Co chutná Andulkám?
Co andulkám prospívá Z ovocných plodů andulkám chutnají jahody, dužniny pomerančů, oloupaná jablíčka, hrozny, rajčata, hrušky nebo višně… Všechny tyto druhy ovoce jsou pro andulky vhodné. Můžete jim také dát ostružiny, meruňky, ananas, banán, kiwi a mango.Nikdy nedávejte andulce mraženou, vařenou nebo konzervovanou zeleninu a ovoce… ani rovnou z ledničky, potrava musí mít pokojovou teplotu. Rostliny netrhejte poblíž silnice kvůli znečištění výfukovými plyny. Andulky nesmí jíst "lidské jídlo" – takže žádné zbytky z kuchyně ani sladkosti.Pro andulky jsou některé pokojové rostliny jedovaté – např. tchynin jazyk, brambořík, anturie, dieffenbachie, kala či monstera. Pozor dejte také na rebarboru, krokus, rododendron, tis, oleandr, konvalinku nebo plod avokáda.

Jak dlouho vydrží andulky : Vím od kamaráda, který je chová, že mladá andulka je schopná sama přežít asi týden až dva po vylétnutí z budky, tedy ve věku pěti až šesti týdnů.

Co miluji andulky

Základním krmivem, které nahrazuje jejich přirozenou potravu, jsou semena kulturních trav, obilovin, zejména pak různé druhy prosa, lesknice a ovsa. Andulky milují PROSO. Doma si můžete míchat své vlastní směsi, podle uvážení a podle potřeb.

Jak spí andulky : Andulky totiž v průměru spí 10–12 hodin denně. Zároveň by ale měla být klec tam, kde bude mít dostatečný kontakt s lidmi a bude moct pozorovat dění ve svém okolí. Zavřete-li andulku do místnosti, kde obvykle nikdo není, určitě si na vaši přítomnost nezvykne a ochočení nebude možné.

Jednou denně vyměňte vodu, která by měla být nejlépe pitná (i když andulce nijak zvlášť neuškodí ani voda užitková).

Zároveň se hodí dodat andulce i nějakou zeleň jako například listy pampelišky, petržele nebo špenát. Zelené listy jsou součástí potravy pro andulky stejně jako vhodně zvolená zelenina a ovoce. Andulku můžete krmit například jablkem, dýní, hrozny, mrkví nebo dokonce brokolicí a mangem.

Jak poznat že se andulka boji

Jak se pozná, že se andulka bojí Může se přikrčit v koutě klece, vytáhnout se tak, že vypadá hodně vysoká a hubená, nebo se třepotat po kleci. Když strach přejde a ona se zase cítí bezpečná, často načepýří peří a pořádně se otřese, než se zase usadí.Právě u život ohrožujících, akutních onemocnění ledvin ptáčci nečinně, malátně posedávání a čepýří se. U většiny přijde záhy průjem, který na sebe vezme podobu neforemného, vodového výkalu a rapidně se zhorší celkový stav zvířete. Pokud ptáček trpící těmito příznaky nenavštíví veterináře, může během pár dní zemřít.Andulka či agapornis nevydrží bez potravy déle než 24 hodin. Žako nebo ara sice může hladovět pár dní, ale pak zeslábne a umírá i on. Pokud je váš papoušek zvyklý dostávat čerstvé větve stromů, nezralé klasy trav a obilí, ovoce, bobule, listy pampelišek a jiné přírodní pochoutky, může venku přežívat relativně dlouho.

Z ovoce a zeleniny vybírejte např. banán, okurku, salát, meruňky, rybíz, jablko, mrkev, salát nebo hrozny. Pozor si ale u ovoce i zeleniny dejte na pecičky a jadérka, také se vyhněte fazolím, rebarboře, nedávejte jim ani stonky z rajčat nebo houby.

Kdy andulky spí : Andulky totiž v průměru spí 10–12 hodin denně. Zároveň by ale měla být klec tam, kde bude mít dostatečný kontakt s lidmi a bude moct pozorovat dění ve svém okolí. Zavřete-li andulku do místnosti, kde obvykle nikdo není, určitě si na vaši přítomnost nezvykne a ochočení nebude možné.

Jak poznat že je andulka šťastná : Jak se pozná, že je andulka spokojená Spokojená andulka dobře jí, zpívá a vůbec se pořád něčím zabývá, přebírá si peří nebo si hraje s hračkami. Jak se pozná, že se andulka bojí Může se přikrčit v koutě klece, vytáhnout se tak, že vypadá hodně vysoká a hubená, nebo se třepotat po kleci.

Co znamená když se andulka klepe

Chování, které popisuješ u své andulky, určitě není normální. Samotný třes není příznakem konkrétního onemocnění. Nepíšeš, kde máš umístěnou klec. Je důležité, aby byla na klidném místě, kde je stálá teplota a hlavně není průvan – na to jsou andulky hodně citlivé a mohou se třást zimou.

Andulky se bojí hlavně otevřené dlaně, proto jim nabízejte na sezení spíše hřbet ruky. Z počátku se vůbec nepokoušejte andulku na ruce hladit. Necítila by se na vaší ruce bezpečně a při prvním dotyku by stejně uletěla. Nechte jí ať si na ruku zvykne jako na místo kde může bezpečně přistávat.Křik je přirozený způsob komunikace papoušků. Nese se na velké vzdálenosti a umožňuje jim najít jeden druhého v hustých korunách stromů. Papoušek může křikem vítat východ slunce, varovat nás před domnělým nebezpečím, sdělovat svoji radost nebo nás informovat, ve kterém pokoji se nachází.

Co to znamená když andulka křičí : Křik je přirozený způsob komunikace papoušků. Nese se na velké vzdálenosti a umožňuje jim najít jeden druhého v hustých korunách stromů. Papoušek může křikem vítat východ slunce, varovat nás před domnělým nebezpečím, sdělovat svoji radost nebo nás informovat, ve kterém pokoji se nachází.