Co delat kdyz dítě zvrací v noci?
Pokud má zvracení mírnější průběh a netrvá déle než několik hodin, stačí obvykle dítěti podávat po doušcích vlažný ovocný, fenyklový či heřmánkový čaj oslazený například hroznovým cukrem, případně neperlivou vodu nebo klidně slabou minerálku.K pití doporučujeme studený černý čaj, colové nápoje, u kterých je dobré chvíli počkat na vyprchání bublinek. Na zklidnění žaludku pomáhá také zázvor,máta a heřmánek. Vše ale užívejte po velmi malých dávkách s dostatečným odstupem.Pokud dítě zvrací opakovaně, je malátné, jeho stav se nelepší, má nafouklé a citlivé bříško, horečku, bolesti hlavy a potíže s dýcháním, volejte ihned záchranku. Pokud není situace tak závažná, můžete konzultovat jeho obtíže s pediatrem i telefonicky.

Co dát dítěti k jídlu když zvrací : Co jíst a pít při zvracení

Pokud vám rohlíky a křupky nedělají zle, pomalu zařaďte nemastná jídla a konzumujte je v malých dávkách. Nejlépe se snáší nemastné ovesné a bramborové kaše, vařená mrkev, libové kuřecí maso, nemastné vývary a klasika v podobě dětských piškotů, banánů a rýže.

Co na zvracení u dětí Smecta

Přípravek Smecta se používá k léčbě akutního a chronického průjmu u dětí a dospělých. Smecta je přírodní čištěný jíl, který na sebe váže toxické látky vznikající při infekčním průjmu. Zároveň chrání sliznici proti infekci a škodlivým látkám. Bez porady s lékařem může být Smecta podávána dětem od 3 let.

Co na podrážděný žaludek u dětí : Dostatečný příjem tekutin: Hydratace je zásadní pro správné trávení a může pomoci při léčbě podrážděného žaludku. Mírné cvičení: Lehké cvičení, jako je například procházka, může podpořit trávení a snížit stres. Odměřené porce jídla: Jíst menší porce, ale častěji, může pomoci snížit zátěž na žaludek.

Léky na zvracení a nevolnost

  1. BOIRON Cocculine 30 tablet. Homeopatický lék.
  2. TRAVEL GUM 20 mg léčivá žvýkací guma 10 kusů Léčivý přípravek.
  3. KINEDRYL 25mg/30mg 10 tablet. Léčivý přípravek.
  4. MÁTOVÝ ČAJ 20X2.0GM Léčivý čaj. Léčivý přípravek.
  5. MEGAFYT Heřmánkový čaj porcovaný 20 sáčků Léčivý přípravek.


Zkuste omezit kávu, alkohol, nikotin a kyselé šťávy, například pomerančový džus. Fenykl může zklidnit žaludek. Když je příčinou žaludeční nevolnosti plnost, cenné látky v kmínu mohou problémy se žaludkem odstranit.

Co pít při průjmu a zvracení

Zvýšený příjem tekutin

Pacient s gastroenterocolitidou ztrácí tekutiny průjmem a zvracením. Tyto ztráty je nezbytné pokrýt zvýšeným příjmem. Vhodný je zejména slabší černý čaj, dle chuti může být přislazený. Lze střídat s neslazenými neperlivými minerálkami.Dostatečný příjem tekutin: Hydratace je zásadní pro správné trávení a může pomoci při léčbě podrážděného žaludku. Mírné cvičení: Lehké cvičení, jako je například procházka, může podpořit trávení a snížit stres. Odměřené porce jídla: Jíst menší porce, ale častěji, může pomoci snížit zátěž na žaludek.Zákazníci hodnotí nejlépe řady Leros, Rennie a Espumisan. V případě, že jste si nevybrali v této kategorii žádný produkt, zkuste se podívat také na kategorie Průjem, Zácpa, Nevolnost, potíže s trávením, Pálení žáhy, překyselení žaludku a Nadýmání. Nejlépe hodnoceným produktem je Pangrol 20000 IU 50 tablet.

Doporučení při zvracení:

Po epizodě zvracení obnovujte příjem tekutin po lžičkách (slabý černý čaj, voda, bujon), množství tekutin postupně přidávejte, následně vyzkoušejte sníst malé množství suchého staršího rohlíku, sucharů. Možné je vyzkoušet popíjet po lžičkách vychlazenou Coca-colu.

Co doplnit po zvracení : Po epizodě zvracení obnovujte příjem tekutin po lžičkách (slabý černý čaj, voda, bujon), množství tekutin postupně přidávejte, následně vyzkoušejte sníst malé množství suchého staršího rohlíku, sucharů. Možné je vyzkoušet popíjet po lžičkách vychlazenou Coca-colu.

Proč je Coca Cola dobrá na žaludek : "Pokud je jí přechodný nedostatek, například po těžším, tučném jídle nebo také po nedostatečně tepelně upraveném, zkaženém či infikovaném jídle, Coca-Cola působí jako digestivum. Zlepší a urychlí odchod potravy ze žaludku.

Co funguje na zklidnění žaludku

Nejběžnějším prostředkem pro zmírnění nepříjemných projevů podrážděného žaludku je soda ve formě prášku. Na pálení žáhy jsou také velmi oblíbené žvýkací tablety Rennie či suspenze Gaviscon, která brání návratu žaludeční šťávy do jícnu.

Dítěti podávejte ledový nápoj, nejlépe slabý černý čaj, případně iontový nápoj (např. Iontia) jen v malých porcích (první den jen po čajových lžičkách, každých 5 minut jednu). Do nápoje můžete nasypat ledovou tříšť vyrobenou z nezávadné vody.Pro podporu normální činnosti trávení a celého gastrointestinálního traktu lze využít řadu bylinek. Sáhnout můžeme po kořenu lékořice, čaji ze směsi heřmánku, meduňky, máty peprné, fenyklu nebo mochny husí. Skvělé jsou také borůvky, které můžeme užívat sušené, nebo si z nich uvařit čaj.

Co zastaví zvracení : Jak zastavit zvracení

Při bolesti žaludku a pocitu na zvracení užijte bylinné kapky Iberogast pro lepší trávení. Žaludek zklidní také mátový nebo heřmánkový léčivý čaj. Typická je také nevolnost v těhotenství vlivem zvýšení hormonů.