší doby splatnosti, tedy nedostane-li například lednovou výplatu do 15. března, má právo na okamžité ukončení pracovního poměru. Výpověď musí podat písemnou formou, k ústní dohodě se v tomto případě podle zákoníku práce nepřihlíží.